לגונת שבעת הימים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגונת שבעת הימיםאנגלית: The Seven Seas Lagoon) היא אגם המצוי בשטח פארק השעשועים ממלכת הקסם בדיסניוורלד שבפלורידה.

MagicKingdomSevenSeasLagoonWithBoat.jpg

האגם מצוי בין מגרשי החניה של ממלכת הקסם לשער הכניסה לפארק, וסביבו מצויים המלונות של פארק השעשועים: אתר הנופש העכשווי של דיסני, אתר הנופש הפלורידיאני הגדול של דיסני ואתר הנופש הפולינזי של דיסני.

האגם הינו אגם מלאכותי שעומקו כ-4 מטרים בלבד. המבקרים מגיעים ממגרשי החנייה אל שערי הפארק באמצעות מונורייל או ספינת קיטור.

על מנת לאפשר דיג באגם למבקרים המתגוררים במלונות שעל חופיו, הוכנסו אליו מספר סוגי דגי מים מתוקים בעת הקמת האגם, בשנת 1973. רק בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 הותר הדיג באגם בשל התרבות הדגים בו.

האגם נבנה משתי סיבות, האחת פונקציונלית - בשל העובדה שהאזור ביצתי מאפשר האגם ניקוז מימי המעיינות בסביבה מחד, ומילוי הקרקע בין מבני ממלכת הקסם מאידך. מסדרונות השירות של ממלכת הקסם, שהיו אמורים להיות תת-קרקעיים, נבנו מעל הקרקע בשל ביצתיותה. האדמה בין המסדרונות מולאה באדמה שנחפרה מהאגם, ופארק השעשועים הפתוח לציבור נמצא למעשה בקומה השנייה. הסיבה השנייה היא ספרותית - דיסני שאף לנתק את ממלכת הקסם ממגרשי החנייה, וסבר כי מסע אל מעבר לאגם אל הממלכה (מסע המופיע בספרות ובאגדות עם) תואם יותר את האופי האגדתי שרצה לשוות לפארק השעשועים.