להקת שלוה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שלוה
לוגו להקת שלוה
לוגו להקת שלוה
מוקד פעילות ישראלישראל  ישראל
כלי נגינה קלידים
תופים
כלי הקשה
שיתופי פעולה בולטים שלומי שבת
אברהם פריד
משה פרץ
אייל גולן
דויד ברוזה
עידן עמדי
אתר הלהקה
חברים
שי בן-שושן
ענאל כליפה
דינה סמטה
יאיר פומברג
טל קימה
יוסף עובדיה
גיא ממן
שרה סמואלס

להקת שלוה היא להקה שמאורגנת על ידי אגודת "שלוה". הלהקה מונה 8 מוזיקאים (נגנים וזמרים), שכולם חברי האגודה וחלקם בעלי לקויות שונות. הלהקה מובילה אג'נדה חברתית של הכלה ושילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה ורואה בכך את שליחותה המרכזית.

ייסוד הלהקה וחבריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלהקה נוסדה במסגרת תוכנית המוזיקה במרכז שלוה מתוך האמונה ביכולות של אנשים עם מוגבלויות להגשים כל יעד. מנהלה המוזיקלי הוא שי בן שושן, לוחם צה"ל שנפצע במהלך שירותו הצבאי. ובתהליך השיקום ראה את הפוטנציאל בחיבור עולם המוזיקה כגשר לשילוב וקבלה של אוכלוסיות שונות בחברה.

שאר חברי הלהקה:

  • ענאל כליפה (שירה) - אחת הסולניות הראשיות של הלהקה, לקוית ראייה. החלה לשיר בגיל חמש ועלתה לישראל מצרפת בגיל שמונה. עלתה על במה לראשונה עם להקת שלוה לפני מספר שנים. עשתה שירות לאומי בשלוה. מתנדבת עם תינוקות פגועים בבריכה הטיפולית במרכז שלוה.
  • דינה סמטה (שירה) - עלתה לישראל בגיל עשר ממניפור שבהודו. דינה, שהתעוורה בגיל צעיר, למדה עברית באמצעות שירים. בשנת 2019 דינה מסיימת שנה שנייה של שירות לאומי במרכז שלוה.
  • טל קימה (כלי הקשה) - מתמודד עם תסמונת דאון, משתלב בפעילויות שלוה מגיל 6. לעיתים מלווה את השירים בשפת הסימנים. עובד בבית הקפה החברתי במרכז שלוה.
  • יוסף עובדיה (שירה ותופים) - מתמודד עם תסמונת ויליאמס, משתלב בפעילות שלווה מגיל 7. יוסף הצטרף ללהקה כזמר וכאשר קולו התחלף החל לתופף.
  • יאיר פומברג (כלי הקשה) - מתמודד עם תסמונת דאון ובוגר של ארגון שלוה. עובד גם בסדנת הקרמיקה ומפעל התה במרכז שלוה.
  • גיא ממן (שירה וקלידים) - בעל תואר ראשון בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. מלחין, פסנתרן ומעבד מוזיקלי. לקוי ראייה.
  • שרה סמואלס (גיטרה) - מתנדבת בארגון שלוה אשר הצטרפה ללהקה בעת שירותה הלאומי. נגנת גיטרה מאז היותה בת 13.

פעילות הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלהקה מופיעה במסגרות שונות בישראל ובעולם, באירועי תרבות וכנסים. הלהקה הופיעה מספר פעמים בבית נשיא מדינת ישראל.

הלהקה זוכה לתהודה רבה ולהכרה בינלאומית, מאחר שכל חבריה הם בעלי לקויות שונות, הלהקה שיתפה פעולה עם אמנים רבים בהם שלומי שבת, אברהם פריד, משה פרץ, אייל גולן, דויד ברוזה ועידן עמדי.

הלהקה פרצה לתודעה הציבורית בסוף 2018, כאשר החלה להתמודד בעונה השישית של תוכנית המציאות "הכוכב הבא לאירוויזיון", המשודרת בערוץ קשת 12, במהלכה העפילה לשלב הגמר בתוכנית.[1] ב-5 בפברואר 2019 כאשר הוברר שהלהקה לא תוכל להשתתף בתחרות האירוויזיון ללא חילול שבת, פרשה הלהקה מהתוכנית, ובכך למעשה ויתרה על האפשרות לנצח ולייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון 2019 שהתקיימה בתל אביב[2], אך הוחלט שתשתתף בחלק האמנותי בחצי הגמר השני של האירוויזיון.[3] ב-16 במאי 2019 הלהקה ביצעה את השיר "A Million Dreams" שנכתב על ידי בנג' פאסק וג'סטין פול, בחצי השני של גמר האירוויזיון.[4]

ביום העצמאות ה'תשע"ט הופיעה הלהקה בטקס הדלקת המשואות.[5]

במאי 2019 הובילה להקת שלוה קמפיין חברתי יחד עם בנק הפועלים תחת השם "דלת פתוחה לכולם" שמטרתו קידום שילוב אנשים עם מוגבלויות באמצעות חתימה על אמנת השילוב[6]. במסגרת הקמפיין השיקה הלהקה את שירה החדש "הדלת תהיה פתוחה".

בדצמבר 2019 הופיעה הלהקה בכנס של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC), בפלורידה לעיני נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שהתחבק עם חברי הלהקה בתום הופעתם.[7]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]