לדלג לתוכן

לייסי ואן אריק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לייסי ואן אריק
Lacey Von Erich
לייסי כאלופת זוגות הנוקאאוטס של TNA, אוגוסט 2010
לייסי כאלופת זוגות הנוקאאוטס של TNA, אוגוסט 2010
לידה 17 ביולי 1986 (בת 37)
דאלאס, טקסס, ארצות הברית
שם במה לייסי ואן אריק
משקל 70 ק"ג
גובה 1.78 מטר
מקום מגורים לוס אנג'לס, קליפורניה, ארצות הברית
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 15 בספטמבר 200711 בנובמבר 2010 (3 שנים)
מאמנים סטיב קירן
טום פריצ'רד

לייסי דון אדקיסוןאנגלית: Lacey Dawn Adkisson; נולדה ב-17 ביולי 1986) הידועה יותר בשם הבמה שלה, לייסי ואן אריק, היא מתאבקת עבר אמריקאית. היא הבת של קרי ואן אריק והנכדה של פריץ ואן אריק. היא ידועה בעיקר בשל עבודתה בארגון Total Nonstop Action Wrestling‏ (TNA), שבו הייתה פעם אחת אלופת זוגות הנוקאאוטס של TNA.

קריירת היאבקות מקצועית

[עריכת קוד מקור | עריכה]

World Wrestling Entertainment‏ (2007)

[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדקיסון חתמה על חוזה פיתוח בארגון ה-WWE באוגוסט 2007, ולאחר מכן נשלחה לארגון הפיתוח Florida Championship Wrestling‏ (FCW). צעד זה הפך אותה למתאבקת דור השלישי הראשונה מבית משפחת ואן אריק. היא ערכה את הבכורה שלה ב-FCW ב-15 בספטמבר, כששימשה כמנג'רית של בילי קידמן, תחת שם הבמה לייסי ואן אריק. עשרה ימים לאחר מכן, היא הופיעה כמלווה לזירה של המתאבק ריאן אוריילי ביחד עם מאריס אולט. ב-9 באוקטובר, ואן אריק הופיעה לראשונה בקרב יחידים ב-FCW, כשהפסידה לנטי ניידהארט. שבועיים לאחר מכן, ואן אריק שימשה כמנג'רית של ויקטוריה קרופורד בקרב של האחרונה נגד ניקול בלה. בהקלטות התוכנית חודש לאחר מכן, ואן אריק, ניידהארט ומאריס אולט הפסידו לקרופורד והתאומות בלה (ברי בלה וניקי בלה). ואן אריק שוחררה מחוזה הפיתוח שלה בשלהי שנת 2007.

בנוסף לכך, היא הופיעה ברסלמניה 25, שנערך ב-5 באפריל 2009, כאשר משפחת ואן אריק הוכנסה להיכל התהילה של ה-WWE. היא נראתה בקהל ביחד עם קווין ואן אריק, שקיבל את הפרס בשם משפחתו.

ארגונים עצמאיים (2008–2010)

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ואן אריק ערכה את קרב הבכורה שלה בארגון היאבקות הנשים Women Superstars Uncensored‏ (WSU) ב-7 במרץ 2008, כשניצחה את אנג'ל אורסיני. כמעט שנה בדיוק לאחר מכן, לייסי שבה להיאבקות, כשניצחה שוב את אותה אורסיני. ב-22 במאי, ואן אריק ערכה אץ הופעת הבכורה שלה בארגון ההיאבקות הטקסני Professional Championship Wrestling‏ (PCW), ובו היא חברה לשורות אקשן ג'קסון בניצחונם בקרב זוגות מעורב על מייק פוקס וקלאודיה. לפני כן, היא הופיעה לראשונה בארגון היאבקות טקסני אחר בשם South West Wrestling Alliance‏ (SWWA). ב-7 ביולי, היא ניצחה את צ'ירלידר מליסה במופע של ארגון ההיאבקות Pro Wrestling Revolution‏ (PWR). בדצמבר 2008, היא ניצחה שוב את מליסה בקרב יחידים שהתקיים באותו הארגון.

ב-10 ביולי 2009, ואן אריק ערכה את הבכורה שלה בארגון ההיאבקות Windy City Pro Wrestling‏ (WCPW), כשהיא זכתה באליפות הליידיז של WCPW לאחר קרב מרובע. לעומת זאת, ב-26 בספטמבר, היא ויתרה על התואר לאחר שחתמה בארגון ההיאבקות Total Nonstop Action Wrestling‏ (TNA). בנובמבר של אותה השנה, ואן אריק השתתפה במסע ההופעות האוסטרלי "Hulkamania: Let the Battle Begin", שאותו ארגן האלק הוגאן.

בשנת 2009, ואן אריק החלה לעבוד בארגון היאבקות הנשים Wrestlicious, שהוקם על ידי ג'ימי הארט והחל את פעילותו במרץ 2010. בניגוד לכך, היא הייתה חייבת להשתחרר מהחוזה שלה בארגון לאחר הקלטות הפרקים של העונה הראשונה בשל העובדה שהיא הייתה חתומה בארגון ההיאבקות TNA. היא רשמה את קרב הבכורה שלה ב-17 במרץ בקרב זוגות. ב-7 באפריל, היא השתתפה בקרב באטל רויאל אשר קבע את שתי הטוענות לכתר של Wrestlicious, אך היא הודחה בו על ידי קיקסטארט קייטי. ב-19 במאי, ואן אריק עזרה לאלכסנדרה דה גרייט בקרב הכנעות נגד קיקסטארט קייטי.

Total Nonstop Action Wrestling

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הביוטיפול פיפל (2009–2010)

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ואן אריק (אמצע) כחלק מהביוטיפול פיפל ביחד עם מדיסון ריין (שמאל) וולווט סקיי (ימין) כאלופות זוגות הנוקאאוטס של TNA

ב-1 באוקטובר 2009 בתוכנית !Impact, ואן אריק הופיעה לראשונה בארגון ההיאבקות TNA בתור הדמות הרעה, כשהצטרפה לקבוצת הביוטיפול פיפל (ולווט סקיי ומדיסון ריין) וביחד הן תקפו את אלופות זוגות הנוקאאוטס של TNA, טיילור ויילד וסריטה. שבועיים לאחר מכן בתוכנית !Impact, היא הופיעה לראשונה בזירה ביחד עם סקיי וריין במסגרת קרב שלוש נגד שלושה, שבו הביוטיפול פיפל גברו על אווסום קונג, ODB וטארה. ב-29 באוקטובר בתוכנית !Impact, שלושתן השתתפו בקרב שלוש נגד שלוש נוסף כאשר הן ניצחו את ODB, כריסטי המי והאמאדה, כשואן אריק היא זאת שהשיגה את הניצחון לאחר שהצמידה את המי. ב-5 בנובמבר, ואן אריק החלה לשאת עליה אלה בצבע ורוד, שהיא נקראה על ידה בשם "אלת המכוערות של לייסי". באירוע טרנינג פוינט, הביוטיפול פיפל לא צלחו בניסיונן לזכות באליפות זוגות הנוקאאוטס של TNA ובאליפות הנוקאאוטס של TNA, כאשר חגורות אליפות אלה הונחו על כף המאזניים במסגרת קרב שלוש נגד שלוש מול ODB, סריטה וטיילור ויילד. בקרב עצמו, ODB הצמידה את ריין לניצחון, שהקנה לקבוצתה הגנה מוצלחת על כל חגורות האליפות. מכאן ואילך, הביוטיפול פיפל החלו להופיע בסדרת קטעים מאחורי הקלעים, שנקראה בשם "The Meanest Girls", אזכור לסרט הקומדיה ילדות רעות משנת 2004. ב-10 בדצמבר בתוכנית !Impact, ואן אריק נוצחה על ידי חברתה לקבוצה, ולווט סקיי, במסגרת קרב בוץ, שהשופטת בו הייתה הצלע השלישית בקבוצת הביוטיפול פיפל, מדיסון ריין. קרב זה נקבע על ידי קווין נאש, שהיה אחראי על ניהול התוכנית במטרה להעלות את נתוני הרייטינג. שבוע לאחר מכן בתוכנית !Impact, ואן אריק נקלעה לעימות עם המראיינת לורן ברוק, שהסתיים בכך שהאחרונה סטרה לואן אריק. שבוע לאחר מכן, ואן אריק טענה שהיא זאת שגרמה לפיטורים של ברוק.

ב-14 בינואר 2010 בתוכנית !Impact, ואן אריק, סקיי וריין הותקפו על ידי אנג'לינה לאב, שביצעה את חזרתה לארגון, אותה לאב שואן אריק תפסה את מקומה בקבוצת הביוטיפול פיפל. ב-8 במרץ בתוכנית !Impact, ריין וסקיי ניצחו את לאב וטארה, וסריטה וטיילר ויילד בקרב משולש וכתוצאה מכך זכו באליפות זוגות הנוקאאוטס של TNA. שלוש חברות הקבוצה הגנו על חגורות אליפות הזוגות כחלק מ"חוק פריבירד", המאפשר לכל אחד מהשלוש לכהן כאלופת זוגות בכל זמן נתון. ההגנה הראשונה של ואן אריק על תואר זה הגיעה ב-19 באפריל בתוכנית !Impact, לצד ולווט סקיי כשהן גברו על דפני ו-ODB. ב-3 במאי בתוכנית !Impact, ואן אריק, סקיי וריין הגנו בהצלחה על התואר נגד סריטה, טיילור ויילד וטארה במסגרת קרב שלוש נגד שלוש. שבועיים לאחר מכן בתוכנית !Impact, ואן אריק וסקיי רשמו הגנה מוצלחת נוספת על חגורות האליפות נגד סריטה וטיילור ויילד. ב-17 ביוני בתוכנית !Impact, ואן אריק השתתפה בקרב היחידים השני שלה בארגון, כשהיא התמודדה מול אנג'לינה לאב, שחזרה מפציעה. בקרב זה, היא ניצחה כתוצאה מפסילה לאחר שלאב ביצעה עליה את מהלך ה-DDT על כיסא שהונח בזירה.

ואן אריק (שמאל) וולווט סקיי, יולי 2010

באירוע ויקטורי רוד, שנערך ב-11 ביולי, מדיסון ריין הפסידה את אליפות הנוקאאוטס של TNA שלה לאנג'לינה לאב כתוצאה מפסילה בשל התערבות חיצונית של זהות בלתי ידועה שהייתה עם קסדת אופנוע על ראשה. לפני הקרב, נודע שחגורת האליפות תוכל להחליף ידיים גם במקרה של פסילה, במקרה שלייסי ואן אריק או ולווט סקיי יופיעו בקרב. בתוכנית השבועית העוקבת של !Impact, הביוטיפול פיפל התפרקה כאשר סקיי אמרה שהיא לא מחבבת את גישתה והתנהגותה של ריין, במיוחד לאחר המאורעות ביחד עם האישה המסתורית באירוע ויקטורי רוד. ריין הגיבה בכך שהיא לא צריכה את סקיי יותר. בעקבות זאת, ואן אריק וסקיי נטשו את ריין. ב-22 ביולי בתוכנית !Impact, אליפות הנוקאאוטס של TNA שבה לידי ריין, כאשר הוצהר שאין הוכחה מכריעה שהאישה המסתורית שהפריעה בקרב האליפות הייתה ואן אריק או סקיי. מאוחר יותר באותו הערב, ריין שכנעה את ואן אריק לנטוש את סקיי ולעבור אליה ואל האישה המסתורית. ב-5 באוגוסט בתוכנית !Impact, ואן אריק וסקיי הפסידו את אליפות זוגות הנוקאאוטס של TNA להאמאדה וטיילור ויילד, לאחר שריין והאישה המסתורית הפריעו. עוד באותו הערב, סקיי וריין נראו כך שהתקוטטו מאחורי הקלעים, כשבמהלך הקטטה סקיי דחפה את ואן אריק, שניסתה להפריד בין השתיים, וכתוצאה מכך ואן אריק הייתה מחוסרת הכרה באופן בלתי מכוון. שבוע לאחר מכן, נודע שבמהלך עימות זה ואן אריק שברה את עצם הלחי שלה.

ואן אריק חזרה מהפציעה ב-16 בספטמבר בתוכנית !Impact, כשהצטוותה לשורות מדיסון ריין נגד האמאדה וטיילור ויילד בקרב זוגות על אליפות זוגות הנוקאאוטס של TNA. בקרב, זה השתיים כשלו בניסיונן לזכות בתואר זה לאחר שואן אריק הותקפה על ידי ריין וטארה, עד שולווט סקיי ואנג'לינה לאב נחלצו לעזרתה. צעד זה הפך את דמותה של ואן אריק לדמות חביבת הקהל. שבוע לאחר מכן בתוכנית !Impact, ואן אריק וסקיי לא הצליחו לזכות באליפות זוגות הנוקאאוטס נגד האמאדה וויילד, זאת לאחר שריין תקפה את ואן אריק בעזרת קסדת אופנוע. ב-28 באוקטובר בתוכנית !Impact, ואן אריק הסכימה לאמן את מיס טסמאכר, כשחברות קבוצת הביוטיפול פיפל האחרות סירבו לעשות זאת בשבוע הקודם. לעומת זאת, עלילה זו נקטעה לאחר שאדקיסון הכריזה באופן מפתיע על עזיבתה את ארגון ההיאבקות TNA.[1]

חיים אישיים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדקיסון היא חלק ממשפחת ההיאבקות המפורסמת משפחת ואן אריק. סבה הוא פריץ ואן אריק ואביה הוא קארי ואן אריק. יש לה אחות גדולה בשם הולי ושני בנים: האחד דניאל והאחר טריפ, שנולד ב-30 באוגוסט 2012.[2] בשנת 2016 היא ילדה את בתה הראשונה, ברברה. אדקיסון מנהלת חברת פרסום משלה בדרום קליפורניה. בתחילת שנת 2009, היא אובחנה בדלקת קרום המוח לאחר שהתלוננה על מיגרנה, אך קיבלה טיפול מקיף.

אליפויות והישגים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • הישגים בארגון ההיאבקות Total Nonstop Action - TNA
  • הישגים בארגון ההיאבקות Windy City Pro Wrestling - WCPW
    • אליפות הליידיז של WCPW (פעם אחת)

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא לייסי ואן אריק בוויקישיתוף

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]