לי נעים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לי נעים
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
מדינה ישראלישראל ישראל
מעסיק חברת החדשות
סוג כתב כתבת ומגישה
קישורים חיצוניים
טוויטר naimleee

לי נעים (נולדה ב-1985) היא עיתונאית ישראלית, המשמשת ככתבת ומבזקנית בחברת החדשות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נעים גדלה ברעננה למשפחה של יוצאי טריפולי, לוב.

בשנת 2003 התגייסה לחיל החינוך ושירתה בתור קצינת חינוך ביחידת מגלן ובא"ח נח"ל. היא השתחררה משירותה הצבאי בשנת 2006 בדרגת סגן.

נעים החלה לעבוד כעיתונאית בזמן לימודיה בשנת 2007, עם הצטרפותה לרדיו דרום, ככתבת תרבות ומפיקה. לאחר מכן עברה לעבוד בחברת החדשות כתחקירנית בתוכנית של עודד בן עמי, רכזת מחלקת התחקירים של המהדורה המרכזית וכתבת בתוכנית חיסכון. בשנת 2018 מונתה לכתבת בחברת החדשות ומגישת מבזקים. נעים מתמחה בתחקירים וכתבות חברתיות.

בשנת 2017 פרסמה נעים שורת תחקירים על תיק 1000, על התנהלות בנימין נתניהו עם אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר[1]. בשנת 2019 פרסמה תחקיר על המעורבות של יאיר נתניהו בקבלת ההחלטות במדינה[2]. בגין תחקירים אלה, תקף אותה יאיר נתניהו ברשתות החברתיות. נעים פרסמה תחקיר על התנהלות מבקר המדינה מתניהו אנגלמן וחשפה טיוטות דוחו"ת שצינזר[3]. היא מלווה בכתבותיה אנשים הסובלים מאפליה על רקע נטייה מינית ומוצא, בעלי מוגבלות, בעלי חובות ונשים הסובלות מאלימות[4].

נעים התנדבה בעבר בעמותת "בית הגלגלים" שמסייעת לילדים ונערים עם שיתוק מוחין וניוון שרירים והדריכה בתנועת "אחריי!" לעידוד השירות הצבאי. היא ניהלה בעבר את עמותת יוצאי מגלן.

נעים היא בוגרת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה והיסטוריה של מדינת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון, ובעלת תואר שני במנהל עסקים ומנהיגות חברתית, בשילוב של מכון מנדל ואוניברסיטת בן-גוריון.

מתגוררת בתל אביב.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]