מאיר אוחנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מאיר (אוחנה)
לידה צפת
השתייכות צבא הגנה לישראל
דרגה תת-אלוף  תת-אלוף
תפקידים בשירות
תפקידים אזרחיים

מאיר חן (אוחנה) הוא תא"ל במיל' ואיש ניהול ישראלי. כיהן כיו"ר דירקטוריון חברת נתיבי איילון וכמנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, קודם לכן היה קצין המשטרה הצבאית הראשי בצה"ל.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוחנה נולד בצפת. הוא החל את שירותו הצבאי ביחידה מיוחדת של המשטרה הצבאית שפעלה בדרום לבנון ועסקה במניעת הברחות. כסא"ל שימש כמפקד בה"ד 13 (שבתקופתו הועבר למיקומו הקודם בבסיס בית ליד ע"ש רא"ל מוטה גור וכיום מחנה שרון על שם אריאל שרון והמוכר כעיר הבה"דים) וכמפקד המשטרה הצבאית של פיקוד המרכז ומפקד כלא מגידו. כאלוף-משנה שימש כראש מחלקת האג"ם והמקצועות במפקדת קצין חיל המשטרה הצבאית הראשי וכמפקד מצ"ח.

בשנת 2009 מונה לקמצ"ר. נגד מינויו הוגשה עתירה לבג"ץ בשל מעורבותו כמפקד מצ"ח בחקירתו של תא"ל משה תמיר[2]. בסופו של דבר הוחלט לא להעמידו לדין והמינוי יצא לפועל[3]. אוחנה סיים את תפקידו ב-2013.

לאחר שחרורו מצה"ל מונה בשנת 2014 למנהלה הראשון של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, בתפקיד זה כיהן עד לפרישתו בשנת 2017. לאחר מכן מונה בשנת 2018 לכהן כיו"ר דירקטוריון חברת נתיבי איילון עד לשנת 2021. נכון ל-2022 משמש כסמנכ"ל אסטרטגיה בחברת אלקטריאון וירלס.[4]

השכלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוחנה הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי. בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה, ותואר שני במנהל ציבורי וביטחון לאומי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ אתר למנויים בלבד דניאל שמיל, המועמד המוביל לניהול התחבורה הציבורית: קצין המשטרה הצבאית הראשי לשעבר, באתר TheMarker‏, 2 בנובמבר 2013
  2. ^ שמואל מיטלמן, עתירה לבג"ץ נגד קידומו של מפקד מצ"ח, באתר nrg‏, 8 בספטמבר 2009
  3. ^ אמיר בוחבוט, למרות העתירה: תא"ל אוחנה לא יועמד לדין, באתר nrg‏, 9 בספטמבר 2009
  4. ^ אלקטריאון וירלס בע"מ, אתר הבורסה לניירות ערך בתל אביב