מגזין דיגיטלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מגזין דיגיטלי או קטלוג דיגיטלי, או כתב עת דיגיטלי, הינם שמות לטכנולוגיה מתפתחת לייצור כתבי עת מפורמט PDF לשפת האינטרנט.

מגזין, קטלוג או כתב עת דיגיטלי הינם תוצרים של המרה טכנולוגית של מערכות שונות מקבצים של PDF או קובצי תמונה או פלש SWF , ולאחד לשפת האינטרנט פלאש או HTML ולא רק, הטכנולוגיות החדשות מאפשרות שימוש גם במכשירים שלא תומכים בפלש. בסיס הטכנולוגיה נשען על פיתוח של מערכת היודעת לקרוא את הקבצים המיועדים להדפסה או לפרסום שאינו אינטרנטי, ושינוי הקוד של אלו לשפת האינטרנט, כך שניתן לצפות ולעלעל בכתבי עת דיגיטאליים במדויק, כאילו היו המקור טרם הדפסתם.

בעולם קיימות פלטפורמות מרובות להמרה של כתבי עת וקבצים, טכנולוגיה זו שמושית מאוד, בשל הזמינות, והחסכון הרב בעלות ההדפסה בבית הדפוס. בנוסף באמצעות טכנולוגיה זו, ניתן להפיץ את הקבצים או כתבי העת בכמויות ללא הגבלה בהתאם לקמפיין מסוים של חברה או לרשימות התפוצה שלה.

בישראל קיימות מספר טכנולוגיות וחברות העוסקות בהמרת כתבי עת, כל אחת עם מערכת נפרדת על יתרונותיה וחסרונותיה. לאחרונה החל טרנד חדש אשר משלב טכנולוגיית אדובי פלאש לדפדוף קל ונוח במגזין או בפרסום הדיגיטלי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]