מדובבים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: כתוב מסורבל.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
דיבוב מצחיק
לוגו "דיבוב מצחיק"
לוגו "דיבוב מצחיק"
מידע יוטיוב
תקופת הפעילות 2006–הווה (כ־15 שנים)
ז'אנר קומדיה
רשומים 76,600
(נכון ל-14 ביוני 2021)
צפיות 27,798,200
(נכון ל-14 ביוני 2021)
שם הערוץ דיבוב מצחיק
divuv.co.il

דיבוב מצחיק הוא שמו של ערוץ באתר יוטיוב ועמוד פייסבוק המציג דיבובים לקטעים טלוויזיוניים לאחר הסרת הפסקול מהם. בדצמבר 2016 עלתה לשידור תוכנית הטלוויזיה "רשות הדיבוב", בערוץ הראשון, שהתבססה על דיבוב מצחיק.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צמד המדבבים, האחים אמיר ובן חכים (לא הזדהו בשמם המלא ובפרצופם עד שנת 2017), העלו לראשונה קטע מדובב לערוץ היוטיוב באוקטובר 2006. תחילה דיבבו השניים בעיקר תוכניות דת ששודרו בערוץ METV ובמרכזן תוכניתה של ג'ויס מאייר (המכונה בדיבובים "תפרחת"), "Enjoying Everyday Life". בהמשך, דיבבו השניים קטעים מסדרות טלוויזיה, ובהן "רמת אביב ג'" ו"לגעת באושר", מתוכניות טלוויזיה לילדים ובהן "צבי הנינג'ה","פרפר נחמד" ו"הלב", מתוכניות ריאליטי כמו "סופר נני" ו"אקס פקטור ישראל", מתוכניות בישול בהגשת ישראל אהרוני וקרין גורן, ומסרטים כגון "מלך האריות", "אלאדין" ו"טיטניק". בדיבובים משולבים שיבושי לשון רבים וטעויות דקדוקיות בעברית שהפכו לסלנג בשימוש עוקבי הערוץ. בין הביטויים השגורים בסרטונים: "תשב שמה עם הכסף שלך", "מי רוצה בורקס" "סקאר שרף את הטוסט" "סוככככררר" ועוד.

השניים טוענים כי הדיבובים מאולתרים ומוקלטים תוך כדי צפייה ראשונה בסרטון שהם מדבבים, וכי מעולם לא כתבו תסריט לפני הקלטה (למעט הדיבובים לתוכנית "החוליה החלשה"), אולם לעיתים הם מקליטים דיבוב יותר מפעם אחת, בוחרים את הקטעים המוצלחים בעיניהם, ומחברים אותם לכדי סרטון אחד.[1] הדיבובים בערוץ אינם מהוקצעים במתכוון, וניתן לשמוע פרצי צחוק ספונטניים של השניים במהלך הדיבוב.

בשנת 2012 החלו השניים לקיים ערבי הקרנה בפאבים, ולאחר מכן גם ב"בית ציוני אמריקה", ובמהלכם נמכרים מוצרים הנושאים סמלים או ציטוטים המזוהים עם הערוץ. בשנת 2013 השתתפו השניים במסע הפרסום של דגני בוקר של חברת נסטלה ובמסגרתו הקליטו דיבובים לקטעים מהתוכנית "האח הגדול".

בתחילת 2017 חגגו עשור לערוץ.[2] נכון ל-2019, יש לערוץ מעל 60 אלף משתמשים רשומים ומאות הסרטונים בערוץ נצפו יותר מ-20 מיליון פעם. הסרטון הנצפה ביותר של האחים הוא "דיבוב מצחיק למלך האריות" (סרט של דיסני) המתקרב לכ-1,500,000 צפיות. לעמוד הפייסבוק יש למעלה מ-140,000 עוקבים.

בשנת 2019 הודיעו השניים רשמית על סיום עבודתם המשותפת תחת השם "דיבוב מצחיק" וכי ימשיכו לדבב כל אחד בנפרד, זאת לאחר תקופה ארוכה שבה עמודי היוטיוב והפייסבוק היו יחסית שוממים, וכי לקח זמן רב עד לעליית סרטון חדש.

רשות הדיבוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמעט עשר שנים לאחר תחילת פעילותם בדיבוב מצחיק, החלו האחים חכים לשתף פעולה עם הערוץ הראשון בהפקת 20 פרקים של התוכנית "רשות הדיבוב",[3] במסגרת שידורי 48 שנים לערוץ הראשון בהפקת קסטינה תקשורת. בעקבות הצלחת העונה הראשונה, במרץ 2017 עלתה לשידור העונה השנייה של התוכנית. בעונה השנייה נקראה התוכנית "יומן רשות הדיבוב" (מכיוון שהדיבוב העיקרי שהוצג באותה עונה היה דיבוב לתוכנית "יומן", ובהתייחסות לאירועי אקטואליה).[4] לעונה זו תוכננו 11 פרקים ותוכנית לקט, אך בעקבות הסגירה המוקדמת של רשות השידור, תוכנית הלקט נגנזה. העונה השנייה של התוכנית לא עלתה לאתר ולערוץ היוטיוב של הערוץ הראשון, גם לאחר שזכויות השידור עברו לידי "כאן". לאחר סגירת הערוץ הראשון והחלפתו בתאגיד השידור הישראלי "כאן" לא חודשה התוכנית לעונה נוספת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]