מדליון הנאמנות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מדליון הנאמנות
פרטים
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
סוג עיטור צבאי
סטטוס לא פעיל
הענקות
הוענק לראשונה 1780
הוענק לאחרונה 1780 (נכון ל-2024)
סה"כ הוענקו 3
היררכיה
הבא תג ההצטיינות הצבאי

מדליון הנאמנותאנגלית: The Fidelity Medallion) הוא העיטור הצבאי הוותיק ביותר שהוענק בארצות הברית. העיטור נוצר בשנת 1780 במהלך מלחמת העצמאות האמריקאית. המדליון, אשר נודע גם בשם מדליית תפיסתו של אנדרה (André Capture Medal), הוענק לחיילים אשר לקחו חלק בתפיסתו של מייג'ור ג'ון אנדרה, קצין בצבא הבריטי, אשר עמד בקשר עם הגנרל בנדיקט ארנולד וסייע לו בעריקתו. שלושת החיילים אשר עוטרו במדליה היו חיילי המיליציה של מדינת ניו יורק: טוראי ג'ון פאולינג, טוראי דייוויד ויליאמס וטוראי אייזק ואן-ווארט[1].

על צידו הקדמי של המדליון נכתב "Fidelity" (נאמנות) ואילו על צידו האחורי הופיעה המוטו "Amor Patriæ Vincit" ("אהבת המולדת כובשת")[1].

מדליון הנאמנות לא הוענק מאז והוא הפך במהרה לעיטור הנצחה, על כן תג ההצטיינות הצבאי אשר נוסד שנתיים מאוחר יותר, נחשב לרוב כעיטור הצבאי הראשון שנוצר בעבור הכוחות המזוינים של ארצות הברית.

המדליות המקוריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך שנים רבות נחשבו שלושת המדליות כאבודות עד שהמדליה של אייזק ואן-ווארט נמצאה על די אחד מצאצאיו במחוז וסטצ'סטר שבניו יורק. בשנת 1905, המדליות של ג'ון פאולינג ודייוויד ויליאמס נתרמו שניהם למוזיאון "ההיסטוריה החברתית של ניו-יורק" ("New-York Historical Society") (אנ') שם הוצגו לקהל הרחב בתוך מתקן זכוכית שמור עד שבשנת 1975 נגנבו שני המדליות יחד עם שעון הכיס של ג'ון אנדרה. בעת הגניבה לא פרסמה הנהלת המוזיאון על דבר הגניבה והחפצים לא נמצאו עד היום[2].

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1 2 FIDELITY MEDALLION FOR THE CAPTURE OF JOHN ANDRE, iCollector.com Online Auctions
  2. ^ Lest We Forget: Masterpieces of Patriotic Jewelry and Military Decorations, עמ' 54-55, ISBN 978-1-58979-686-7. (באנגלית)