מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה (ארצות הברית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תרשים של מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה

מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה היא מדליה של צבא ארצות הברית, שהוענקה לחייליו במלחמת העולם השנייה. ההחלטה על חלוקת המדליה אושרה בקונגרס האמריקאי ב-6 ביולי 1945.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדליית הניצחון במלחמת העולם השנייה הונפקה בהתחלה כסרט בלבד, ללא פארה. ב-1946 נטבעה גם פארה (מדליון מתכת) והונפקה לזכאים. האות מנציח שירות צבאי במהלך מלחמת העולם השנייה והוענק לכל חייל ששירת בכוחות המזוינים האמריקניים בין ה-7 בדצמבר 1941 (המתקפה על פרל הארבור) ל-31 בדצמבר 1946, היום בו הסתיימו מעשי האיבה רשמית על ידי הנשיא הארי ס. טרומן. העיטור המקביל בצבא ארצות הברית למלחמת העולם הראשונה הוא מדליית הניצחון במלחמת העולם הראשונה.

המדליה מוענקת בגין שירות בצבא האמריקאי בין התאריכים 7 בדצמבר 1941 עד ה-31 בדצמבר 1946, ללא חובה של שירות בגין כל התקופה. היו דיווחים על חיילים שקיבלו את המדליה בגין שירות של ימים ספורים בתקופה זו. מאחר שמלחמת העולם השנייה הסתיימה רשמית ב-2 בספטמבר 1945 עם כניעתה של יפן, ישנם חיילים שהתגייסו לצבא רק בשנת 1946 וקיבלו את המדליה מבלי שבכלל לקחו חלק במערכה כלשהי של מלחמת העולם השנייה.

ב-8 באוגוסט 1946 הונפקה מדליה נפרדת למלחי צי הסוחר של ארצות הברית ששירתו במהלך מלחמת העולם השנייה, "מדליית הניצחון של צי הסוחר במלחמה העולם השנייה".

המדליה עשויה מברונזה, והיא ברוחב של שלושה וחצי ס"מ. על חלקה הקדמי מוטבע סמל החירות כאשר ראשה מוטה ימינה והיא רומסת את קסדת אל המלחמה. בידיה חרב שבורה ותחתיה מופיע הכיתוב "מלחמת העולם השנייה". על חלקה האחורי של המדליה הוטבעו המשפטים: "חירות ממורא ומחסור" ו-"חופש הדיבור והדת" בתוך מעגל שסביבו נחרטו המילים "ארצות הברית של אמריקה 1941-1945". רוחבו של סרט התלייה שמחובר למדליה הוא כרוחב המדליה, באמצעו הוא צבוע באדום ומשני צדדיו הוא צבוע בצבעי הקשת, בהתבסס על סרט התלייה של מדלית הניצחון במלחמת העולם הראשונה.

תמונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]