מדליית שירות המערכה המצטבר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מדליית שירות המערכה המצטבר
Accumulated Campaign
Service Medal
Accumulated Campaign Service Medal BAR.svg
אות העיטור גרסה ראשונה (1994)
Accumulated Campaign Service Medal 2011 BAR.svg
אות העיטור גרסה שנייה (2011)
פרטים
מדינה בריטניהבריטניה הממלכה המאוחדת
סוג אות מערכה
המעניק המונרך הבריטי
למען 36 חודשי שירות פעיל, 24 חודשי שירות החל מה-1 בינואר 2008.
זכאות משרתים בכוחות הבריטים
סטטוס פעיל
דרגות וסוגים גרסה ראשונה (1994)
גרסה שנייה (2011)
נוסד ינואר 1994
היררכיה
עיטור מקביל מדליית השירות הכללי (1962)

מדליית שירות המערכה המצטבראנגלית: Accumulated Campaign Service Medal) היא מדליית מערכה של הממלכה המאוחדת אשר ניתנת לכל מי ששירת בכוחות המזוינים של בריטניה, בתפקידים שונים במשרד הביטחון או כאזרחים אשר מתוקף תפקידם משרתים באותם אזורים.

הגרסה הראשונה של המדליה נוסדה בשנת 1994 וניתנה למי ששירת בשירות פעיל למשך תקופה של 1080 ימים, על כל פרק זמן דומה אשר הצטבר הוסף אבזם עלה אלון. ב-1 ביולי 2011 תוקנה זכאות המדליה ונוסדה הגרסה השנייה, גרסה זו קיצרה את תקופת השירות הפעיל לכדי 720 ימים.[1]

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

המדליה מורכבת מדיסק עשוי כסף בקוטר 36 מ"מ. בחלקה הקידמי מוצבת דמותה של המלכה אליזבת', בטבעת סביבה נכתב בראשי תיבות תוארה המלכותי המלא; 'ELIZABETH II DEI GRATIA REGINA FID DEF' (אליבת' השנייה, בחסד אלוהים, מגנת האמונה).

מצידה השני של המדליה נכתב למען שירות מערכה מצטבר 'FOR ACCUMULATED CAMPAIGN SERVICE' בארבע שורות נפרדות. מילים אלו מוצגות לרקע ענפי אלון.

המדליה תלויה מסרט המורכב מפס סגול שבשני צדדיו פסים ירוקים, ובמרכז פס זהב, בגרסה השנייה של המדליה ישנם שני פסי זהב במרכז. הסרט הוא בעצם סרטו של מדליית שירות המערכה (1962) בתוספת של פס או שני פסי זהב במרכז. תצורה זו נהוגה גם באות העיטור (גרסה מוקטנת של העיטור אשר נענדת באירועים לא פורמלים).

זכאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקור נועדה המדליה להוקיר חיילים אשר שירתו מספר פעמים למשך תקופות שירות שונות בצפון אירלנד, שירות זה הוערך על ידי מדליית השירות הכללי של 1962 בתוספת אבזם 'צפון אירלנד' בלבד. הגרסה הראשונה של שנת 1994, הוענקה רטרואקטיבית לכל מי ששירת שירות פעיל מצטבר של 36 חודשים (1080 ימים) החל מה-14 באוגוסט 1969. משרתים במשרה חלקית ברגימנט האירי המלכותי היו צריכים לצבור רק 1000 ימים של שירות פעיל.

החל משנת 2008 נכנסה לתוקף הגרסה החדשה של המדליה, אשר תנאי הזכאות שלה הורדו לכדי שירות פעיל מצטבר של רק 24 חודשים (720 ימים). כחלק מהתקנות החדשות הוכללו לא רק המשרתים בכוחות המזוינים, אלא גם משרתים במשרד הביטחון ואזרחים אשר פעלו ועבדו כחלק מפרויקטים של משרד הביטחון.

תנאי ראשוני לקבלת המדליה היא הענקה קודמת של מדליית השירות הכללי (1962), או מדליות מערכה נוספות הכוללות את תקופת השירות הנדונה (מדליות מערכה אלו עשויות לעיתים אף להיות מוענקות על ידי מדינות אחרות).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ התיקון היה רטרואקטיבי וניתן לכל מי שעמד בתנאי הזכאות החדשה החל מה-1 בינואר 2008.