מדרשת בת-ציון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמליל המדרשה
סמליל המדרשה

מדרשת בת-ציון היא מדרשה תורנית לנשים בשכונת קריית משה שבירושלים, מיסודה של ישיבת 'מרכז הרב'. המסלול העיקרי בה הוא שיעורים לבנות שירות לאומי, מסלול שקודם לכן לא היה קיים בירושלים. המדרשה נקראת על שם בת ציון גנץ, ביתו של הרב זוסמן ריגר ואחייניתם של הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא והרב שלום נתן רענן.

המדרשה נוסדה בשנת תשס"ט על ידי הרבנית יפה מגנס, שהקימה ועמדה בראש האולפנית בת"א עם בעלה הרב יהושע מגנס. בראשות המדרשה עומדת הרבנית תניה אביב ובנשיאות הרבנית יפה מגנס.

המדרשה ומחנכת לאור משנתם של הראי"ה קוק וממשיכי דרכו. כל צוות הרבנים במדרשה מלמד או לומד בישיבת מרכז הרב. נלמדים בה אמונה, הלכה, חסידות, תנ"ך, מידות והבית היהודי.

מסלול השילוב של המדרשה מוכר על ידי האגודה להתנדבות ועמינדב.

במדרשה לומדות כ־45 בנות. צוות המדרשה כולל גם את הרבנית ציפי אברמסון, הרבנית אורנה שנדורפי, הרבנית תניה אביב, הרב חיים שטיינר הרב איתן שנדורפי הרב יהושע מגנס, הרב אופיר פריד והרב שמיר שיינטופ. בין השנים תש"עתשע"ה לימד הרב יונתן דון יחיא (כיום רבו של מושב הזורעים).

הלימוד כולל: לימוד בחברותות, ימי עיון, מדי פעם שבתות בצוותא, סיורים, סדנא בכתיבה יוצרת ואומנות, מעגלי שיח קבוצתיים ואישיים, שו"ת שבועי.

במדרשה מתקיימים גם ימי עיון לכלל ציבור הנשים. המדרשה נמצאת ברחוב דגל ראובן בשכונת קריית משה בירושלים.

מנהל המדרשה הוא הרב יוני אביב ר"מ בישיבת הדרום ובמורשת יעקב ומעורכי ספרי 'מורשה' שחיבר הרב אברהם שפירא.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]