מון נייט (מיני-סדרה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מון נייט
Moon Knight
הסמליל הרשמי
הסמליל הרשמי
מבוסס על דמותו של מון נייט
מאת דאג מנץ' ודון פרלין
סוגה הרפתקאות-פעולה
גיבורי-על
יוצרים ג'רמי סלייטר עריכת הנתון בוויקינתונים
כותבים ג'רמי סלייטר
בימוי מוחמד דיאב
שחקנים אוסקר אייזק
מיי קלמאווי
כארים אל חאקים
פ. מארי אברהם
אית'ן הוק
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 1 עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 6 עריכת הנתון בוויקינתונים
תוכנית מקור כרונולוגית (MCU):
"הוקאיי"
תוכנית המשך כרונולוגית (MCU):
"מיס מארוול"
הפקה
מפיק פיטר קמרון
מפיקים בפועל קווין פייגי
ג'רמי סלייטר
אוסקר אייזק
מוחמד דיאב
חברת הפקה אולפני מארוול
הפצה Disney Media Distribution
אתר צילומים בודפשט, הונגריה
אטלנטה, ג'ורג'יה
לוס אנג'לס, קליפורניה
בריטניה
צלמים גרגורי מידלטון
מוזיקה Hesham Nazih עריכת הנתון בוויקינתונים
אורך פרק 40–50 דקות
שידור
רשת שידור דיסני+ עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת שידור מקורית 30 במרץ 20224 במאי 2022 (45±5 דקה) עריכת הנתון בוויקינתונים
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מון נייטאנגלית: Moon Knight, "אביר הירח") היא מיני-סדרה אמריקאית, שנוצרה על ידי המפיק והתסריטאי ג'רמי סלייטר עבור שירות הזרמת המדיה של אולפני וולט דיסני, "דיסני+", המבוססת על דמותו של גיבור-העל מון נייט, ומופקת על ידי אולפני מארוול.

המיני-סדרה עלתה לשידור ב-30 במרץ 2022 והיא מהווה חלק מהשלב הרביעי ב"יקום הקולנועי של מארוול".

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מארק ספקטור, שכיר חרב הסובל מהפרעת זהות דיסוציאטיבית, נמשך לתעלומה קטלנית המערבת אלים מצריים עם זהויותיו המרובות.[1]

צוות השחקנים והדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונהפרקיםשודרה לראשונה (ארצות הברית)
הפרק הראשוןהפרק האחרון
1630 במרץ 20224 במאי 2022

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר פרק שם הפרק באנגלית שם הפרק בעברית בימוי[13] כתיבה[14] תאריך שידור מקורי[15]
1 The Goldfish Problem בעיית דג הזהב מוחמד דיאב ג'רמי סלייטר 30 במרץ 2022
סטיבן גרנט הוא עובר מוזיאון שסובל לעיתים מהתעלפויות ומסהרוריות, לילה אחד לאחר שהוא הולך לישון, הוא מתעורר במדינה אחרת, ושומע קול מסתורי בראשו שמדבר איתו ומורה לו מה לעשות, הוא נרדף על ידי אלמונים ונתקל בפגישת כת בראשותו של ארתור הארוו, הדורש חרפושית שהייתה ברשותו שלא בידיעתו. הוא מנסה לתת לו את החרפושית, אך הקול שבראשו גוער בו לא לעשות את זה. ולאחר שהוא מנסה בכל זאת - הוא לא מצליח עקב התנגדות של גופו. הוא בורח וכמעט נהרג, אבל ניצל על ידי הקול המסתורי. גרנט מתעורר בביתו ובטוח שזה היה חלום, הוא מבחין בכמה מוזריות, הוא מבין שעברו יומיים מאז שהוא הלך לישון ושהוא פספס דייט חשוב. גרנט מוצא טלפון וכרטיס מפתח מוסתרים בדירתו, הוא מקבל שיחה מהמספר השכיח ביותר ביומן השיחות של הטלפון, ואשה בשם ליילה עונה, היא קוראת לו מארק וגוערת בו שהוא לא ענה לשיחות ממנה כמה חודשים. למחרת בעבודה, גרנט מתעמת במוזיאון עם הארו, ראש הכת, שמגלה שהוא משרת של האלה אמות, מאוחר יותר, בלילה, הארו מזמן מפלצת בדמות תן הקשורה לאנוביס שתוקפת את גרנט במוזיאון, בדיוק כשגרנט נמצא בפינה בשירותים, השתקפותו של גרנט במראה אומרת לגרנט לתת לו להשתלט כדי שהם ינצלו. גרנט מסכים והופך ללוחם רעול פנים אשר הורג את המפלצת.
2 Summon the Suit לזמן את החליפה ג'סטין בנסון ואהרון מורהד מייקל קסטלין 6 באפריל 2022
סטיבן מפוטר בעקבות הנזק שהוא גרם לשירותים במוזיאון, בעקבות כך שהמפלצת בדמות תן לא מופיעה בהקלטות של מצלמות האבטחה של המוזיאון. הוא משתמש בכרטיס-מפתח כדי לגשת לתא אחסון, שבו הוא מוצא חרפושית, הוא מדבר עם ההשתקפות שלו מהמראה, זהות נוספת שבתוך הגוף של גרנט, שמציג את עצמו בתור שכיר חרב בשם מארק ספקטור, האווטאר הנוכחי של אל הירח המצרי ח'ונסו. גרנט מתעמת עם לילה, אשתו של מארק שלא מודעת לקיימו של סטיבן. הוא נעצר על ידי שוטרים, אבל מסתבר שהם עובדים עבור הארו, שמגלה לו שהוא היה האווטאר הקודם של ח'ונסו עד שהוא בחר לעבוד את אמות במקום. הוא מסביר שהוא רוצה להשתמש בחרפושית כדי למצוא את קברה של אמות ולהחיות אותה, כדי שהיא תוכל לטהר את האנושות מרוע על ידי מחיקת כל מי שביצע או יבצע מעשים רעים, ליילה מצילה את סטיבן, אבל הארו מזמן יצור תן אחר. סטיבן מצליח לזמן את החליפה כדי להילחם בתן, אבל הוא לא מצליח ומשתכנע לאפשר למארק להשתלט, מארק הורג את התן אבל מאבד את החרפושית להארו. ח'ונסו מאיים להשתמש בליילה כדמותו הבאה אם מארק לא יצליח לעצור את הארו, ושולח אותו למצרים.
3 The Friendly Type הטיפוס הידידותי מוחמד דיאב בו דה מאיו, פיטר קמרון וסבּיר פירזאדה 13 באפריל 2022
הארו וחסידיו מגלים בעזרת החרפושית את מיקום הקבר של אמות במדבר. סטיבן ומארק נמצאים בקהיר וחווים אובדן הכרה זמני בזמן המעקב אחרי הארו, אחרי שח'ונסו לא מצליח למצוא את הארו הוא קורא למועצה של האלים המצריים והאווטארים האנושיים שלהם כדי להזהיר אותם מהתוכנית של הארו, אבל הארו מאשים אותו בפגיעה באווטאר שלו ומכחיש את ההאשמות שלו, ומצליח לשכנע את האלים. האווטאר של חתחור, יצ'יל, אומרת למארק למצוא את הסרקופג של מדג'יי שדרכו הם יוכלו לדעת את המיקום של הקבר של אמות. ליילה מוצאת את מארק ולוקחת אותו לפגוש את אנטון מוגרט, מכר שלה שמחזיק את הסרקופג. מארק מעביר את השליטה לסטיבן כדי שהוא ינסה לפענח את הנתונים על מיקום הקבר, אבל במהלך המשא ומתן שלהם על הסרקופג מגיע הארו ומשמיד אותו, וגורם להם להילחם באנטון ובאנשיו, וסטיבן מעביר שליטה למארק, הם בורחים למדבר, וסטיבן מצליח לסדר כמה חלקים שהוא לקח מהקבר למעין מפת כוכבים שמסמנת את מיקום הקבר, הבעיה שהמפה נכונה ללפני אלפיים שנה, ומאז הכוכבים זזו, ח'ונסו משתמש בכוח שלו כדי לסדר את הכוכבים שבשמיים בחזרה למקום שלהם באותו הזמן, מה שעוזר לסטיבן וליילה ולמצוא את המיקום של הקבר. שאר האלים כולאים את ח'ונסו בתוך אושבטי כעונש על כך, מה שמשאיר את מארק ללא הכוח של ח'ונסו.
4 The Tomb הקבר ג'סטין בנסון ואהרון מורהד אלכס מיינהאן, פיטר קמרון וסאבּיר פירזאדה 20 באפריל 2022
סטיבן וליילה מוצאים את הקבר של אמות, שהוא מבוך בצורת העין של רע, הם מגלים שכמה מאנשיו של הארו נהרגו על ידי כהנים מצריים מתים-חיים, שגם תוקפים את סטיבן וליילה, ליילה מצליחה להילחם בכהנים הללו, ונפגשת עם הארו, שטוען בפניה שמארק היה אחד משכירי החרב שהרגו את אביה הארכולוג, עבדאללה אל-פאולי, סטיבן מוצא את הקבר ומגלה שהאווטאר האחרון של אמות היה אלכסנדר הגדול, הוא מוצא את האושבטי של אמות מתוך גופו של אלכסנדר, וליילה בכעס מתעמתת עם מארק, שמתוודה ששותפו הרג את אביה, ושזה היה לפני שהוא הפך לאווטאר של ח'ונסו. הארו מגיע עם חמושים ודורש מהם להיכנע ולהביא את האושטבי, במהלך ניסיון של מארק לגנוב רובה מאחד מאנשיו - הארו יורה בו. הוא נופל ומתעורר בבית חולים פסכיאטרי מעורפל ומוקף באנשים מחייו, הארו מופיע כרופא שלו, מארק בורח ומוצא את סטיבן בגוף נפרד לכוד בסרקופג, הם גם רואים סרקופג שני עם מישהו אחר לכוד בתוכו, ולפני שהם מגלים מי זה - בדלת מופיעה דמות אישה בעלת ראש היפופוטם.
5 Asylum מקלט מוחמד דיאב רבקה קירש ומתיו אורטון 27 באפריל 2022
מארק מתחיל לנוע בין שתי מציאויות - באחת הוא בטיפול אצל הרופא שלו "ד"ר הארו", בשנייה הוא עם סטיבן ואישה בעלת ראש היפופוטם, שאותה סטיבן מזהה כאלה המצריה תַאוֶרֶת, היא מסבירה לסטיבן ולמארק שהם מתים וש"הבית חולים" הוא למעשה אונייה בתוך הדואת, העולם הבא המצרי. היא מתחילה לשקול את הלבבות של מארק וסטיבן במאזניים כדי להכריע האם הם רשאים להיכנס לגן עדן, אבל היא מגלה שהלבבות לא מתאזנים, היא מציעה להם לעזור אחד לשני לגלות איזה זכרונות נסתרים יש להם שגורמים להם לחוסר האיזון, לאחר שנתקל בחדר מלא בפושעים שמארק הרג בהוראת ח'ונסו, סטיבן נכנס לזיכרון שבו מארק הקטן ואחיו הקטן רנדל נלכדו במערה מוצפת, מה שהוביל לכך שרנדל טבע למוות, ואמו של מארק צעקה עליו במהלך השבעה והאשימה אותו במות אחיו, לאחר מכן מארק מראה לסטיבן כיצד הוא הפך לאוואטר של ח'ונסו, לפני שתַאוֶרֶת מודיעה להם שנשמות רבות מעולם החי נשפטות ונשלחות לעולם הבא לפני זמנן. מארק וסטיבן משכנעים את תאורת לעזור להם לחזור לעולם החי כדי לעצור את הארו, והיא מנווטת את הסירה לעבר שערי אוסיריס, "ד"ר הארו" משכנע את מארק שהוא חייב להיפתח לגמרי לסטיבן. ומארק מודה באי רצון שהוא יצר את סטיבן ללא ידיעתו כתוצאה מההתעללות של אמו. אמם מתה אך מארק לא הסכים להגיע לשבעה, וסטיבן משלים עם כך כשהכחיש את זה שאמם מתה. אבל המאזניים שלהם עדיין לא מצליחות להתאזן. מה שגורם לסירה מותקפת על ידי רוחות עוינות. הם נלחמים נגד הרוחות, אבל סטיבן נופל מהסיפון ונאכל על ידי הדואת. לאחר מכן, המאזניים מאוזנים, ומארק מוצא את עצמו בשדה הקנים.
6 Gods and Monsters אלים ומפלצות מוחמד דיאב סיפור: דניאל אימאן וג'רמי סלייטר
תסריט: ג'רמי סלייטר, פיטר קמרון וסאבּיר פירזאדה
4 במאי 2022
הרו הורג את האווטארים של שאר האלים המצריים ומשחרר את אמות, ליילה מוצאת את האושבטי של ח'ונסו ומשחררת אותו. מארק מסרב להישאר בשדה הקנים וחוזר לדאות להציל את סטיבן. בעזרת טאוורת הם בורחים דרך שערי אוסיריס, ומתעוררים בגוף שלהם, ח'ונסו מתחבר אליהם מחדש ומחזיר להם את הכוחות, ליילה מגלה שאמות יכול לחזור להיות כלוא בעזרת כמה אווטארים, אז היא מסכימה להפוך לאווטאר זמני של טאוורת, הם מצטרפים כולם לקרב נגד הארו ואמות. הארו גובר על סטיבן ומארק אבל הם חווים אובד-הכרה-זמני נוסף וגילו שהם הביסו את הארו, מארק וליילה כולאים את אמות בתוך הגוף של הארו, וח'ונסו מפציר במארק להרוג את הארו ואמות, מארק מסרב ודורש ממנו לשחרר אותו ואת סטיבן, סטיבן-מארק מוצאים עצמם בביתם.

בסצנת אמצע-הכתוביות, הארו נהרג על ידי אישיות נוספת של סטיבן-מארק שנקראת ג'ייק לוקלי, שעדיין עובד אצל ח'ונסו.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרזת המיני-סדרה הרשמית.

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2006, חברו אולפני מארוול לחברת ההפקות "No Equal Entertainment" על מנת להפיק סדרת טלוויזיה בלייב אקשן שתתמקד בדמותו של גיבור-העל מון נייט.[16] נכון לשנת 2008, אולפני מארוול שכרו את התסריטאי ג'ון קוקסי לעבודה על פיתוח הסדרה, אך לבסוף תוכניותיה של האולפנים להפיק את הסדרה לא יצאו לפועל ונגנזו.[17] היוצר ג'יימס גאן, התסריטאי והבמאי של סרטי "שומרי הגלקסיה" של אולפני מארוול, חשף במהלך ריאיון בינואר 2017 שהוא הציע לאולפנים להפיק סרט על דמותו של מון נייט, אך לא הספיק לשקוד על פיתוח הפרויקט.[18] באפריל 2018, נשיא אולפני מארוול, קווין פייגי, אישר שחלק מתוכניותיו עבור עתידה של היקום הקולנועי של מארוול כוללות את הצגת דמותו של מון נייט, אך הטיל ספק שהדבר יתאפשר בעתיד הקרוב.[19]

באוגוסט 2019, הודיעו אולפני מארוול בכנס D23 כי מיני-סדרה שתבוסס על דמותו של מון נייט נמצאת בפיתוח עבור "דיסני+".[20] בנובמבר 2019, היוצר והתסריטאי ג'רמי סלייטר נשכר לעבודה על פיתוח וכתיבת מיני-הסדרה.[21] באוקטובר 2020, הבמאי מוחמד דיאב נשכר למלאכת הבימוי,[22][2] ואילו בינואר 2021, נודע שצמד הבמאים ג'סטין בנסון ואהרון מורהד יביימו חלק מהפרקים.[2] מיני-הסדרה עתידה לכלול שישה פרקים בני 40–50 דקות.[23] בפברואר 2021, פייגי הצהיר כי חלק מהסדרות שלהם, כמו "שי-האלק: עורכת דין בשירות החוק" ו"מון נייט", תוכננו בצורה שתאפשר למפיקים להפיק להן עונות עתידיות פוטנציאליות, בניגוד לסדרות כמו "וונדה-ויז'ן", אשר פותחו והופקו במטרה להוביל לסרטים עלילתיים ביקום הקולנועי.[24]

כתיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוסקר אייזק, המגלם את דמותו של מארק ספקטור / מון נייט ואת דמותו של סטיבן גרנט / מר נייט.

יוצר מיני-הסדרה, ג'רמי סלייטר, יחד עם התסריטאי בו דמאיו, אמונים על כתיבת התסריט.[25] במהלך כנס יום המשקיעים השנתי של דיסני, פייגי השווה את מיני-הסדרה לזיכיון "אינדיאנה ג'ונס" מבחינת נוכחות חקר האגיפטולוגיה בעלילתה,[3] והצהיר שנושא הפרעת הזהות הדיסוציאטיבית ממנה ספקטור סובל תהווה "היבט ייחודי" עבור מיני-הסדרה.[4]

ליהוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2020, נודע על כניסתו של אוסקר אייזק להליכי משא ומתן על גילום דמותו של מארק ספקטור,[26] ובינואר 2021, דבר ליהוקו אושר רשמית[27][2] הכתב ריצ'רד ניובי מ"הוליווד ריפורטר" ציין כי תפקידיו האחרונים של אייזק על המסך עשויים למשוך למיני-הסדרה את קהל הצופים שאינו מכיר את הדמות, וכי מוצאו הלטיני יכול לאפשר את בחינת נושא האמונה גם מנקודות מבט שונות, ולא רק מנקודת מבט יהודית כמו שנעשה בקומיקס.[28] בינואר 2021, אושר ליהוקה של מיי קלמאווי לתפקיד מרכזי שטרם פורסם,[5] וליהוקו של אית'ן הוק לדמותו של הנבל הראשי.[7] על ליהוקו, הוק אמר כי הוא הסכים להצטרף להפקת המיני-סדרה על סמך המקום שהוא מרגיש שבו קריירת המשחק נמצאת כרגע, ובשל מעורבותם של אייזק ודיאב בהפקה. לדבריו, הוא נהנה מחופש היצירה שהגיע עם הפקת המיני-סדרה, המספרת סיפור שפחות מוכר לקהל.[29]

צילומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

צילומי המיני-סדרה החלו ב-30 באפריל 2021 בבודפשט, הונגריה,[30][31] לאחר שאייזק השלים את צילומי המיני-סדרה "תמונות מחיי נישואין"[32] והסתיימו ב-14 באוקטובר 2021.[33] עד אמצע נובמבר, הסתיימו צילומי ההשלמה.[34] פרקי הסדרה בוימו על ידי דיאב, בנסון ומורהד[2][22] וצולמו על ידי הצלם גרגורי מידלטון.[27] צילומים נוספים התקיימו גם באטלנטה, ג'ורג'יה, בריטניה ולוס אנג'לס, קליפורניה.[35] במקור, הצילומים התעתדו להתחיל באמצע שנת 2020 ולאחר מכן נדחו ל-16 בנובמבר 2020 והתעתדו להתקיים למשך 26 שבועות, אך שוב נדחו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה.[36][37][38]

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המיני-סדרה עלתה לשידור בשירות "דיסני+" ב-30 במרץ 2022,[9] והיא כוללת שישה פרקים[23] ומהווה חלק מהשלב הרביעי ביקום הקולנועי של מארוול.[39]

עתיד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנובמבר 2019, פייגי הצהיר כי דמותו של מון נייט תופיע בסרטים עתידיים של היקום הקולנועי לאחר שידור המיני-סדרה.[40]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Tapp, Tom (January 17, 2022). "Full-Length 'Moon Knight' Trailer Reveals Superhero Transformation & Marvel Series' Disney+ Debut Date". Deadline Hollywood. Archived from the original on January 18, 2022. Retrieved April 6, 2022.
 2. ^ 1 2 3 4 5 Kit, Borys (January 8, 2021). "Marvel's 'Moon Knight': Indie Auteurs Justin Benson and Aaron Moorhead Board as Directors (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Archived from the original on January 8, 2021. Retrieved January 8, 2021.
 3. ^ 1 2 3 Boone, John (December 10, 2020). "Marvel Debuts New Trailers for 'Loki' and 'Falcon and Winter Soldier,' Announces 'Fantastic Four' Movie". Entertainment Tonight. Archived from the original on December 11, 2020. Retrieved December 12, 2020.
 4. ^ 1 2 3 Reinstein, Mara (2020). "Not Your Mother's Suburbs". emmy. Vol. XLII no. 12. p. 45. Archived from the original on December 20, 2020.
 5. ^ 1 2 Kit, Borys (January 13, 2021). "Marvel's 'Moon Knight': May Calamawy Joins Oscar Isaac in Disney+ Series (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Archived from the original on January 13, 2021. Retrieved January 13, 2021.
 6. ^ Barnhardt, Adam (January 17, 2022). "Moon Knight Trailers Reveals First Look at Khonshu". ComicBook.com. Archived from the original on January 18, 2022. Retrieved January 17, 2022.
 7. ^ 1 2 Kit, Borys (January 15, 2021). "Ethan Hawke to Play Villain Opposite Oscar Isaac in Marvel's 'Moon Knight' (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Archived from the original on January 15, 2021. Retrieved January 15, 2021.
 8. ^ Liu, Narayan (January 17, 2022). "Moon Knight: Disney+ Drops Exciting First Trailer". Comic Book Resources. Archived from the original on January 18, 2022. Retrieved January 17, 2022.
 9. ^ 1 2 Vary, Adam B. (January 17, 2022). "'Moon Knight' Trailer Reveals Oscar Isaac as Marvel's Newest Superhero". Variety. Archived from the original on January 18, 2022. Retrieved January 17, 2022.
 10. ^ Parker, Ryan (August 13, 2021). "Ethan Hawke Is Basing His 'Moon Knight' Character on David Koresh, Actor Says". The Hollywood Reporter. Archived from the original on August 13, 2021. Retrieved August 13, 2021.
 11. ^ Ryan, Danielle (January 17, 2022). "Moon Knight Trailer: Embrace The Chaos". /Film. Archived from the original on January 18, 2022. Retrieved January 17, 2022.
 12. ^ David Craig, Meet the cast of Marvel's Moon Knight - full list of characters, Radio Times, ‏3 במרץ 2022
 13. ^ Vary, Adam B. (March 30, 2022). "How 'Moon Knight' Sends Marvel Studios Into the Unknown: 'We're Creating a Whole New Thing'". Variety. Archived from the original on March 31, 2022. Retrieved April 6, 2022.
 14. ^ "Moon Knight WGA Directory". Writers Guild of America West. February 23, 2022. Archived from the original on February 23, 2022. Retrieved April 6, 2022.
 15. ^ "Shows A-Z - moon knight on disney plus". The Futon Critic. Retrieved April 6, 2022.
 16. ^ "[Couch, Aaron (August 23, 2019). "Marvel Unveils 3 New Disney+ Shows Including 'She-Hulk' and 'Moon Knight']". The Hollywood Reporter. Archived from the original on August 23, 2019. Retrieved August 23, 2019. Marvel pacts with No Equal Duo to develop skein based on superhero Moon Knight". Variety. October 24, 2006. Archived from the original on August 24, 2019. Retrieved August 24, 2019.
 17. ^ Parrish, Robin (January 14, 2017). "15 Things You Didn't Know About Moon Knight". Screen Rant. Archived from the original on August 24, 2019. Retrieved August 24, 2019.
 18. ^ Scott, Ryan (January 4, 2017). "James Gunn Pitched a Moon Knight Movie to Marvel". MovieWeb. Archived from the original on January 6, 2017. Retrieved December 11, 2019.
 19. ^ Hood, Cooper (April 23, 2018). "Moon Knight Is In The Future Plans For the MCU". Screen Rant. Archived from the original on August 24, 2019. Retrieved August 24, 2019.
 20. ^ Couch, Aaron (August 23, 2019). "Marvel Unveils 3 New Disney+ Shows Including 'She-Hulk' and 'Moon Knight'". The Hollywood Reporter. Archived from the original on August 23, 2019. Retrieved August 23, 2019.
 21. ^ Kit, Borys; Goldberg, Lesley (November 8, 2019). "Marvel's 'Moon Knight' Series Finds Its Head Writer With 'Umbrella Academy' Series Creator (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Archived from the original on November 8, 2019. Retrieved November 8, 2019.
 22. ^ 1 2 Andreeva, Nellie; Kroll, Justin (October 27, 2020). "'Moon Knight': Mohamed Diab To Direct Marvel's Disney+ Series". Deadline Hollywood. Archived from the original on October 27, 2020. Retrieved October 27, 2020.
 23. ^ 1 2 Goldberg, Matt (January 11, 2021). "How Long Are Marvel's Disney+ Shows? Kevin Feige Talks 'Loki', 'Falcon and the Winter Soldier', and 'She-Hulk'". Collider. Archived from the original on January 11, 2021. Retrieved January 11, 2021.
 24. ^ Kim, Matt T.M. (February 24, 2021). "Kevin Feige Shares Updates on Ms. Marvel, Moon Knight, and More Disney Plus Series". IGN. Archived from the original on February 24, 2021. Retrieved February 24, 2021.
 25. ^ Schmidt, JK (January 23, 2020). "Marvel Adds The Witcher Writer to Moon Knight Disney+ Series". Comicbook.com. Archived from the original on January 24, 2020. Retrieved January 24, 2020.
 26. ^ Otterson, Joe (October 26, 2020). "Oscar Isaac in Talks to Star in 'Moon Knight' Series at Disney Plus". Variety. Archived from the original on October 26, 2020. Retrieved October 26, 2020.
 27. ^ 1 2 Schaefer, Sandy (January 7, 2021). "Moon Knight Cinematographer Confirms Oscar Isaac's Role in the Disney+ Series". Comic Book Resources. Archived from the original on January 7, 2021. Retrieved January 7, 2021.
 28. ^ Newby, Richard (October 26, 2020). "'Moon Knight,' Oscar Isaac and an Expanding Marvel Universe". The Hollywood Reporter. Archived from the original on October 27, 2020. Retrieved October 27, 2020.
 29. ^ Whitbrook, James; Jackson, Gordon (February 22, 2021). "Updates From Ms. Marvel, Doctor Strange 2, Moon Knight, and More". io9. Archived from the original on February 24, 2021. Retrieved February 24, 2021.
 30. ^ Lawrence, Gregory (February 24, 2021). "Kevin Feige Teases Filming Dates for Upcoming MCU Shows Like 'Ms. Marvel,' 'Moon Knight,' & Beyond". Collider. Archived from the original on February 25, 2021. Retrieved February 25, 2021.
 31. ^ Burlingame, Russ (April 30, 2021). "Moon Knight Begins Filming, First Set Photos Revealed for Oscar Isaac Disney+ Series". Comicbook.com. Archived from the original on April 30, 2021. Retrieved April 30, 2021.
 32. ^ Fisher, Jacob (November 11, 2020). "Production Tidbits: 'Moon Knight', 'Aquaman 2', 'Ms. Marvel' and More". Discussing Film. Archived from the original on November 12, 2020. Retrieved November 12, 2020.
 33. ^ Davis, Clayton (October 14, 2021). "Oscar Isaac on 'The Card Counter,' Befriending Timothée Chalamet and Not Confining Latino Actors to 'Very Specific Stories'". Variety. Archived from the original on October 14, 2021. Retrieved October 14, 2021.
 34. ^ Kit, Borys; Couch, Aaron (November 12, 2021). "'Deoctor Strange' Sequel Undergoing "Significant" Reshoots". The Hollywood Reporter. Archived from the original on November 13, 2021. Retrieved November 12, 2021.
 35. ^ "Moon Knight (Series)". Production List. January 25, 2021. Archived from the original on January 29, 2021. Retrieved February 1, 2021.
 36. ^ "Production Weekly – Issue 1218 – Thursday October 29, 2020 / 174 Listings – 38 Pages". Production Weekly. October 28, 2020. Archived from the original on November 1, 2020. Retrieved November 11, 2020.
 37. ^ Schmidt, JK (April 16, 2020). "Moon Knight: After Coronavirus Delay, New Disney+ Filming Start Date Revealed". Comicbook.com. Archived from the original on April 28, 2020. Retrieved January 20, 2021.
 38. ^ LaBonte, Rachel (November 22, 2020). "Marvel's Moon Knight & She-Hulk Shows Reportedly Begin Filming in March". Screen Rant. Archived from the original on November 22, 2020. Retrieved January 20, 2021.
 39. ^ Brown, Tracy (August 23, 2019). "Here are all the Marvel shows coming to Disney+, from 'Ms. Marvel' to 'Moon Knight'". Los Angeles Times. Archived from the original on August 24, 2019. Retrieved August 24, 2019.
 40. ^ Couch, Aaron (November 10, 2019). "Marvel's Kevin Feige Breaks Silence on Scorsese Attack: "It's Unfortunate" (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Archived from the original on November 10, 2019. Retrieved November 10, 2019.