מונטז פורד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מונטז פורד
Montez Ford
פורד, אפריל 2018
פורד, אפריל 2018
לידה 31 במאי 1990 (בן 33)
שיקגו, אילינוי, ארצות הברית
שם במה מונטז פורד
קנת' קרופורד
משקל 105 ק"ג
גובה 1.85 מטר
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 29 בספטמבר 2015 – הווה (8 שנים)
מאמנים WWE Performance Center
ליגות WWE

קנת' קרופורדאנגלית: Kenneth Crawford; נולד ב-31 במאי 1990), הידוע יותר בשם הבמה שלו, מונטז פורד הוא מתאבק אמריקאי, המופיע בארגון ההיאבקות WWE, בתוכנית סמאקדאון.

החיים שלפני[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרופורד גדל בידיה של אם חד הורית, בשיקגו, ולאחר מכן בצפון קרוליינה. קרופורד נודע כאתלט יוצא מן הכלל וכתוצאה מכך שירת ארבע שנים בחיל הנחתים של ארצות הברית ועבד כקבלן של הצי האמריקני לפני שהצטרף ל-WWE.[1]

קריירת היאבקות מקצועית[עריכת קוד מקור | עריכה]

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

NXT‏ (2015–2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרופורד הצטרף ל-WWE בחודש אפריל 2015 לאחר שהרשים במבחני הקבלה שלו ומשום כך הועבר למתחם האימונים של ה-WWE. את הופעת הבכורה שלו ערך בקרב באטל רויאל ב-29 בספטמבר. קרופורד המשיך להתאבק במספר הופעות באירועים שאינם משודרים לטלוויזיה עד שספג פציעה במאי 2016, מה שגרם לו להתרחק מהזירה במשך שלושה חודשים.[2] בחזרתו למרקע קרופורד הרכיב את הצמד שנקרא Street Profits ביחד עם אנג'לו דוקינס ואימץ את שם הבמה החדש שלו מונטז פורד. ב-12 ביולי 2017 השניים החלו במתן פרומואים בתוכניות NXT על הופעת הבכורה שלהם. הצמד ערך את הופעת הבכורה שלהם ב-9 באוגוסט וניצח זוג מקומי. שבוע לאחר מכן השניים ניצחו את כריס סילביו ולארס סאליבן. ב-17 בינואר 2018 השניים הפסידו ל-The Authors of Pain (אקאם ורזאר) בקרב שקבע את זהות הזוג שיתאבק על אליפות הזוגות נגד אלופי הזוגות מקבוצת The Undisputed Era (בובי פיש וקייל אוריילי) שיערך באירוע NXT TakeOver: Philadelphia. השניים התחרו בטורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס וניצחו בסיבוב הראשון את הווי משינרי (אוטיס דוזוביץ' וטאקר נייט). ב-28 במרץ במסגרת הסיבוב השני של הטורניר, השניים הודחו על ידי Authors of Pain. ב-2 במאי השניים הפסידו לזוג TM-61. ב-5 בספטמבר, השניים הפסידו ל-The Forgotten Sons (סטיב קאטלר וווסלי בלייק) שערכו קרב בכורה טלוויזיוני ב-NXT. ב-26 בספטמבר, הסטריט פרופיטס הפסידו ל-The Mighty. ב-13 בפברואר 2019, הסטריט פרופיטס ניצחו את הומברטו קאריו וסטייסי ארווין ג'וניור. ב-6 במרץ, הסטריט פרופיטס הפסידו למאסטש מאונטיין (טרנט סבן וטיילר בייט) בקרב במסגרת טורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס והודחו מהטורניר כבר בסיבוב הראשון. ב-10 באפריל, הסטריט פרופיטס ניצחו את פביאן אייכנר ומרסל ברטל. ב-24 באפריל, הסטריט פרופיטס הפסידו לאלופי הזוגות של NXT,‏ The Viking Raiders (איבר ואריק) בקרב שאינו היה על חגורות האליפות. ב-15 במאי, הסטריט פרופיטס התחרו נגד The Viking Raiders על אליפות הזוגות של NXT, אך הקרב הסתיים ללא הכרעה בשל התערבות של The Forgotten Sons. באירוע NXT TakeOver: XXV, שנערך ב-1 ביוני, הסטריט פרופיטס ניצחו בקרב סולם זוגות מרובע והפכו לאלופי הזוגות החדשים של NXT. ב-10 ביולי, הסטריט פרופיטס הגנו בהצלחה על חגורות אליפות הזוגות של NXT לאחר שניצחו את דני בורץ' ואוני לורקאן. באירוע NXT TakeOver: Toronto, שנערך ב-10 באוגוסט, הסטריט פרופיטס הגנו בהצלחה על חגורות האליפות נגד חברי קבוצת The Undisputed Era (בובי פיש וקייל אוריילי). ב-28 באוגוסט, הסטריט פרופיטס הפסידו את חגורות אליפות הזוגות של NXT לבובי פיש וקייל אוריילי. ב-2 באוקטובר, הסטריט פרופיטס כשלו בניסיונם להשיב אליהם את חגורות אליפות הזוגות של NXT לאחר שהפסידו בקרב החוזר לפיש ואוריילי.

הרוסטר הראשי (2019–היום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מ-1 ביולי, הסטריט פרופיטס החלו להופיע במספר קטעים מאחורי הקלעים בתוכנית Raw. שלושה חודשים לאחר מכן ב-11 באוקטובר, במהלך פרק הדראפט, הסטריט פרופיטס עברו באופן רשמי ל-Raw. ב-21 באוקטובר, הסטריט פרופיטס ערכו את קרב הבכורה שלהם ברוסטר הראשי, כשניצחו את ה-O.C. (AJ סטיילס, לוק גאלוס וקארל אנדרסון) בקרב האנדיקאפ 3 נגד 2. ב-4 בנובמבר, הסטריט פרופיטס והומברטו קאריו הפסידו בקרב שלושה נגד שלושה ל-O.C. שבוע לאחר מכן, הסטריט פרופיטס, קווין אואנס וסת' רולינס ניצחו בקרב ארבעה נגד ארבעה את קבוצת אימפריום (וולטר, אלכסנדר וולף, פביאן אייכנר ומרסל ברטל). באירוע סטארקייד, שנערך ב-1 בדצמבר, הסטריט פרופיטס גברו בקרב זוגות על ה-O.C. ב-9 בדצמבר, הסטריט פרופיטס נענו לאתגר הפתוח, שהציבו ה-Viking Raiders (אריק ואיבר) בפני מחלקת הזוגות של הרוסטר, ובו הם כשלו בניסיונם לזכות בחגורות אליפות הזוגות של Raw. ב-30 בדצמבר, הסטריט פרופיטס ניצחו בקרב זוגות את לוק גאלוס וקארל אנדרסון. שבוע לאחר מכן, הצמד כשל בניסיונו לזכות באליפות הזוגות של Raw לאחר שהפסיד בקרב זוגות משולש לאלופי הזוגות, ה-Viking Raiders, אשר כלל בנוסף את ה-O.C. ב-10 בפברואר, הסטריט פרופיטס ניצחו את מוג'ו ראולי ורידיק מוס. ב-24 בפברואר, פורד נוצח בקרב יחידים על ידי סת' רולינס. שלושה ימים לאחר מכן באירוע סופר שואודאון, הסטריט פרופיטס כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של Raw לאחר שהפסידו לאלופי הזוגות, סת' רולינס ומרפי. לעומת זאת, ב-2 במרץ, הסטריט פרופיטס ניצחו את רולינס ומרפי והפכו לאלופי הזוגות החדשים של Raw. באירוע תא ההדחות, שנערך ב-8 במרץ, הסטריט פרופיטס רשמו הגנה ראשונה מוצלחת על חגורות האליפות נגד האלופים לשעבר, סת' רולינס ומרפי. ב-9 במרץ, הסטריט פרופיטס וה-Viking Raiders הפסידו בקרב ארבעה נגד ארבעה לסת' רולינס, מרפי ו-Authors of Pain (אקאם ורזאר). ב-30 במרץ, הסטריט פרופיטס וקווין אואנס ניצחו בקרב שלושה נגד שלושה את אנג'ל גרזה, אוסטין ת'יאורי וסת' רולינס. בלילה השני של האירוע רסלמניה 36, שהוקלט ב-25 וב-26 במרץ (ושודר ב-5 באפריל), השניים הגנו בהצלחה על חגורות האליפות נגד אנג'ל גרזה ואוסטין ת'יאורי. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, הסטריט פרופיטס וביאנקה בלאייר ניצחו בקרב שלושה את שלושה את גרזה, ת'יאורי וזלינה וגה. ב-4 במאי, הסטריט פרופיטס הפסידו ל-Viking Raiders בקרב שאינו היה על חגורות האליפות של דוקינס ופורד. ב-25 במאי, הסטריט פרופיטס הפסידו בקרב זוגות לבובי לאשלי ו-MVP שאינו היה על אליפות הזוגות. ב-22 ביוני, הסטריט פרופיטס רשמו הגנה מוצלחת על אליפות הזוגות נגד ה-Viking Raiders. ב-20 ביולי, הסטריט פרופיטס גברו על אנדרדה ואנג'ל גרזה בקרב שאינו היה על חגורות האליפות שלהם. ב-17 באוגוסט, פורד ניצח בקרב יחידים את אנדרדה. שבוע לאחר מכן, פורד גבר על שותפו, אנג'ל גרזה. באירוע סאמרסלאם, שנערך ב-23 באוגוסט, הסטריט פרופיטס הגנו בהצלחה על חגורות האליפות נגד אנדרדה ואנג'ל גרזה. ב-14 בספטמבר, פורד ודוקינס ניצחו את אלופי הזוגות של סמאקדאון, סזארו ושינסקה נקאמורה. באירוע התנגשות של אלופים, שנערך ב-27 בספטמבר, השניים גברו על אנדרדה ואנג'ל גרזה ושמרו על חגורות האליפות.

כתוצאה מהדראפט לשנת 2020 בחודש אוקטובר, הסטריט פרופיטס הועברו לסמאקדאון, בעוד שהניו דיי (קופי קינגסטון ואקסבייר וודס) הועברו ל-Raw. כדי לשמור על חגורות אליפות תואמות למותג, אלופי הזוגות החליפו ביניהם את חגורות האליפות. ביצוע החלפת חגורות האליפות הפך את הסטריט פרופיטס לצמד השני בארגון שמשיג את תואר הטריפל קראון במחלקת הזוגות.[3] באירוע סדרת ההישרדות, שנערך ב-22 בנובמבר, הסטריט פרופיטס ניצחו את אלופי הזוגות של Raw, הניו דיי (קופי קינגסטון ואקסבייר וודס) בקרב אלופים נגד אלופים. בפרק העוקב של התוכנית "סמאקדאון" חמישה ימים לאחר מכן, הסטריט פרופיטס נוצחו על ידי דולף זיגלר ורוברט רוד בקרב שאינו היה על חגורות אליפות הזוגות. ב-11 בדצמבר, פורד הפסיד בקרב יחידים לדולף זיגלר. שבוע לאחר מכן, פורד ודוקינס רשמו הגנה מוצלחת על אליפות הזוגות נגד זיגלר ורוד. ב-8 בינואר 2021, השניים הפסידו את חגורות האליפות לזיגלר ורוד, הפסד שקטע תקופת כהונה באורך של 88 ימים מצידם של הסטריט פרופיטס. ב-12 בפברואר, השניים גברו על צ'אד גייבל ואוטיס. שבועיים לאחר מכן, השניים ניצחו את ברון קורבין וסמי זיין. ב-16 באפריל, פורד ודוקינס לא צלחו בהשבת חגורות אליפות הזוגות לאחר שהפסידו לאלופי הזוגות, זיגלר ורוד. ב-28 במאי, הסטריט פרופיטס הפסידו לאוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו). ב-6 באוגוסט, הסטריט פרופיטס ניצחו את דולף זיגלר ורוברט רוד. שבוע לאחר מכן, הם השיגו ניצחון נוסף בקרב זוגות, הפעם על אקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס). ב-20 באוגוסט, פורד הפסיד בקרב יחידים לאוטיס. ב-24 בספטמבר בפרק של התוכנית סמאקדאון, פורד נחל הפסד לרומן ריינס בקרב שאינו היה על חגורת האליפות האוניברסלית של האחרון. באירוע חוקי אקסטרים, שנערך ב-26 בספטמבר, הסטריט פרופיטס נחלו הפסד בקרב התמודדות על אליפות הזוגות של סמאקדאון מול אלופי הזוגות, האוסוס. ב-15 באוקטובר בפרק של התוכנית סמאקדאון, הסטריט פרופיטס כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של סמאקדאון לאחר שהפסידו לאלופי הזוגות, האוסוס במסגרת קרב רחוב. באירוע Day 1, שנערך ב-1 בינואר 2022, הסטריט פרופיטס כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של Raw לאחר שהפסידו ל-RK-Bro (רנדי אורטון ורידל). ב-7 בפברואר, הסטריט פרופיטס נחלו הפסד לאקדמיית אלפא בקרב שאינו היה על חגורות האליפות של האחרונים. שבוע לאחר מכן, הם ניצחו את הדירטי דוגס (זיגלר ורוד). ב-21 בפברואר, הם נחלו הפסד נוסף לאלופי הזוגות. ב-9 במאי, פורד ודוקינס כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של Raw לאחר שנחלו הפסד ל-RK-Bro. באירוע כסף בבנק, שנערך ב-2 ביולי, הסטריט פרופיטס הפסידו לאוסוס וכשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE. במופע המקדים לאירוע Clash at the Castle, שנערך ב-3 בספטמבר, הסטריט פרופיטס ומאדקאפ מוס ניצחו את אוסטין ת'יאורי ואקדמיית אלפא.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-9 ביוני 2017 קרופורד התארס למתאבקת ביאנקה בלאייר.[4] השניים נישאו האחד לשני ב-23 ביוני 2018.[5] כמו כן, לפורד יש שלושה ילדים ממערכות היחסים הקודמות שלו.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מונטז פורד בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]