לדלג לתוכן

מועדון הקרב הג'ורסי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מועדון הקרב הג'ורסי
Jurassic Fight Club
סוגה פסאודו-דוקומנטרי עריכת הנתון בוויקינתונים
יוצרים ג'ורג' בלסינג, קרייג לויטרבך
שחקנים סטיב אלטן עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור ארצות הברית
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 1
מספר פרקים 12 פרקים
הפקה
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ ההיסטוריה
תקופת שידור מקורית 29 ביולי 200822 באוקטובר 2008
קישורים חיצוניים
אתר רשמי
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

דינוזאורים: מועדון קרבאנגלית: Jurassic Fight Club, בבריטניה ואוסטרליה נקראה התוכנית: Dinosaur Secrets) היא תוכנית טלוויזיה מסוג טבע-פלאונטולוגי ששודרה בערוץ ההיסטוריה בקריינותו של אריק תומפסון בין יולי לאוקטובר 2008 בארצות הברית למשך עונה אחת שלא קיבלה עונה נוספת. על אף שמה, הסדרה אינה עוסקת רק בתור היורה, אלא במגוון תקופות.

הסדרה מתארת מספר דו-קרבות פרהיסטוריים בין חיות נכחדות שונות. הקרבות מבוססים על מחקרים ודמיון יוצרי הסדרה, וממחיזים את סיפוריהם של מאובנים שונים, בהם נראים שרידי הזירות. השחזורים מוצגים באמצעי הנפשה ממוחשבת. בסדרה מופיעים פלאונטולגים שונים כמו: ג'ורג' בלסינג (George Blasing) הנמנה בין יוצרי הסדרה, תומאס ר. הולץ, לורנס ווייטמר (Lawrence Witmer), לארי מרטין (Larry Martin), פיליפ קורי (Philip Currie) ופיטר לארסון (Peter Larson). בחלק מהפרקים מופיעים קרבות בין חיות פרה-היסטוריות שאינם מבוססים על מאובנים אמיתיים. זוהי הסדרה הפסודו-דוקומנטרית השנייה הכי נצפית בנושא פלאונטולוגיה, אחרי ״ללכת עם דינוזאורים״. היא שנויה במחלוקת בקרב מדענים בשל האופי הגרוטסקי בו מתוארות החיות ונסיבות חייהן, ועם זאת הפכה לפופולרית בקרב מעריצים ממגוון סיבות.

באתר הסדרה הופיע משחק בשם "Turf Wars", בו השחקן בוחר ביצור המופיע בסדרה ונלחם ביצורים נוספים, אך המשחק אינו זמין יותר.

פרקי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. דינוזאור קניבלי: הפרק הראשון מתאר את החיים במדגסקר בקרטיקון העליון, אז שלט דינוזאור קניבלי בשם מג'ונגזאורוס (הנקרא בטעות מג׳ונגתולוס) בארץ. המג'ונגזאורוס היה דינוזאור קניבלי וזכר הנראה בפרק (בעל דלדל בדומה לתרנגול הודו) נע בחשאי לעבר צאצא מג'ונגזאורוס אחר. בעוד אמו נופלת, הזכר מצליח לטרוף את צאצאה אך לא שם לב לנקבה שמגיעה מאחוריו, הורגת אותו בנשיכה חזקה וניזונה מנבלתו.
 2. צייד טי-רקס: בסוף הקרטיקון העליון נראים שני מינים טורפים ממשפחת הטירנוזאוריים: פרט ננוטירנוס רעב לחפש מזון ומבחין בשני טירנוזאורוסים צעירים אשר אימם השאירה מאחוריה. הננוטירנוס נלחם בשני הצעירים והורג אחד מהם אך האם מגיחה מאחור ולפני שהוא יוכל לברוח היא שוברת את רגלו ומוחצת אותו בלסתותיה העצומות.
 3. כנופיית רוצחים: בפרק נראה מאבק בין טנונטוזאורוס ללהקת דיינוניכוסים בערבות מונטנה. לאחר שפורצת סערה הדיינוניכוסים מצליחים להכריע את הטנונטוזאורוס הגדול מהם בהרבה.
 4. הקרב המדמם: בתור היורה הצפון אמריקני בלטו שני טורפים גדולים: האלוזאורוס והצרטוזאורוס. כאשר שני טורפים אלה נתקלים בסטגוזאורוסים שנתקעו בבוץ מתרחש קרב ביניהם, בו הצרטוזאורוס מוטח ארצה למותו. הקרב ממשיך כאשר קמרזאורוס נתקע גם הוא וזוג אלוזאורוסים נעים להפילו. לבסוף הקמרזאורוס מצליח להשתחרר ולהרוג אחד מהם.
 5. רוצחי מעמקים: בחופי יפן של המיוקן מתרחש קרב תת-מיימי בין שני טורפי-על ענקיים: הבריגמופיסטר, הקרוב לראשתן והמגלודון, הגדול שבכל הכרישים מעולם. הכריש העצום מצליח לנשוך פרט בריגמופיסטר. להקת הבריגמופיסטרים מבריחה אותו, אך בהמשך הוא חוזר בשביל לאכול את הלווייתן שמת מפצעיו.
 6. הצייד ההופך לניצוד: בפרק זה נראים שוב האלוזאורוס והצרטוזאורוס, הפעם בתוך היער. זוג צרטוזאורוסים נעים בחיפוש טרף ונכנסים לשטחו של אלוזאורוס. האלוזאורוס הזועם נושך את הצרטוזאורוס הזכר בצווארו והורגו. הנקבה מגיעה להתעמת איתו אך נהרגת גם היא.
 7. הטורפים הגדולים ביותר : פרק זה כולל אוסף מפרקים נוספים ובו החוקרים שואלים מי היה הטורף המסוכן ביותר בין הטירנוזאורוס, האלוזאורוס, היוטרפטור, המג'ונגזאורוס והאלברטוזאורוס.
 8. עמידת הרפטור האחרונה: בפרק נראה מאבק בין יוטרפטור רעב לבין דינוזאור גסטוניה. בעת בצורת הגסטוניה מחפש מים בנהר היבש בעוד טורפו מחפש בשר. עם זאת הגסטוניה הוא טרף קשוח בעל שריון קוצני ולבסוף הוא מצליח לשפד את רגל הרפטור ולגרום למותו.
 9. מפלצות עידן הקרח: בעידן הקרח שלטו באמריקה הצפונית שני טורפים גדולים בהרבה מקרוביהם החיים: הארקטודוס שהיה גדול מכל דוב חי והאריה האמריקני שהיה גדול בהרבה מאריה. לאחר שאריה מצליח לקטול ביזון סטפה ממארב, דב גדול נמשך לריח הפגר ומתחיל קרב ביניהם. לאחר פציעות הדדיות הדוב העצום משליך את האריה לעבר מערה עמוקה והורג אותו.
 10. נהר המוות: שלדי פכירינוזאורוסים שנמצאו בקנדה מרמזים על קרב פרה-היסטורי בין היצורים הללו לטורף גדול - האלברטוזאורוס. במהלך הקרב בין עדר פכירינוזאורים והטורף, נופלים פכירינוזאורוסים רבים לנהר וטובעים. הללו מהווים לו טרף קל כאשר הם נסחפים לחוף.
 11. טי-רקס נגד רפטור: בעוד אדמונטוזאורוס בודד נע מבלי יודעין למארב של להקת דרומזאורוסים. לאחר קרב קשה הם הורגים את טרפם אך נאלצים להתמודד נגד טורף גדול בהרבה - טירנוזאורוס הגוזל מהם את שללם.
 12. זירת מלחמה: בפרק הסיכום של הסדרה מוסברת הכחדת הדינוזאורים הגדולה והמאורעות הקשורים אליה. בפרק זה נראים כל היצורים מהסדרה, לרבות היצורים מהמיוקן ומעידן הקרח.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]