מחולה (להקה ובית ספר למחול)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מחולה
סמליל הרשת
סמליל הרשת
מייסדים שוקי ושלומי הופמן
תאריך הקמה 1988
להקת מחולה מתוך המופע "על קו המים"

מחולה היא רשת של בתי ספר למחול בישראל. הרשת נוסדה בירושלים בשנת 1988. מאז, למדו בה אלפי רקדנים, שנטלו חלק באירועים שונים, היא הצמיחה עשרות מורים למחול וכוריאוגרפים והעלתה הפקות רבות[1].

מבנה בית הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבנה בתי הספר זהה בכל השלוחות בערים השונות, על פי הדגם שבנתה משפחת הופמן במשך השנים. הוא בנוי לפי רמות: להקות ייצוגיות, להקות עתודה ולהקות מתחילים (לעיתים בחלוקה ל-5–6 רמות), ובנוסף על פי שכבות גיל: פצפוצים, צעירים, חטיבה, תיכון, בוגרת (כל להקה מורכבת ממספר שכבות גיל)[2].

בלהקות מקבלים התלמידים טכניקה של מחול מודרני, ג'אז ומחול ישראלי – מפולקלור ועד ישראלי עכשווי. בנוסף ישנן מגמות בלט קלאסי ומגמות היפהופ. לגילאים הצעירים יותר יש מגמת הגיל הרך הנקראת "מחוליקים" ללימוד הבסיס של עולם המחול בגילאי 4–6. תלמידים רבים לומדים ב"מחולה" חבילת מחול שכוללת להקה (מודרני, ג'אז וישראלי) ותיגבור מגמות בסגנונות הבלט וההיפהופ.

תלמידי בית הספר רוקדים במסגרת מסלול ייחודי המותאם לצורכיהם וכישרונם הכולל תוכנית שנתית של שיעורים פתוחים, לימוד רפרטואר, מופעים, אירועים קהילתיים, כנסי מחול ועוד. התלמידים הטובים ביותר מגיעים לרקוד בלהקות היצוגיות של כל שלוחה.

כל רקדני להקות "מחולה" בכל הרמות והגילאים זוכים להופיע מדי שנה במספר הפקות מחול מבית היוצר של "מחולה" ועולים להופיע בתיאטראות בארץ במיטב הרפרטואר של מורי מחולה, חלקם רקדנים שצמחו בבית הספר והפכו לכוריאוגרפים. מלבד בני משפחת הופמן, צמחו במחולה מורים כוריאוגרפים רבים. ביניהם: תומר יפרח, אלה יאיר, איציק עמר, נטע קל, קים גורדון, טלי ווהל ואביב שם טוב.

הלהקה הבוגרת מעלה מדי שנה מספר הפקות בתיאטראות השונים בארץ במסגרת הלהקות היצוגיות של רשת "מחולה", ובנפרד. ב"פרמיירה" (בחודשים ינואר-פברואר) ובמופעי הסיום (בחודש יוני), עולים חומרים מתוך הרפרטואר הוותיק לצד חומרים חדשים. מופעים אלה נמכרים לקהל הפתוח בקופות התיאטרון. בנוסף, מופיעה הלהקה במופעים מרכזיים ברחבי הארץ ובחו"ל.

להקות בית הספר מחולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיקר רקדני בית הספר רוקדים במבנה של "להקות" עם צוות מורים אישי, רפרטואר ריקודים ייחודי וקצב ההתקדמות מותאם. הרקדנים משובצים בהתאם לגילם, רמות הידע, הכישרון והיכולות, כך שכל רקדן/ית יוכלו לרקוד בקבוצה המתאימה להם ביותר ולמצות את פוטנציאל הלימוד. שיטות הלימוד והשפה התנועתית נוצרה בתוך "מחולה" וייחודית לבית הספר. העבודה משלבת טכניקות של מחול ישראלי, ג'אז מחול מודרני ועכשווי. תלמידים רבים לוקחים חלק גם במגמות הבלט וההיפ-הופ, מקבלים מגוון רחב מאוד של סגנונות וגדלים להיות רקדנים ורסטיליים ורב גוניים. אם להנאה ואם באופן רציני ומקצועי כל הרקדנים זוכים ללמוד מצוות המורים המקצועי ביותר.

להקת מחולה - הלהקה הבוגרת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 1989 - הקמת הלהקה הבוגרת "מחולה ירושלים"
 • 1989-2004 - מנהלת אמנותית: שוקי הופמן, ולצידה מנהלי חזרות (אורן מנצורה, שמעון מנצורה, חגית זרגרי, שירה גנור) ומנהל אמנותי שותף (יורם כרמי).
 • 2004 - הקמת הלהקה הבוגרת "מחולה תל אביב" במקביל לקאסט הירושלמי המוכר.
 • 2004-2010 - מנהל אמנותי: יניב הופמן, בירושלים ותל אביב.
 • 2010 - רשת "מגוונים" העירונית ברמת השרון מאמצת את הלהקה הבוגרת של מחולה תל אביב, שתיקרא מהיום להקת "מחולה רמת השרון". במקביל, ב"מחולה- ירושלים" מקבל תומר יפרח את ניהול הלהקה.
 • 2010 ואילך - להקת "מחולה רמת השרון" בתמיכת רשת "מגוונים" בניהולו האמנותי של יניב הופמן
 • 2013-2017 - הלהקה הבוגרת של "מחולה ירושלים" עוברת לניהולה האמנותי של אביב שם טוב
 • 2017 ואילך - הלהקה הבוגרת של "מחולה ירושלים" עוברת לניהולו האמנותי של אלמוג דוד
 • 2014-2019 - מוקמת ברמת השרון להקת בוגרת 2 לצד הלהקה הבוגרת הנתמכת של מגוונים, בניהולו של יניב הופמן.
 • 2019 ואילך - להקת בוגרת 2 עוברת לניהולו האמנותי של אלמוג דוד

מחולה ירושלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלהקה הבוגרת הוקמה בירושלים בשנת 1989 בניהולה האמנותי של שוקי הופמן שפרשה אז מניהול הלהקה העירונית "הורה ירושלים". להקת "מחולה ירושלים" בניהולה, זכתה מהר להכרה והישגים, ביניהם מדליית כסף בתחרות הבינלאומית בדיז'ון (צרפת) בשנת 1992 מתוך 40 מדינות. כל הרפרטואר של הלהקה היה בנוי מכוריאוגרפיות של שוקי. בתקופת ניהולה, עבדו עם הלהקה מנהלים אמנותיים שותפים ומנהלי חזרות מוכרים בעולם המחול, ביניהם האחים שמעון ואורן מנצורה, יורם כרמי ושירה גנור. שוקי יצרה ללהקת "מחולה" רפרטואר פולקלורי ומודרני, המוכר ונרקד עד היום. מן המוכרים: לא תפגע בי עין הרע, דואו, סובבוני, לירושלים. לצד ריקודיה של שוקי, רקדה הלהקה הבוגרת "מחולה ירושלים" גם יצירות של טובי הכוריאוגרפים בישראל וביניהם היו יונתן כרמון, סילביה דוראן וד"ר מיכה ספירא.

בשנת 2004, עבר שרביט ניהול הלהקה הבוגרת לבנה יניב הופמן. יניב המשיך את הישגיה של אימו, חיזק את הלהקה מבחינה טכנית והוסיף רפרטואר מודרני ברמה טכנית גבוהה.

בין יצירותיו ללהקה: "שלל שרב", "ארץ אחרת", "טנגוס", "ריקוד סוף המאה" וכן "חד גדיא", שזיכתה את הלהקה במקום הראשון בתחרות הארצית ע"ש לאה פורת גור לשנת 2011.

להקת מחולה בהופעה

במקביל פעלה בכל אותן שנים להקת "נעורי מחולה ירושלים", ששימשה כמקור גידול וטיפוח של רקדנים מצטיינים בעיר ירושלים. רקדניה הופיעו ברחבי הארץ והעולם.

לאורך השנים נוצר ללהקת הנעורים רפרטואר ייחודי וליווה אותה צוות אמנותי נפרד מהלהקה הבוגרת.

החל משנת 2002 ניהלה אותה אמנותית דורית הופמן עד לשנת 2010. בשנים אלה יצרה דורית עבור הלהקה את יצירותיה הבולטות עד היום: קול תפילותיי, שיר ארץ, רוקסן, מעגל מתופפים, ילדותי השנייה ועוד. לצידה של דורית עבדו מנהלים אמנותיים שותפים, המורים הבכירים יורם כרמי ויוני סוטחי. בכל אותן שנים (2002–2010), לצד יצירותיהם ולצד השחזורים לריקודיה של שוקי, דאגו יניב ודורית לקדם טכנית את רקדני הלהקות עם חומרים ושחזורים גם של יוצרים בעלי שם ארצי ועולמי, ובין היתר שיחזרו יצירות של עידו תדמור, יורם כרמי, רמי באר וג'רום רובינס, איתם הופיעה הלהקה בהפקות ומופעים שונים. ממחזורים אלו צמחו בוגרים רבים של מחולה שהשתלבו בלהקות המקצועיות הטובות בארץ (בהמשך).

בסוף שנת 2010 עזבו יניב ודורית את העיר, והעבירו את שרביט הניהול האמנותי של להקות "מחולה ירושלים" לרקדניהם ותלמידיהם: תומר יפרח, איציק עמר נטע קל וחן לשר, שהמשיכו את הקו האמנותי של שוקי, יניב ודורית בתוספת ניואנסים של ג'אז והיפהופ בלהקה הבוגרת, עולמות מחול בהם מתמחה תומר. הוא הטביע חותמו עם ריקודים כמו: דבה-דבה, עד שתעזוב ואסתריקה. ואיציק יצר לנעורים את פישנזון ו"בוא לים".

ב-2013 הגיעו לעבוד עם הלהקות המורים-רקדנים-כוריאוגרפים הצעירים, גם הם בוגרי "מחולה" אביב שם טוב ונועה הופמן. הלהקה פועלת בבית הנוער העברי בירושלים.

מחולה רמת השרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2004, הקימו שוקי ויניב את הלהקה הבוגרת של "מחולה תל אביב". בלהקה נבנה צוות רקדנים חדש וכעבור זמן מה, החלו להצטרף אליו רקדנים שצמחו בעברם ב"מחולה-ירושלים" ועזבו בבגרותם את הבירה לכיוון המרכז. בשנת 2010 אומצה הלהקה הבוגרת של תל אביב על ידי רשת "מגוונים רמת השרון" של המרכזים הקהילתיים. מאז עברה להתאמן ברמת השרון, היא זוכה לתמיכה תקציבית של העיר.

הלהקה מתאמנת ברמת השרון ומהווה כלהקת הדגל של העיר. הלהקה מופיעה באירועי העיר ובמקביל הופיעה מאז ועד היום ברחבי הארץ וכן בחו"ל. משנת הקמתה ב-2004 ועד היום ממשיך לנהל אותה אמנותית יניב, ובמהלך השנים הללו המשיך בשיחזור יצירות שלו, של שוקי אמו, של דורית אשתו, וכן יצירות של רקדניו המוכשרים, ביניהם גם שתי אחיותיו שהפכו גם הם והן ליוצרים מצליחים.

לאור ההצלחה, גדלה הלהקה הבוגרת ומ-2013 היא כוללת שני צוותים של רקדנים בוגרים: "הלהקה הבוגרת מחולה רמת השרון" וכן ולהקת בוגרת 2, המשמשת כאנסמבל לרקדנים בוגרים. בשנים אלה הוסיף יניב ללהקה הבוגרת את היצירות: "שקרים קטנים", "מחוברים", "Marry you", "רגשות בבת אחת", ו"יפה כלבנה".

הלהקה הבוגרת לוקחת חלק במיזמי מצוינות והופיעה ביצירות של להקת המחול הקיבוצית, של להקת ורטיגו, של עידו תדמור ועוד, כל זאת בחסות המוסד התומך - מגוונים אלון. הלהקה מופיעה מדי שנה בהפקות מחול גדולות, באירועים מוזמנים בארץ ובחו"ל, באירועים קהילתיים של העיר רמת השרון ובאירועים ארציים גדולים. הלהקה הוזמנה פעמיים לחגיגות העצמאות של ישראל בקרואטיה לצד להקות מקצועיות ישראליות נוספות.

באמצע העשור השני של המאה ה-21, בכל שלוחות מחולה פועלות להקות תיכוניות, כהכנה ללהקה הבוגרת. הלהקות זכו וזוכות לליווי של מספר מורים מרכזיים של "מחולה": יעל הופמן (2008–2014), טלי ווהל (2004–2013), איציק עמר (2010–2014), דורית ויניב הופמן (2010–2014), אבי מצליח (2011–2015), נועה הופמן וחן ריינשטיין (2013-2018) ואביב שם טוב (החל מ-2011).

הלהקות הבוגרות של מחולה ירושלים ומחולה רמת-השרון פועלות במקביל, כאשר כל אותן שנים, מלווה שוקי הופמן את כלל העשייה באופן שוטף וצמוד - בכל הפקה ובכל יצירה ושחזור שנעשים.

אירועים והופעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים השתתפו רקדני "מחולה" במאות פרויקטים ומופעים ברחבי הארץ והעולם וכן העלו עשרות הפקות מקוריות[3]:

הלהקה הבוגרת של מחולה, מתוך הריקוד "זן נדיר"
 • מופעים מפורסמים: נתראה בשמחות, פפרינו מאדרה, ארים ראשי - תפילתי, רק בישראל, אבק כוכבים, מנהרת הזמן, מכל האהבות, זן נדיר, תלת מימד, יציאות, ה-חתונה, חלונות, ספורטיאדה.
 • טקסי הדלקת המשואות בהר הרצל בהשתתפות מאות רקדני "מחולה"-צעירים ובוגרים, בכוריאוגרפיות ייחודיות בשנים: 1996, 1999, 2002, 2005, 2007, 2008 (60 שנה לישראל), 2012.
 • טקסי פתיחת אירועי המכביה ונעילתם
 • אירועים מרכזיים של הסוכנות היהודית והשתתפות במופעי מגה "תגלית" ואירועי "מסע".
 • תוכניות טלוויזיה בארץ ובחו"ל ביניהם: מיס יוניברס, 30 למותה של שושנה דמארי, תוכניות אירוח ותוכניות בוקר רבות, עיר ערוץ הילדים, החדר של חני, נולד לרקוד[4], צופית גרנט, האח הגדול (המשימה הסודית), פרסומות, תוכניות יום ירושלים ותוכניות יום העצמאות.
 • טקס פתיחת המכביה בברלין, לזכר ניצחון 70 שנה על הנאצים, 2015.
 • השתתפות בפסטיבלי מחול ופולקלור בדנמרק, הולנד, בלגיה, קפריסין, צרפת, ספרד, קנדה ועוד.


פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 1992 - "עת קציר" + "סחרחורת"/שוקי הופמן - זכייה במדליית כסף בתחרות הפולקלור הגדולה בעולם - דיז'ון (צרפת) בשנת 1992 מתוך כ-42 מדינות.
 • 1999 - מופע השנה/ שוקי הופמן - בחירת ריקודי הלהקה הבוגרת על ידי משרד החוץ וע"י ועדת מומחי מחול (ד"ר דן רונן, דיקאן האקדמיה בתיה כהן ועוד) לביתן הישראלי באורלנדו במילניום.
 • 2000 - ג'אז מאניה / אורן מנצורה - מקום שני בתחרות הג'אז בפסטיבל כרמיאל.
 • 2001 - שייק / חגית זרגרי - מקום ראשון בתחרות הארצית לג'אז בבנייני האומה בירושלים.
 • 2002- "אל עיר אבנים" /יניב הופמן - 4 פרסי מחול בפסטיבל כרמיאל 2002 (היצירה שזכתה במספר הרב ביותר של פרסים בתחרות זו אי פעם) - פרס ראשון בביצוע, בתלבושות, במוזיקה, ומקום שני בכוריאוגרפיה.
 • 2002 - "טוחן ת'קפה" / אורן מנצורה - מקום ראשון בתחרות הג'אז בכרמיאל
 • 2003 - "מאמין בך" /יניב הופמן - פרס הכוריאוגרפיה ופרס השלום בפסטיבל בקפריסין הטורקית.
 • 2003 - "דבקה" /יניב הופמן - מקום שני בתחרות במודיעין.
 • 2004 - "הורה יין"/ קים גורדון - מקום ראשון בתחרות הכוריאוגרפיה בפסטיבל כרמיאל.
 • 2005 - "אדון הסליחות" / קים גורדון - מקום שלישי בתחרות הג'אז בפסטיבל כרמיאל.
 • 2006 - "שיר ארץ" /דורית הופמן - מקום שלישי בתחרות תות שדה ברמת השרון ללהקות מכל הארץ.
 • 2006 - "נוואר" / אורית ונטורה - מקום ראשון בתחרות הג'אז בכרמיאל.
 • 2006 - "דואו" / שוקי הופמן - פרס ריקוד השנה מאמנות לעם 2006.
 • 2008 - פרס יקיר ירושלים לשוקי הופמן.
 • 2009 - "חומות חימר" / יוני סוטחי - מקום שני בתחרות הכוריאוגרפיה בפסטיבל כרמיאל.
 • 2010 - רוקסן" / דורית הופמן - מקום שני בתחרות הג'אז בפסטיבל כרמיאל.
 • 2011 - "חג גדיא" /יניב הופמן - מקום ראשון בתחרות ע"ש לאה פורת גור ל-40 להקות מכל הארץ. תחרות "להב"ה.
 • 2013 - "אוצרות שמיים" / נועה הופמן - מקום שלישי בתחרות הכוריאוגרפיה בפסטיבל כרמיאל.
 • 2014-"יאוו'לי" / שוקי הופמן - מקום ראשון בתחרות הג'אז בפסטיבל כרמיאל.
 • 2016-"סרגינו" / לי יפרח סגן - מקום שלישי בתחרות הג'אז בפסטיבל כרמיאל.
 • 2016 - "משיח" / נועה הופמן - עליה לגמר תחרות המחול על שם לאה פורת.
 • 2016 - "יפה כלבנה" / יניב הופמן - עליה לגמר תחרות המחול על שם לאה פורת.
 • 2017 - "שלדים" / חן ריינשטיין - מקום שני בתחרות מחול עכשווי בפסטיבל כרמיאל.
 • 2018 - "מטאדור" / דורית הופמן - מקום ראשון בקטגוריית בוגרים ומקום ראשון ב overall בתחרות המחול הארצית באשקלון.
 • 2018 - "MESS" / גל ליברפרוינד - מקום ראשון בקטגוריית צעירים ומקום שני ב overall בתחרות המחול הארצית באשקלון.
 • 2018 - "עת קציר" / שוקי הופמן - מקום ראשון בתחרות כוריאוגרפיה לבמה - פסטיבל "אשדודאנס".
 • 2018 - "אליזבת' - ספור חיים" / נועה הופמן - עלה לגמר תחרות פרס פרינג' למחול מתוך 42 יצירות שהועמדו.
 • 2019 - ״Relationship” / דורית הופמן - זכה במקום ראשון בקטגוריית הצעירים ומקום ראשון ב overall בגמר הארצי בתחרות I Believe
 • 2019 - ״Inside Out” / דורית הופמן - זכה במקום השלישי בגמר הארצי בתחרות I Believe
 • 2019 - ״אין מחיר לחופש” / דורית הופמן - זכה במקום ראשון בקטגוריית הבוגרים בגמר הארצי בתחרות I Believe
 • 2019 - ״אין מחיר לחופש” / דורית הופמן - זכה במקום ראשון בקטגוריית הבוגרים ובגביע הoverall למקום הראשון בתחרות המחול הארצית באשקלון.
 • 2019 - ״Relationship” / דורית הופמן - זכה במקום ראשון בקטגוריית הצעירים ובגביע הoverall למקום השני בתחרות המחול הארצית באשקלון.
 • 2019 - ״Inside Out” / דורית הופמן - זכה במקום הראשון ובפרס הגראנד פרי בתחרות מחול- אולימפיאדת הילדים ה-12, וינגייט.
 • 2019 - "ימי תשובה" / יניב ונועה הופמן - מקום שני בתחרות הכוריאוגרפיה הארצית לבמה - פסטיבל "אשדודאנס".


היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

את "מחולה" מנהלים בני משפחת הופמן. ייסדו אותה בני הזוג שוקי ושלומי הופמן - שוקי הייתה האחראית על הניהול האמנותי ושלומי על הפן האדמיניסטרטיבי. בהמשך הדרך הצטרפו כל הילדים לבית משפחת הופמן (יניב ודורית אשתו, יעל ונועה) למפעל החיים המשפחתי הגדול - בהתחלה כרקדנים-סולנים ובהמשך כמורים בכירים, כוריאוגרפים ומנהלים אמנותיים. יניב ודורית אף משמשים כמנהלי שלוחות גדולות של מחולה ברחבי הארץ.

"מחולה" פועלת ב-4 מוקדים עיקריים: בירושלים (מ-1988), בתל אביב (מ-2003), ברמת השרון (מ-2008) ובבקעת אונו (מ-2010). בחלק מהמוקדים, מתנהל בית הספר בשיתוף ותחת חסותו של גוף עירוני גדול ומרכזי, ובחלק מתנהל כגוף עצמאי.

"מחולה ירושלים" פועלת במתחם "בית הנוער העברי", "מחולה רמת השרון" פועלת כחלק מ"רשת מגוונים" העירונית (מיסוד רשת המרכזים הקהילתיים רמת השרון), "מחולה סביון" פועלת בחסות "בית התרבות והמועצה המקומית סביון", מחולה תל אביב פועלת כחלק ממרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב ונקראת מחולה תל אביב - האוניברסיטה של המחול. "מחולה מרכז" פועלת כגוף עצמאי.

בוגרי מחולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ספר ולהקות מחולה מטפחים מספר רב של רקדנים שהשתלבו בעולם המחול המקצועי בישראל ובעולם במהלך השנים. להלן רשימה חלקית:

שם הלהקה שמות הרקדנים
להקת בת שבע ואנסמבל בת שבע סתיו סתרוז, עמרי דרומלביץ, נעם אידלמן, עוז שושן, אלמוג בן חורין, אבידן בן גיאת
להקת המחול הקיבוצית והקיבוצית הצעירה איציק עמר, שני כהן, שי פרטוש, מוריאל דבי, אלה יאיר, אלמוג דוד, נועם אידלמן, אליאור כהן
להקת הבלט הישראלי הקלאסי מוריאל דבי, מיקי שניידר, הדר בן ישראל, רון סימן טוב
מיומנה דורית הופמן, אלמוג בן חורין, רותי אהרוני, הגר אנוש
פרסקו יניב הופמן, אלה יאיר, טל בנארי, אלון שטוייר, סער מדרר, גיל נווה, קים גורדון, יוחאי גרינפלד, דנה זכריה, טל נוף
להקת ורטיגו ענבל אלוני, ריקי ורון
להקת ענבל פינטו סתיו סתרוז, שירה גנור
חבייר דה פרוטס יניב הופמן, משה כהן, נועה הופמן
ברק מרשל איציק עמר, אלמוג דוד, אבי מצליח
קולבן - דאנס עוזי ניסים, אביב שם טוב
המסלול להכשרת רקדנים - נעמי פרלוב מאיה בר יעקב, מעיין הפנר, יעקב פילצר, מעיין ברגר, מיקה לביא
המסלול להכשרת רקדנים - "Re-search" ירין יוסף
סדנת המחול מטה אשר – געתון שני כהן, שירי רפאל, אתי טובי, אלכס זילברג
להקות בחו"ל אמיר יוגב, טל בנארי, שי פרטוש, מוריאל דבי, מאור לוי, עוז שושן

רקדני מחולה השתלבו גם בעולם הבידור והתיאטרון:

שם התיאטרון / מופע שמות הרקדנים
תיאטרון הקאמרי נועה הופמן (קברט, המלט, דבר מצחיק קרה, סיפור הפרברים), אור דנון (קברט - קאסט שני, שיער, סיפור הפרברים), איציק עמר (סיפור הפרברים), עוז שושן (כנר על הגג, שיער, סיפור הפרברים), יוחאי גרינפלד (סיפור הפרברים), משי קליינשטיין (סיפור הפרברים - תפקיד ראשי), תומר יפרח (כנר על הגג), גל פופולר (גריז)
תיאטרון הבימה תומר יפרח (גברתי הנאווה, אוויטה, משיח), מאור לוי (גברתי הנאווה, אוויטה)
מחזות זמר בית צבי גל פופולר
להקות הקצב "טררם" ו"שקטק" סמדר פרי, תומר יפרח, נטע קל, קים גורדון, אלמוג דוד, ענבר זכאי, שיר אמסלם, מתן און-ימי
הפקות הפסטיגל תומר יפרח, אור דנון, גל פופולר, ענבר זכאי, יעל דובר, ענבר שנייד, שיר טרייביטש, לי יפרח סגן, עמרי אלבו, אלמוג דוד, גל ליברפרוינד, עוז שושן, יעקב מארסיאנו, אור לביא, שיר אמסלם, מאור לוי, עדי שמעון, מיקה כהן, גל דרעי וניקול כהן.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רונית הראל, "עסק משפחתי - מחולה", דה-מרקר, נובמבר 2007, עמ' 142–143
 • תמר אלפיה, "האשליה הגדולה" - על עולם הריקוד אצל ילדים, מגזין הורים וילדים, פברואר 2008, עמ' 126–130

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ פרופיל, מתוך אתר האינטרנט של מחולה
 2. ^ בי"ס ולהקות מתוך אתר הבית של מחולה
 3. ^ אירועים והופעות מתוך אתר הבית של מחולה
 4. ^ רביד אורן, מחול האוהבים, באתר nrg‏, 28 בינואר 2008