מיגל אלקוביירה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה אתם מתבקשים שלא לערוך ערך זה בטרם תוסר הודעה זו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניחי התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך רצוי לתת קודם תזכורת בדף שיחת הכותבים.
מיגל אלקוביירה
Miguel Alcubierre Moya
אלקוביירה 2013
אלקוביירה 2013
לידה 28 במרץ 1964 (בן 54)
מקסיקו סיטי
ענף מדעי פיזיקה תאורטית
מקום לימודים

קריית האוניברסיטה (מקסיקו סיטי)

אוניברסיטת קארדיף
תרומות עיקריות
מנוע עיוות אלקוביירה

מיגל אלקוביירה מויה (באנגלית: Miguel Alcubierre Moya, נולד ב -28 במרץ 1964) הוא פיזיקאי תיאורטיקן מקסיקני. אלקוביירה ידוע בפיתוח "מנוע עיוות אלקוביירה (באנגלית: Alcubierre warp drive)", מנוע ספקולטיבי שבעזרתו חללית יכולה להגיע למהירות נסיעה גבוהה יותר מאשר מהירות האור.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלקוביירה נולד במקסיקו סיטי ב -1964.

הוא נשוי למריה אמיליה באייר, ויש לו ארבעה ילדים.

חייו האקדמיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1988 קיבל אלקוביירה תואר Licentiate בפיזיקה, ובשנת 1990 קיבל תואר MSC בפיזיקה תיאורטית , שניהם באוניברסיטה הלאומית האוטונומית של מקסיקו (UNAM). בסוף 1990, אלקובייר עבר לוויילס כדי להשתתף בבית הספר לתואר שני באוניברסיטת קרדיף, שם קיבל בשנת 1994 תואר דוקטורט באמצעות לימוד Numerical relativity ענף בתורת היחסות הכללית.[1][2][3][4] בשנת 1996 התחיל לעבוד במכון מקס פלאנק בפוטסדאם, גרמניה, בפיתוח טכניקות נומריות חדשות המשמשות לתיאור חורים שחורים.

מאז 2002, הוא עובד במכון למדעי הגרעין של האוניברסיטה הלאומית האוטונומית של מקסיקו (UNAM), שם הוא עורך מחקר בתורת היחסות המספרתית(Numerical relativity), ומעסיק מחשבים כדי לנסח ולפתור את המשוואות הפיזיות שהוצעו לראשונה על ידי אלברט איינשטיין. פתרונות הגל הבודדים המוצעים על ידי אלקוביירה עבור משוואות השדה של אינשטיין עשויים להוכיח תורת היחסות הכללית בקנה אחד עם אי - אימות מאומת של יישוב מכניקת הקוונטים. עבודה זו מתנגדת לרעיון כי יישוב קוונטי לא יישוב ידרוש בסופו של דבר לנטוש את המבנה המתמטי של תורת היחסות הכללית.

ב -11 ביוני 2012 מונה אלקוביירה למנהל המכון למדעי הגרעין באוניברסיטה האוטונומית הלאומית של מקסיקו (UNAM).

ב -14 ביוני 2016, לאחר תקופה מוצלחת מאוד של ארבע שנים כמנהל המכון למדעי הגרעין באונאם, מיגל אלקוביירה נבחר מחדש על ידי מועצת המנהלים של האו"ם כמנהל המכון למדעי הגרעין לתקופה נוספת של ארבע שנים.

פרסום במאי 1994[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלקוביירה זכה לפרסום לאחר שבמאי 1994 פורסם בכתב העת מדעית קלאסית ו הכבידה הקוונטית. היא הידועה ביותר עבור ההצעה של "מנוע עיוות: Hyper- נסיעות בתוך תורת היחסות הכללית", [8] בהקשר זה, הוא מתאר את המנוע עיוות אלקוביירה, אמצעי תיאורטי של נסיעה מהר יותר ממהירות אור אשר אינו מפר את העיקרון הפיזיקלי ששום דבר לא יכול לנוע במרחב מהר יותר מאשר מהירות האור. במאמר זה הוא בנה מודל שעשוי להוביל נפח של שטח שטוח בתוך "בועה" של חלל מעוקל. בועה זו, המכונה "מרחב היפר-רלטיוויסטי מקומי-דינמי", מונעת קדימה על ידי התרחבות מקומית של זמן-מרחב מאחוריה, וצמצום הפוך מולו, כך שתאורטית חללית תוצב על-ידי כוחות הנוצרים את השינוי שבוצע על ידי מרחב זמן.

הופעות במדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיגל אלקוביירה הופיע בסרט התיעודי "איך ויליאם שטנר שינה את העולם", סרט העוסק במסע בזמן ובמסע בין כוכבים. ואף הופיע בתוכנית " מדע בדיוני: פיזיקה של הבלתי אפשרי" של פרופסור מיצ'יו קאקו שבו נדון תיאוריית הבועה שלו.

אלקוביירה הוזמן פעמיים לראיונות בתחנת הרדיו Radio Educación XEEP (1060 AM), לראשונה ב -18 בפברואר 2011, ומאוחר יותר ב -4 במארס 2011, בתוכנית הטכנולוגית בנושא ממשקים טכנולוגיים, שבה הסביר את דעותיו על המצב הנוכחי של מחקר מדעי וטכנולוגי במקסיקו, ונתן סקירה קצרה לדגם המנוע שלו וכיצד הוא הגיע.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Cramer, John G. (נובמבר 1996). "Alternate View: The Alcubierre Warp Drive". Analog Science Fiction and Fact. Penny Publications. בדיקה אחרונה ב-22 בספטמבר 2012. 
  2. ^ "About". Lifeboat Foundation. בדיקה אחרונה ב-22 בספטמבר 2012. 
  3. ^ "Advisory Board: Dr. Miguel Alcubierre". Lifeboat Foundation. בדיקה אחרונה ב-22 בספטמבר 2012. 
  4. ^ Biography Miguel Alcubierre Moya תבנית:Webarchive - website of the Instituto de Ciencias Nucleares