מיה קינן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

מיה קינן (נולדה ב-1982) היא סופרת חרדית-ישראלית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיה קינן נולדה בירושלים, בתם של הרופא והפסיכותרפיסט ד"ר עוז מרטין והציירת והסופרת אורית מרטין, ואחות של הסופרת יעל רוטנברג. גרה בבית שמש.

ספרה הראשון מקום אחר הוא ספר אליגוריה-אוטופית המתארת את חייה של קבוצת יהודים הננטשת על אי בודד. במרכז הספר העימות בין תפיסת החיים החרדית לזו החילונית.

בשנת 2008 פרסמה את ספרה איסתרק, הראשון בסדרת "ממלכה במבחן" המתרחש בממלכת הכוזרים בימי הביניים. בשנת 2011 פרסמה את ספר ההמשך מהללאל. סדרה זו הייתה לרבת מכר בציבור החרדי, היא ייחודית בסגנונה, כאשר היא משלבת אלמנטים של ספרות פנטזיה ומלחמות ירושה, שלא היו נפוצים בספרות החרדית.

ספר נוסף שלה הוא "לפרוש כנפיים" (2011).

בשנת 2013 הוציאה את הספר "מסומן" שכתבה יחד עם רותי קפלר ואסתר קווין.

בשנת 2014 הוציאה את הספר אחד מאלף, ספר מסוגת מדע בדיוני שפורסם כסיפור בהמשכים במוסף "קטיפה לבית" של יתד נאמן ובמרכזו חייה של משפחה יהודית בעולם הנשלט על ידי שלש פדרציות: הפדרציה האוסטרלית, הפדרציה האמריקאית, והפדרציה האיראנית. כמו כן, פירסמה סיפור בהמשכים "אדמה פראית" במוסף "קטיפה לבית" של יתד נאמן וכן סיפור "הנערה מארון הספרים", במוסף בלעבוסטע של חדש בבית שמש.

באוגוסט 2016 יצא לאור הספר הספר השלישי בסדרת "ממלכה במבחן" יוזבד הוצאת דני ספרים לספר שני חלקים- הראשון "סודות אפלים" והשני "הקרב על הכתר".

ספריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]