לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "רשת מקומית וירטואלית"

אין תקציר עריכה
(ביטול גרסה 9996698 של 85.64.99.15 (שיחה) אין סיבה לכתוב באותיות גדולות)
'''VLAN - רשת מקומית וירטואלית''' ('''V'''irtual '''L'''ocal '''A'''rea '''N'''etwork) היא מקטע (Segment) ב[[רשת מקומית]] שמוגדר מבחינה לוגית כרשת אוטונומית.
 
פרוטוקול VLAN מגדיר טכנולוגיה המאפשרת לחלק רשת [[LAN]] מקומית, המרוכזת על ידי [[מתג (רשתות מחשבים)|מתג]] אחד או יותר למספר תתי-רשתות "וירטואליות".
VLAN היא טכנולוגיה שמאפשרת לחלק רשת קיימת המורכבת מ[[מתג (רשתות מחשבים)|מתג]] אחד או יותר לשתי רשתות שונות או יותר, החלוקה נעשית מבחינה פיזית בשכבה הראשונה של [[מודל ה-OSI]] עקב חסימת העברת האותות מבחינה אלקטרונית על ידי המתג שלא מעביר מידע בין כניסות (Ports) שלא משויכות ל-VLAN זהה, מה שמאפשר את חלוקת הרשת למספר רשתות שונות ונפרדות ללא קשר מהיסוד אחת לשנייה מה שנקרא גם Segments.
 
הבידול לרשתות שונות נעשה פיזית בשכבה הראשונה של [[מודל ה-OSI]], על ידי חסימת העברת אותות ב[[מתג (רשתות מחשבים)|מתג]] בין ה[[יציאה (תקשורת)|פורטים]] השונים שלו אשר אינם משויכים לאותו ה-VLAN. החסימה מאפשרת את חלוקת הרשת המקומית למספר רשתות שונות ונפרדות (Segments) אשר יכולות לתקשר בניהן כרשת [[WAN]].
 
==שימושים==
השימוש ברשתות מקומיות וירטואליות החל כאשר היה צורך להקטין את [[מתחם התנגשות|מתחמי ההתנגשות]] (Collision domain) ברשתות מקומיות, והבעיה נפתרה על ידי הכנסתם של המתגים (Switch) שמאפשרים את חלוקת הרשת בצורה וירטואלית. השימוש העיקרי בחלוקה כזו הוא הקטנת [[מתחם שידור|מתחמי השידור]] (Broadcast domain) ברמת כתובות ה-MAC.<BR>
שימוש נוסף והנפוץ יותר לרשתות וירטואליות הואמקורו הקלותבקלות היחסיתבה במתןניתן להחל באמצעותן הרשאות ואבטחהאבטחה ומידור .
 
==יישום==
153

עריכות