לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "שיחת משתמש:אסי אלקיים"

::באמת הגעתי לדף הזה מדף השיחה של [[פרשת הקורבנות]]. הבעיה היא שאני לא מוצא דרך לשלב את מה שכתבת בצורה חלקה לתוך הערך על פרשת הקורבנות, וזה יצריך עיבוד נוסף. זה משתלב נורא חלק דווקא בערך על ברכות התורה, והרי שם הוא מקומו האמיתי והמקורי לפי דבריך. [[משתמש:אני ואתה|אני-ואתה]] <small>•</small> [[שיחת משתמש:אני ואתה|שיחה]] 22:45, 26 באפריל 2011 (IDT)
:::המטרה המקורית שלי היתה להחליף את הערך "פרשת הקרבנות" (שהוא מתחת לכל ביקורת), בערך "פתיחת תפילת שחרית" שידון בכל הקטעים מאחרי [[ברכות השחר]] ועד [[פסוקי דזמרא]]. לצערי אין לי זמן כרגע לתרום לאתר ולהשלים את המלאכה, אתה כמובן מוזמן להמשיך את הערך כפי שהוא ואז להחליף את פרשת הקרבנות בערך השלם.
:::לצערי, מרבית הערכים שנכתבו על נושאי תפילה ביהדות בתחילת ימיה של ויקיפדיה (לצערי גם היום נתקלתי בערך חדש כזה) נכתבו על ידי אנשים חסרי רקע שבקושי טרחו לפתוח סידור בנוסח אשכנז או ספרד חסידי, השלימו קצת מאנציקלופדיה דעת (שגם שם הערכים ברמה מחפירה) וחשבו שיש כאן ערך. בשביל לכתוב ערך בנושאי תפילה צריך לעיין (לפחות) גם בסידורים בנוסח הספרדים, איטליה ותימן (מומלץ גם בנוסחים שלא קיימים כמו פרס ורומניוטים) ולבדוק את כל המקורות החל ממקורות תנאיים, תלמוד, גאונים (לפחות סידורי רב עמרם ורב סעדיה) וראשונים (המינימום מצריך בדיקה במחזור ויטרי, אבודרהם וסדר התפילה לרמב"ם [רק במהדורה מדוייקת]). דוגמא לאיך ערך בנושא תפילה צריך להראות: [[ברכת ברוך ה' לעולם]], [[על הנסים]], [[קדושה (תפילה)]], [[סדר תפילות יום הכיפורים]]. [[משתמש:אסי אלקיים|אסי אלקיים]] - [[שיחת משתמש:אסי אלקיים|שיחה]] 23:40, 26 באפריל 2011 (IDT)