לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "מחלקה סגורה"

נוספו 11 בתים ,  לפני 9 שנים
== ביקורת ציבורית על המחלקות סגורות בישראל בשנים האחרונות ==
 
* בשנת 1996 - נכנס עיתונאי "ידיעות אחרונות" [[ירון קנר]] במסווה של חולה נפש למחלקה סגורה בבי"ח אברבאנל, וחשף בכתבת שער את תנאי האשפוז הלקויים, ואת האלימות כלפי חסרי הישע המאושפזים במחלקה. זו הייתה כתבת התחקיר הראשונה המקיפה שנעשתה בנושא בישראל. היוזמה לכתבת תחקיר זו כפי הנראה שאבה השראה מדיווחיה של העיתונאית נלי בליי בתחילת המאה העשרים, שפעלה בדרך דומה בארצות הברית. (ירון קנר, "משוגע בעל כורחו", "ידיעות אחרונות", 16 באוגוסט 1999, מוסף "7 ימים")
 
* בשנת 1998 - נחשפה בתוכנית 'כלבוטק' אלימות אנשי צוות בבית חולים פסיכיאטרי בטירת הכרמל
(ערוץ 2, כלבוטק, ינואר 98, [[רפי גינת]]).
 
* בשנת 2006 - נחשפה בכתבת תחקיר בערוץ 1 מערכת של התעללות בילדים חסרי ישע בבית החולים הפסיכיאטרי המקומי של נס ציונה. (תוכנית "יומן", ערוץ 1, 13.7.07, מנחם הדר).
* בשנת 2010 - תחקיר סמוי (בעזרת מצלמה נסתרת) של ערוץ 1 מעלה ממצאים של הזנחה, תנאי מחיה והגיינה ירודים בבית החולים אברבאנל בבת ים (ינואר 2010, ערוץ 1, חדשות - מבט).
 
* בשנת 2010 - בעת ביקור פתע של סגן שר הבריאות [[יעקב ליצמן]] בבית החולים "אברבנל", נגלו לפניו מחזות של הזנחה ועליבות - מה שהעלה את הנושא הבעייתי של תנאי הכליאה הקשים במחלקות הסגורות בישראל לסדר היום הציבורי, ועצם קיומה של האפשרות לשלול חרות אדם ללא משפט והליך הוגן במסגרת דמוקרטיה. (ערוץ 2, פבואר 2010, חדשות - מהדורה מרכזית).
 
* בשנת 2011 - צעיר בן 23 טופל בכפייה בנזעי חשמל במחלקה הסגורה בבית החולים בבאר יעקב. עקב רשלנות רפואית, הוא נפצע במצב אנוש. (8 בפבואר 2011, ערוץ 2, חדשות - מהדורה מרכזית, יואב אבן).
 
יש לציין, כי עקב האיסור הרשמי על הכנסת מבקרים חיצוניים ובפרט עיתונאים ומצלמות אל מתחמי המחלקות הסגורות (באמתלה של "חיסיון רפואי"), קיים קושי ניכר ואובייקטיבי בהפקת תחקירים מהסוג הנ"ל וכן הבאת המתרחש מאחורי חומות המחלקות הסגורות לידיעת הציבור.
 
 
==הערות שוליים==
משתמש אלמוני