הבדלים בין גרסאות בדף "אליוט אברמס"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 265 בתים ,  לפני 9 שנים
אין תקציר עריכה
אברמס נולד בניו יורק, סיים לימודי תואר ראשון ב[[הארווארד]] ב - 1969, תואר שני (יחסים בינלאומיים) ב[[בית הספר לכלכלה של לונדון]] ב - 1970 ותואר במשפטים בהארווארד ב - 1973. תמך והשתתף במסע הבחירות של הסנאטור [[הנרי "סקופ" ג'קסון]] ממדינת וושינגטון למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב ב-1976 (המנצח היה [[ג'ימי קרטר]]). בשנים 1977 - 1979 היה יועץ מיוחד ולבסוף אף ראש המטה של הסנאטור [[דניאל פטריק מויניהאן]]. במסגרת תפקידו זה הכיר את רחל דקטר, בתה של [[מידג' דקטר]] ניאו קונסרבטיבית ידועה בזכות עצמה ובתו החורגת של [[נורמן פודהורץ]] עורך ה"[[קומנטרי]] לשעבר ומראשי הניאו קונסרבטיבים ואחותו למחצה של [[ג'ון פודהורץ]], ניאו קונסרבטיבי ידוע נוסף, שהוא עורך ה"קומנטרי" כיום. ב - 1980 נישא אברמס לרחל ולהם שלושה ילדים.
 
אברמס שירת בתפקידי מדיניות חוץ בימי שני נשיאים רפובליקנים של ארה"ב: [[רונלד רייגן]] ו[[ג'ורג' בוש (הבן)]]. בתקופת ממשל רייגן, עת כיהן כעוזר מזכיר המדינה לענייני זכויות אדם ועניינים הומניטריים, רכשועוזר לעצמולענייני מדינות אמריקה. הוא שםנודע רע בשל מעורבותו בהחלטות שנויות במחלוקת הנוגעות למדיניות החוץ כלפי [[ניקרגואה]] ו[[אל סלבדור]]. בתקופתבעקבות כהונתופרשת הראשונה[[אירן-קונטרה]] שלהוא בושהורשע (הבן), שימש אברמס עוזר מיוחד לנשיא ומנהל בכיר במועצה לביטחון לאומי לענייני המזרח התיכון וצפון אפריקה. בתחילת הקדנציה השנייהבעבירות של בוש,מניעת הואמידע קודםמהקונגרס לתפקידונידון סגן היועץ לביטחון לאומי לענייני אסטרטגיית הדמוקרטיה העולמית, האחראילמאסר על קידום הדמוקרטיה בעולםתנאי. מינויוהוא זהקיבל בידיחנינה הנשיאמ[[ג'ורג' בוש היה שנוי במחלוקת עקב הרשעתו של אברמס בשנת 1991 בשני סעיפי אישום על הלנת מידע מהקונגרס במהלך החקירה של [[פרשת איראן-קונטראס(האב)]].
 
בתקופת כהונתו הראשונה של בוש (הבן), שימש אברמס עוזר מיוחד לנשיא ומנהל בכיר במועצה לביטחון לאומי לענייני המזרח התיכון וצפון אפריקה. בתחילת הקדנציה השנייה של בוש, הוא קודם לתפקיד סגן היועץ לביטחון לאומי לענייני אסטרטגיית הדמוקרטיה העולמית, האחראי על קידום הדמוקרטיה בעולם. מינויו זה בידי הנשיא בוש היה שנוי במחלוקת עקב הרשעתו של אברמס בשנת 1991 בשני סעיפי אישום על הלנת מידע מהקונגרס במהלך החקירה של [[פרשת איראן-קונטראס]].
 
{{מיון רגיל:אברמס, אליוט}}
5,675

עריכות

תפריט ניווט