לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ראשו נסטרוביץ'"

←‏קריירה מקצוענית: עריכה עד מחצית הערך
(←‏קריירה מקצוענית: וכן נוסף על כך)
(←‏קריירה מקצוענית: עריכה עד מחצית הערך)
נסטרוביץ' שנולד וגדל בליובליאנה החל לשחק כדורסל במספר קבוצות קטנות מעיר הולדתו. לאחר זמן מה עבר לשחק באקדמיית הנוער של [[פרטיזן בלגרד (כדורסל)|פרטיזן בלגרד]]. נסטרוביץ', שכשרונו כבש סקאוטים מרחבי [[סלובניה]] ואף ב[[אירופה]] נחשב לדור העתיד של הכדורסלנים הסלובנים.
 
נסטרוביץ' החל לשחק כדורסל מקצועי לאבקבוצת במדינת הולדתו, אלא דווקא ב[[יוון]], ב[[פאוק סלוניקי (כדורסל)|פאוק סלוניקי]], בעקבות המצב הביטחוני העגום לאחר [[מלחמות יוגוסלביה]]. בזמן ששיחק ביוון, השיג אזרחות מקומית במטרה להימנע מהסנקציות שהפעיל [[האיחוד האירופי]] כנגד פשעיה של יוגוסלביה ואזרחיה וכן שינה את שמו לשם יווני, '''רדוסלאב מאקריס''' .<ref>[http://195.56.77.208/player/?id=MAK-RAD-76&year=1998&team=873 Nesterovic playing history page on the official Italian league website]</ref>
 
נסטרוביץ' הרבה לשחק וכתוצאה מכך רשם הופעות מרשימות שהתבטאו בכ-11 [[קליעה (כדורסל)|נקודות]] וב-5.5 [[כדור חוזר|כדורים חוזרים]] בממוצע למשחק. בעקבות יכולותיו ותצוגותיו, הוביל את פאוק לזכייה ב[[הגביע היווני בכדורסל|גביע היווני]] לאחר שמעל לעשור לא זכתה בו וכן גם להישג השיא שלה ב[[אירופה]], לזכייה ב[[גביע קוראץ']] היוקרתי.
 
בעונת 1995-96, לאחר שלוש עונות בפאוק סלוניקי, חזר למדינת מולדתו, סלובניה, כשעבר לשחק במדיה של [[אולימפיה ליובליאנה (כדורסל)|)]]. בעונתו הראשונה בקבוצה השיג ממוצעים של 17 נקודות ו-14 כדורים חוזרים ב-30 דקות. בעקבות יכולת זאת, זומן לראשונה לנבחרת סלובניה שהתחרתה ב[[אליפות אירופה עד גיל 22]], באותו טורניר, נבחר לשחקן המצטיין של האליפות. עונה לאחר מכן, נסטרוביץ' זכהשהגיע לקחתעם חלק בעונה הנהדרת של הקבוצה כשהגיע עימהקבוצתו ל[[פיינל פור]] ה[[יורוליג]] שנערך ב[[רומא]], לאחר שבמו ידיו הוביל אותה למעמד. באותה עונה השיג ממוצעים של 14 נקודות ו-8 ריבאונדים בכ-24 דקות.
 
לאחר עונה, בעקבות יכולתיו אשתקד, נחשף נסטרוביץ' למספר קבוצות הפארפאר באירופה ואףשהתחרו מספר קבוצות נלחמוביניהן על החתמתו למספר שנים. בסופוהוא של דבר,חתם ב[[וירטוס בולוניה|קינדר בולוניה]] זכתה להחתימו. במשך עונותיו בקבוצה עזר לוירטוס לזכות באליפות היורוליג לאחר שבגמר התבלט וקלע 16 נקודות והוריד 9 כדורים חוזרים וכן ב[[ליגת העל האיטלקית בכדורסל|אליפות איטליה]] וב[[הגביע האיטלקי בכדורסל|גביע האיטלקי]].
 
בשנת [[1999]] נסטרוביץ' נרשם ל[[דראפט ה-NBA]] ונבחר במקום ה-17 הכללי על ידי ה[[מינסוטה טימברוולבס]]. הוא הצטרף אל הקבוצה רק בסוף עונת 1998-99 בה שיחק עד סיום עונת 2002-03.
 
נסטרוביץ' שיחק כאמור במדי הטימברוולבס במשך ארבעהארבע עונות שבמהלכן קבוצתו העפילה פעמיים בלבד אל משחקי הפלייאוף אבל ללא הצלחה רבה, שכאמוראולם הפסידה בשני הסדרות. עונתו האחרונה בקבוצה הייתה הטובה ביותר שלו שנגמרה עם ממוצעים של 11.2 נקודות ו-6.6 כדורים חוזרים למשחק. כתוצאה מכך, לאחר סיום העונה חתם אצל ה[[סן אנטוניו ספרס]] לחוזה של שישהשש עונות.
 
בעונתו הראשונה, הוא קלע 8.7 נקודות והוריד 7.7 כדורים חוזרים, למרות נתונים אלו הרבה נסטרוביץ' לאבד את מקומו רבות בחמישייה הפותחת. בתחילת העונה הבאה, נפצע קשה בברך בעקבות עבירה גסה של שחקן היריב וכתוצאה מכך החמיץ כמעט את כל העונה הסדירה שהתבטאו ב-70 משחקים. אף-על-פי-כן לאחר פציעתו, חזר לפתוח כסנטר הראשון של הקבוצה בסופו של העונה הסדירה ובמשחקי הפלייאוף. וביחד עם עמיתו לנבחרת הלאומית, [[בנו אודריך]], זכה באליפות ה-NBA באותה עונה עם הספרס.