לדלג לתוכן

ויקיפדיה:ויקיגמד/מדריך תיקון קישבורים – הבדלי גרסאות

←‏ניטור קישבורים: מלשון נקיבה לזכר, כללי יותר
אין תקציר עריכה
(←‏ניטור קישבורים: מלשון נקיבה לזכר, כללי יותר)
תגית: חזרות
* קפיצת הדרך: אפשר להעתיק את התיבה הבאה: <nowiki>[[מיוחד:דפים_המקושרים_לכאן/תבנית:קישור_שבור|קישבורים]]</nowiki> לדף המשתמש של הויקיגמד.
* לפני הכל, יש לבדוק שהקישור אכן שבור. קישור המסומן כ"שבור" עשוי להתגלות כתקין. כשנמצא קישור כזה, יש להסיר את התבנית.
* כשמגיעים לקישבור, דבר ראשון יש לבחון את התאריך המסומן בתבנית. אם מניחתמניח התבנית שכחהשכח לסמן תאריך, במקום לטפל עדיף לשדרג את התבנית בכגון: "עדיין שבור ב xx.yy.zzzz"
* אם התאריך הוא חדש יחסית (נניח שבוע או פחות), מומלץ לעזוב את הקישבור הזה בשקט ולהמשיך הלאה (אל דאגה, יש מספיק קישבורים להשביע את חריצותם של כל ויקיגמד ו-ויקיגמדה) - יתכן בהחלט שהאתר עם הקישבור סובל מבעיה טכנית קשה יותר, אך תוך ימים ספורים ישוב לאיתנו.
* בדרך כלל רצוי שהויקיפד שהניחהשהניח את התבנית לא תטפליטפל בקישבור בעצמהבעצמו. תמיד קיימת אפשרות שהגישה לאתר חסומה מהמקום בו יושב הויקיפד, למשל על ידי מערכת [[סינון תכנים באינטרנט]], [[חומת אש]], או מסיבה טכנית אחרת, אך גולשים אחרים כן מגיעים לדף המבוקש. יוצאים מן הכלל אתרים שברור וידוע שהפסיקו לפעול (כדוגמת אתר geocities). במקרה כזה גם אין הכרח להניח תבנית - ניתן לטפל בקישבור מיד עם גילויו.
* קישבור שבא מתבנית, דוגמת תבניות {{תב|הארץ}}, {{תב|דבר}}, {{תב|ynet}} וכדומה, אין לסמן ואין לתקן. כשקישור כזה "עושה חכמות" יש לדווח בדף השיחה של התבנית עצמה. אם זו תבנית נפוצה במיוחד אפשר "להעיר את האחראי": מוצאים בהיסטוריה של התבנית ויקיפד או ויקיפדים שעבדו אתה, ומשאירים הודעה בדף שיחתם. בדרך כלל אין צורך בצעד זה: התבניות נמצאות במעקב, והשארת הודעה בדף השיחה של התבנית כמעט תמיד מספיקה.
 
משתמש אלמוני