לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "לוח העתקה"

נוספו 133 בתים ,  לפני 9 שנים
עריכה
מ (בוט משנה: en:Clipboard (computing))
(עריכה)
'''לוח עריכה''' (ב[[אנגלית]]: '''Clipboard''') הוא חלק ב[[זיכרון מחשב|זיכרון המחשב]] בו מאוחסנים [[נתונים]] באופן זמני. לוח העריכה מאפשר למשתמשים להעביר ("לגזור") או להעתיק מידע (טקסט, תמונה, [[קובץ]] ועוד) מ[[תוכנית מחשב|תוכנית]] אחת הפועלת במחשב באותה עת לתוכנית אחרת הפועלת בו (וכן מתוכנית אל עצמה), או מתיקיהמ[[תיקיית קבצים|תיקייה]] אחת לתיקיהלתיקייה אחרת (להעביר למיקום שונה עלב[[מערכת הדיסקקבצים|מערכת הקשיחהקבצים]]). לוח העריכה עשוי להיות מיושם על ידי [[מערכת הפעלה|מערכת ההפעלה]] עצמה, או על ידי יישום עצמאי. כמו שאר המידע המאוחסן בזיכרון המחשב, המידע המאוחסן בלוח העריכה מתנדף עם כיבוי המחשב או [[אתחול]]ו.
 
לרוב, לוח העריכה מסוגל להכיל רק פיסת מידע אחת בכל עת והעתקה של פיסת מידע חדשה אל הלוח תסיר באופן אוטומטי את פיסת המידע אשר הייתה שם קודם. "הדבקה" (העתקה מהלוח) של מידע לתוך [[תוכנה]] או תיקיה לא תסיר את המידע מהלוח. תוכנות מודרניות כגון [[מיקרוסופט אופיס]] מרחיבות על יכולותיו של לוח העריכה הקיים במערכת ומאפשרות לטפל במספר פיסות מידע במקביל.
== הלוח במערכת ההפעלה Microsoft Windows ==
 
ברוב התוכנות הגישה ללוח העריכה נעשית דרך תפריט "עריכה" או "Edit", שבדרך כלל מופיעת בו לפחות שלוש אפשרויות – '''[[גזור, העתק והדבק]]''':
 
* '''העתקגזור''' או '''CopyCut''' - מעתיק את פיסת המידע שנבחרה אל לוח העריכה '''ומסיר''' אותה מהמיקום המקורי. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + CX.
* '''גזורהעתק''' או '''CutCopy''' - מעתיק את פיסת המידע שנבחרה אל לוח העריכה '''ומסיר''' אותה מהמיקום המקורי. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + XC.
* '''הדבק''' או '''Paste''' - מעתיק את המידע הקיים בלוח העריכה לתוך המיקום הנבחר הנוכחי. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + V.
 
[[קטגוריה:תוכנות מערכת]]