הבדלים בין גרסאות בדף "מקדונל דאגלס DC-10"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין שינוי בגודל ,  לפני 7 שנים
* [[29 בנובמבר]] [[1979]] - מטוס DC-10-30 של חברת [[אייר ניו זילנד]] התרסק לתוך [[הר ארבוס]] ב[[אנטארקטיקה]]. כל 257 האנשים שהיו על המטוס נהרגו. הגורם להתרסקות היה תסביך מערכות והתעלמות מכך שהמטוס לא היה כשיר לטיסה.
 
* [[19 ביולי]] [[1989]] - טיסה 232 של [[יונייטד איירליינס]]. ב[[סו סיטי]], [[איווה]]. המנוע השני (על הזנב, מתוצרת [[ג'נרל אלקטריק]]) ניזוק וגרם לקרע במערכת ההידראולית. אםעם גילוי הקרע, גויס אחד מנוסעי המטוס שהיה מאמן טיסה במקצועו, ועזר לצוות ליישר את המטוס בשימוש במנועים בלבד. עם איבוד השליטה בגובה המטוס, החלו בירידה למסלול 22 בנמל התעופה של סו סיטי, בניגוד להוראות שקבעו כי עליהם לנחות במסלול 31. 4 שניות לפני הנחיתה אבדה השליטה על איזון המטוס עקב פעילות יתר של המנוע הימני (מנוע 3) והמטוס התרסק על הכנף. על הכנף פרצה שרפה שגררה את המטוס לאורך המסלול הקצר, ושברה אותו לכמה חלקים עיקריים: חרטום, תא נוסעים, כנף וזנב. הכנף התקינה פרצה בשריפה גם היא. מתוך 296 האנשים ששהו על המטוס, נהרגו 110 ואשת צוות אחת במהלך ההתרסקות. חקירה ממשלתית גילתה שדסקית המנוע השני לא הייתה עשויה מטיטניום טהור לפי התקן, ולכן נסדקה במהלך 15 שנות שירותה. בטיסה לא יכלה הדסקית לעמוד בלחץ, התפרקה לרסיסים אשר חתכו את המערכות ההידראוליות ושברו את כנף המטוס, וזה מה שהסביר את צליל ה"בום" שנשמע בתוך תא הנוסעים. המטוס פונה מנמל התעופה ויונייטד הפסיקה את שימושה במטוסים אלו לצמיתות.
* [[טיסה 4590 של אייר פראנס|תאונה נוספת שקשורה במטוס DC-10]] התרחשה ב-[[25 ביולי]] [[2000]] ב[[נמל התעופה שארל דה גול]] בצרפת, כאשר מטוס מסוג [[קונקורד]] של חברת [[אייר פראנס]] התרסק לאחר שפגע בפס מתכת שנפל ממטוס DC-10-30 של חברת [[אמריקן איירליינס]] שהמריא 4 דקות לפניו. פס המתכת נפל ממטוס ה DC-10-30 וניפץ את הגלגלים האחורים משמאל וזה גרם לחור במכל דלק של מטוס הקונקורד שהתחיל לבעור בזמן ההמראה. המטוס התרסק לתוך בית מלון סמוך וכל הנוסעים עליו נהרגו בנוסף לחלק מאורחי המלון.
 
202

עריכות

תפריט ניווט