לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "חסידות מונקאטש"

נוספו 56 בתים ,  לפני 9 שנים
אין תקציר עריכה
(נושא לעריכה)
==אדמו"רי החסידות==
 
* '''רבי [[שלמה שפירא (רב)|שלמה שפירא]]''' - בשנת [[תרמ"ב]] מונה לרב העיר מונקאטש רבי שלמה שפירא, נכדו של רבי [[צבי אלימלך שפירא]] שכיהן חמישים שנה לפני כן כרב העיר. רבי שלמה שפירא כיהן כרב ואדמו"ר בעיר עד לפטירתו בשנת [[תרנ"ג]].
 
* '''רבי [[צבי הירש שפירא]]''' - בנו של רבי שלמה שפירא, כיהן בחיי אביו כאב"ד בעיר ולאחר פטירתו מילא את מקומו. ייסד את כולל חסידי מונקאטש בירושלים. התנגד בחריפות לציונות ולהשכלה. רבי צבי הירש נפטר ב[[יום שני]] של [[חול המועד]] [[סוכות]] [[תרע"ד]].
 
* '''רבי [[חיים אלעזר שפירא]]''' - בנו של רבי צבי הירש שפירא, מילא את מקום אביו ברבנות ובאדמו"רות. הקים את כולל תפארת צבי על שם אביו וייסד את שכונת [[בתי מונקאטש]] בירושלים. לאחר [[מלחמת העולם הראשונה]] ייסד את ישיבת "דרכי תשובה" על שם חיבורו ההלכתי של אביו. היה ממתנגדיה של הציונות לכל זרמיה.
 
* '''רבי [[ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ]]''' - בנו של האדמו"ר רבי [[נתן דוד רבינוביץ מפארציווא]] וחתן בתו היחידה של רבי חיים אלעזר שפירא. בשנת תרצ"ז, בהיותו בן 22, נפטר חותנו והוא התמנה אדמו"ר, תפקיד ממנו פרש בשנת [[תש"ה]]. לאחר מכן שימש כרבה של [[סאו פאולו]] ב[[ברזיל]] ומשנת [[תשכ"ג]] רבה הראשי של העיר [[חולון]].
 
* '''רבי [[משה יהודה לייב רבינוביץ]]''' - בנו של רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ, נולד במונקאטש. גדל והתחנך ב[[ארצות הברית]]. הוכתר על ידי שארית הפליטה של חסידי מונקאטש לאדמו"ר. פעל לשיקום החסידות, שמרכזה כיום בשכונת [[בורו פארק]] ב[[ברוקלין]], וייסד מחדש בתי מדרש, ישיבות, בתי חינוך ומוסדות חסד ב[[ארצות הברית]], [[קנדה]], [[אירופה]], [[אוסטרליה]] וב[[ארץ ישראל]]. אחריו רבי יצחק יעקב החל לשמש מספר שנים אחריו כאדמו"ר מדינוב.
 
<gallery>
קובץ:Zvi-shapira.jpg|צבירבי הירש שפירא
קובץ:Minchas Elazar.jpg|רבי חיים אלעזר שפירא
קובץ:Boruch Rabinowicz 019.jpg|רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ
קובץ:Munkatch_Rebbe_Shlita.jpg|רבי משה יהודה לייב רבינוביץ'
</gallery>