לדלג לתוכן

בקעת אונו – הבדלי גרסאות

נוספו 4 בתים ,  לפני 9 שנים
מ
בוט החלפות: \1עירייה
(←‏קישורים חיצוניים: הקישור לא היה רלוונטי)
מ (בוט החלפות: \1עירייה)
==מעמד מוניציפלי==
 
מעמדה המוניציפלי המפוצל של בקעת אונו (ראו תבנית להלן), נתון לדיונים חוזרים ונשנים במהלך השנים וקיימות תכניות לבצע [[איחוד רשויות מקומיות|איחודי רשויות]] מקיפים בו, עד כדי איחוד כל בקעת אונו לעיריהלעירייה אחת (דו"ח ועדת פרופ' אריה שחר מטעם [[משרד הפנים]] משנת [[1998]]).
 
לפי הצעת איחוד הרשויות משנת [[2003]], היו אמורות להתאחד: (א) קריית אונו, גני תקווה, סביון, גני יהודה ונוה מונוסון לעיריהלעירייה אחת, תוך החלפת המועצה המקומית של נוה מונוסון ב[[ועד רובע עירוני]], ו-(ב) רמת אפעל עם [[רמת גן]], כפר אז"ר עם קריית אונו ורמת פנקס עם אור יהודה, תוך החלפת הוועדים המקומיים של שלושת היישובים האלה ב[[ועד רובע עירוני|ועדי רובע עירוניים]]. במהלך חקיקת חוק איחוד הרשויות, בוטל האיחוד הראשון, בשל קיומן של בחירות מוקדמות בקריית אונו בתחילת [[2003]], ונותרה ממנו הצעה לאחד את המועצה המקומית סביון עם הוועד המקומי של גני יהודה (שהיה חלק מהמועצה האזורית דרום השרון) ואת המועצה המקומית נוה מונוסון והועד המקומי של רמת פנקס עם עיריית אור יהודה. תושבי שני [[יישוב קהילתי|היישובים הקהילתיים]] הנ"ל התנגדו נחרצות לאיחוד המוצע.
 
בסופו של דבר, איחודן המלא של [[סביון (יישוב)|סביון]] ו[[גני יהודה]], למועצה מקומית אחת, יצא אל הפועל, ואילו [[נוה מונוסון]] אוחדה עם עיריית [[יהוד]] במסגרת עיריית-גג משותפת (עיריית [[יהוד-מונוסון]]), תוך הענקת מעמד של [[ועד רובע עירוני]] לנוה מונוסון.