לדלג לתוכן

קובץ הערות וביאורים – הבדלי גרסאות

עריכה
מ (תקלדה)
(עריכה)
הקובץ נערך ויוצא לאור על ידי תלמידי ישיבת אהלי תורה ב[[ברוקלין]] (הישיבה הגדולה ביותר של [[חסידות חב"ד|חסידי חב"ד]]). מתלבנים בו נושאים בתורתו של רבי [[מנחם מנדל שניאורסון]], הרבי מלובביץ', ונושאים תורניים נוספים. עורכו הראשי הוא הרב אברהם יצחק ברוך גרליצקי, מראשי ישיבת אהלי תורה. כמו כן כל שנה נבחרים שניים או שלושה תלמידים מהישיבה לשמש כ[[עריכה|עורכים]]. עם כותבי הקובץ נמנים [[ראש ישיבה|ראשי ישיבות]] חב"ד בעולם.
 
במתכונתו הראשונית הופיע הקובץ החל מקיץ [[ה'תשל"ג]] תחת השם "[[שאלות ותשובות|שו"ת]] התלמידים - אהלי תורה". באותן שנים הייתה מתכונתו צנועה והוא הופיע כמה פעמים בשנה, לקראת מועדים שונים. ב[[שמחת תורה]] של שנת [[תש"מ]] דיבר הרבי מליובאוויטש על הצורך להוסיף בלימוד התורה במשך כל השנה באופן מיוחד. כתוצאה מכך החלו תלמידי הישיבה להוציא לאור את הקובץ מדי שבוע, החל משבת [[פרשת בראשית]] אותה שנה, תחת השם "הערות וביאורים". מאוחרבשנת יותר[[ה'תשנ"ג]] החל הקובץ להופיע מדי שבועיים.
 
עם הכותבים הקבועים בקובץ נמנים הרב [[חיים רפפורט]] והרב [[אהרן חיטריק]].
 
===הקובץ והרבי מלובביץ'===
הרבי מליובאוויטש היה מקבל בכל שבוע את הקובץ הראשון שיצא מבית הדפוס. פעמים רבות היה הרבי עונה לשאלות שונות שנשאלו בקובץ. הוא אף נתן הוראות ביחס לעריכת הקובץ ולצורתו. בשנת [[ה'תשמ"ו]] הנהיג הרבי שקהל החסידים ישאל שאלות על התורה ויפרסמן בקובץ, והוא יענה על השאלות בפומבי, ב[[התוועדות|התוועדויות]].
 
את שיחות הרבי ותגובותיו לקובץ, יחד עם מידע היסטורי על הקובץ ועורכיו, הדפיסה המערכת בשנת [[ה'תשע"א]] בספר בשם "הערות וביאורים".
עם הכותבים הקבועים בקובץ נמנים הרב [[חיים רפפורט]] והרב [[אהרן חיטריק]].
 
== קישורים חיצוניים ==