לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "מבנה הארגון"

נוספו 2 בתים ,  לפני 7 שנים
* '''סמכות פורמלית''': התחום בו ניתנת אחריות רשמית לממונים על עובדיהם, ונקבעים הבדלי המעמדות הרשמיים בארגון. תיאור הסמכות הפורמלית נעשה באמצעות '''[[תרשים ארגוני|התרשים הארגוני]]''' או '''אורגאניגראם''', בו כל עובד בארגון מתואר בריבוע, כך שככל שמעמדו הרשמי גבוה יותר כך עליון מקומו בתרשים, ובין כל ממונה לעובדיו נמתחים קווים.
* '''פעילות מווסת''': הפעילויות המרכיבות את תפקודו הפורמלי של הארגון, המחולקות לשלושה סוגים: פעילות העבודה המבצעית, פעילויות הניהול ופעילויות המטה.
* '''תקשורת ישירה''': חיבור בלתי פורמלי בין [[בן אדם|אנשים]] שונים בארגון, שאינה נגזרת מהיחסים הפורמליים שלהם אלא מהכירותם האישית, אך מתייחסת אליהם (אמון רגשי בין ממונה לכפוף, פחד מכוחנות של בעל תפקיד מסוים, וכו'). לתקשורת הישירהישירה בין העובדים השפעה רבה על תפקוד הארגון (גישת [[יחסי אנוש בניהול]] משימה דגש על תקשורת זו).
* '''מצבי העבודה''': קשרים ישירים ובלתי פורמליים הנוצרים בקבוצות עובדים כתוצר לוואי של עבודתם (קשרי ידידות, מפגשים בהפסקות וכו') קבוצות אלו נוצרות לרוב סביב העבודה המשותפת, וכן מתאפיינות בדרך-כלל ב[[שוויון]] מעמדי ושונות בתחומי העיסוק.
* '''החלטות [[אד הוק]]''': קשרים פורמליים הנובעים מהצורך להחליט החלטות מסוימות על ידי מספר בעלי תפקידים שונים, ומחולקות לשלושה סוגי החלטות: תפעוליות, מנהלתיות ואסטרטגיות.
60

עריכות