לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אחיינו של הקוסם"

מ (r2.7.2) (בוט מוסיף: la:The Magician's Nephew)
דרך בריכות המים שביער, המהוות למעשה שערים בין עולמות, מגיעים הילדים לעולם אחר - הריסות עולם שנקרא צ'ארן, בו נכנסים הילדים לארמון גדול. בארמון פסלי השליטים של העולם הזה ופעמון שעליו כתוב שאין לצלצל בו. דיגורי מצלצל בפעמון, ומעיר את אחד הפסלים - פסלה של ג'דיס, המלכה המכשפה הלבנה, המספרת להם על מלחמת העולם בינה לבין אחותה המכשפה. כדי להימנע מתבוסה היא הטילה קללה שהביאה למותם של כל האנשים ובעלי החיים בצ'ארן. הילדים מנסים להימלט, אולם היא רודפת אחריהם, תופסת בשערה של פולי ומגיעה אחריהם ליער שבין העולמות וללונדון. בלונדון ג'דיס מגלה שכוחות הקסם שלה לא עובדים על כדור הארץ, אולם כוחה הפיזי רב, והיא מחוללת מהומה ברחובות, בין היתר על ידי השתלטות על מרכבה ושבירת עמוד תאורה המואר בגז. הילדים מנסים להשיב את המלכה מלונדון לארצה, ובטעות מצליחים למשוך ליער את המלכה עם עמוד הגז, וכן עגלון בשם פרנק, והסוס שלו, שנקרא סטרוברי.
 
כאשר הם מגיעים ליער הם עוברים בטעות דרך בריכה אחרת מהבריכה של צ'ארן ומגלים כי הגיעו לעולם חדש ריק לחלוטין- שמתחיל להיברא על ידי [[אסלן]]. ג'דיס המכשפה תוקפת את אסלן אולם היא בורחת ממנו. אסלן בוחר כמה חיות והופך אותם לחיות מדברות ונותן להם סמכות לשלוט ביתר החיות. הפנסמכיוון שנרניה רק נוצרה, כל דבר שנשתל בה מתחיל לצמוח, כך והופךגם לפנספנס הגז המופיע בתחילת [[האריה, המכשפה וארון הבגדים]]. פרנק ואשתו הופכים למלך ולמלכה של הארץ השכנה לנרניה "ארץ המלכים".
 
אסלן שולח את דיגורי להביא תפוח מיוחד על מנת לכפר על כך שהביא רשע לעולם החדש - המכשפה הלבנה ג'דיס. דיגורי ופולי עפים על הסוס שצימח כנפיים להביא את התפוח מגן מוקף חומה המצוי בראש הר מרוחק. המלכה מגיעה ומנסה לפתות אותם לאכול מהתפוח על מנת לזכות ב[[חיי נצח]], או להביא אותו לאימו של דיגורי החולה. המלכה אוכלת מהתפוח בעצמה ומקבלת חיי נצח. דיגורי מקיים את הבטחתו ומביא לאסלן את התפוח.
משתמש אלמוני