לדלג לתוכן

אליקסיר (קומיקס) – הבדלי גרסאות

מעט הגהה ותחביר נכון יותר
מ (סקריפט החלפות (מסוי, ביניה, גויס), הגהה, ויקינתונים)
(מעט הגהה ותחביר נכון יותר)
פולי היה חבר חדש בקבוצת "[[הבוזזים]]" האנטי-מוטאנטית של דונלד פירס מ[[מועדון הלפייר (קומיקס)|מועדון הלפייר]]. כאשר הבוזזים תקפו את קבוצת [[המוטנטים החדשים]] חבר של פולי לבוזזים נפצע. כאשר פולי הושיט יד לעזור לו הוא ריפא את פצעיו עם כוחו המוטנטי שעד אז הוא לא ידע עליו. הוא מיד תקף ועילף חבר זה על מנת שלא יספר לחבריו שהוא מוטנט. אך בהמשך המתקפה לאחר שפירס דקר את לורי קולינס הוא החליט לעזור לה וריפא אותה.
 
פולי תחילה לא רצה ללכת לבית ספר שבאחוזת [[צ'ארלס אקסבייר|אקסבייר]], למרות שהבין שהוא מוטנט. אך הוא נאלץ ללכת בכל זאת לאחר שחבריו תקפו אותו והוריו דחו אותו. מגריכתמדריכת המוטנטים החדשים בבית הספר, [[מיראז' (קומיקס)|דניאל מונסטאר]], פעלה למען שילובו בקרב תלמידים נוספים ואף אימצה אותו כאשר הוריו ביקשו לנתק כל קשר חוקי בינם ובינולבינו. פולי נכנס כשותפו לחדר של [[פרודיג'י (קומיקס)|דייוויד אליין]] אך בהתחלה התחבר דווקא עם [[הליון|ג'וליאן קלר]], עד שהאחרון גילה על עברו בקבוצת הבוזזים.
 
ג'ושתקופה נמשךמסוימת אללאחר שכוחותיה של [[וולפסביין|ריין סינקלר]] בוטלו, ג'וש נמשך אליה לאחר זושזו מגיעה לבית הספר, תקופה מסוימת לאחר שכוחותיה בוטלו, למרות שהיא מבוגרת ממנו בכמה שנים. כאשר הם מתנשקים הוא מחזיר מפעיל מחדש את הכוח המוטנטי שלה, להפוך לאיש זאב. אך מאחר שהיא לא מוכנה לשינוי היא מאבדת שליטה עצמית ופוצעת את ג'וש אנושות. פולי ניצל אך ורק כאשר חבריו מצליחים להעיר אותו מתרדמת למספיק זמן כדי שהוא יוכל לרפא את עצמו. תוצאת לוואי של הריפוי העצמי שלו היא שהעור והשיער שלו משתנים לצבע זהב.{{הערה|''New Mutants v2Vol.2 #12'', June 2004}} במהלך תקרית זו [[חיה (קומיקס)|האנק מק'קוי]] מסביר שכוחו של פולי הוא למעשה הרבה יותר חזק מרקמריפוי ריפויבלבד, כפי שהוא התבטא עד כה, אלא כולל כל סוג של מניפולציה ביולוגית עד הרמה הגנטית.
 
ג'וש מתחיל מערכת יחסים עם לורי קולינס, אך במקביל בוגד בה עם ריין למרות התקרית בה היא כמעט הרגה אותו ואף על פי שהיא אחת המורות בבית הספר. הרומן לבסוף מתגלה לאחר הוא כבר נגמר וכתוצאה רוב חבריו של פולי לקבוצה מנדים אותו. רק לאחר זמן רב הוא מצליח לזכות מחדש באמונם ולבסוף אף לחדש את מערכת היחסים עם לורי, זמן קצר לפני שהאחרונה נרצחת.
 
לאחר אירועי "[[בית אם]]", ג'וש הוא מבין המוטנטים היחידים שהצליחו לשמור על כוחותיהם.{{הערה|''X-New X-Men #20'', January 2006}} הוא מגויס לקבוצה של אקס מן צעירים, אשר מייצגים את החזקים מבין המוטנטים הצעירים שנותרו לאחר ההשמדה. קבוצה בהנהגת הכומר [[וויליאםהמטהרים|ויליאם סטרייקר]] מתקיפה והורגת רבים מבין תלמיתלמידי בית הספר, אוטובוס מלא במוטנטים לשעבר וכמה מהתלמידים ששמרו על כוחם המוטנטי, ביניהם לורינמנית קולינסלורי. בסופה של המתקפה האחרונה ג'וש תופס את ראשו של סטרייקר ומשתמש בכוחותיו על מנת להרוג אותו. כתוצאה של השימוש בכוחו בצורה זאת צבע גופו הזהוב משתנה לשחור והוא נכנס למצב קטטוני.{{הערה|''X-New X-Men #27'', August 2006}}
 
זמן מסוים לאחר מכן [[הליון]] מצליח להוציא אותו מהמצב הקטטוני על מנת שיציל את חייה של [[X-23 (קומיקס)|X-23]], חברה נוספת בקבוצה. לאחר שהוא יוצא מהמצב הקטטוני גופו של ג'וש חוזר לצבע זהב. הוא עדיין נעשה שחור יותר כאשר הוא משתמש בכוחותיו על מנת להרוג.
 
ג'וש מחליט למצוא דרך לשפר את היכולת שלו להשתמש בכוחותיו בלימבלי להשתמש בו שוב על מנת להרוג. לשם כך הוא מגייס את [[קוקיות סטפורד]] להעביר את כל הידע בתחום הביולוגיה שנמצא במוחו של האנק מק'קוי אל תוך מוחו. הידע הביולוגי מאפשר לג'וש להשתמש בכוחותיו ביעילות גבוהה בהרבה. בשלב מסוים לאחר שלבו של דיוויד נעקר מהחזה שלו ג'וש מצליח להצמיח לו לב חדש לפני שהוא מת.
 
בהמשך ג'וש מצטרף לקבוצת [[אקס פורס]]. במהלך אירועי [[אקס-מן: מלחמת המשיח|מלחמת המשיח]] ג'וש מועבר לעתיד יחד עם הקבוצה.