הבדלים בין גרסאות בדף "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9 - דמויות"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
←‏טורה זיאל: קישורים פנימיים
מ (בוט החלפות: כדי)
מ (←‏טורה זיאל: קישורים פנימיים)
'''טורה זיאל''' היא הבת של [[דוקאט (מסע בין כוכבים)|דוקאט]] ה[[קרדאסי]] וטורה נפרם ה[[באג'ור]]נית. את רוב חייה המוקדמים היא בילתה ביחד עם אמא שלה, ועל כן - שמה בנוי כמו כל שמות הבאג'ורנים (עם שם המשפחה "טורה" לפני השם הפרטי "זיאל"). שמה הפרטי, זיאל, הוא שם קרדאסי נפוץ. סיה בייטן גילמה את דמותה של זיאל בפרקים "''Indiscretion''" ו-"''Return to Grace''"; טרייסי מידנדורף גילמה את דמותה בפרק "''For the Cause''"; בשבעת הפרקים הנוספים בה הופיעה דמותה של זיאל - הראשון שבהם הוא הפרק "''In Purgatory's Shadow''" והאחרון שבהם הוא הפרק "''Sacrifice of Angels''" - גילמה את התפקיד השחקנית מלאני סמית'.
 
זיאל הופיעה לראשונה בעונה 4 בפרק "''Indiscretion''". בפרק זה, [[דוקאט (מסע בין כוכבים)|דוקאט]] מתלווה [[קירה נריס]] לאתר התרסקות של ספינת תחבורה [[קרדאסים|קרדאסית]], בחיפושם אחר ניצולים [[באג'ור]]נים. באתר ההתרסקות קירה מגלה כי על ספינת החלל הייתה המאהבת הבאג'ורנית של דוקאט - טורה נפרם. כאשר השניים מוצאים את קיברה של נפרם - דוקאט מתוודה כי הייתה להם בת משותפת, בשם זיאל, שגם היא הייתה על סיפון הספינה. דוקאט מתכוון להרוג את זיאל, אם תימצא בחיים, על מנת להגן על הקריירה שלו - שכן הולדת בת מחוץ לנישואין זההוא [[טאבו (סוציולוגיה)|טאבו]] החברהבחברה הקרדאסית, אולם כאשר הוא מוצא אותה, במחנה שבויים של ה[[ברין (מסע בין כוכבים)|ברין]] - קירה מצליחה לדבר אל ליבו, ולשכנע אותו שלא להרוג אותה. לבסוף, דוקאט לוקח את זיאל איתו בחזרה אל [[קרדאסיה]].
 
בשל המורשת המעורבת שלה - חייה של זיאל הפכו לבלתי אפשריים הן על [[קרדאסיה]] והן על [[באג'ור]], ולפיכך היא מצאה את עצמה מתגוררת על '''חלל עמוק 9''', שם היא חשה בנוח, בקרב האוכלוסייה המגוונת, ובפרט - בקרבתה של [[מייג'ור קירה]], אשר מהווה עבורה דמות של אחות גדולה. זמן קצר לאחר הגעתה לתחנה, היא נכנסת למערכת יחסים רומנטית עם [[אילם גארק]], אף על פי שזה נראה כמו מערכת יחסים של נוחות, מכייון שהם השניים היחידים ממוצא קרדאסי שעל התחנה; יחד עם זאת, הם פיתחו רגשות אמיתיים זה לזה, למורת רוחו של אביה [[דוקאט (מסע בין כוכבים)|דוקאט]] - יריבו הוותיק של [[אילם גארק|גארק]].

תפריט ניווט