לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "יוסי וג'אגר"

נוספו 187 בתים ,  לפני 7 שנים
==עלילה==
 
יוסי ([[אוהד קנולר]]) הוא מפקד [[מפקד פלוגה]] קשוח, אחראי ומופנם ב[[חטיבת גולני]]. ליאור, המכונה ג'אגר, ([[יהודה לוי (שחקן)|יהודה לוי]]) הוא קצין מוחצן המפקדהמשרת עלכ[[מפקד אחת המחלקותמחלקה]] תחת פיקודו של יוסי. יוסיבעת וחייליושיוסי משרתיםולוחמי ביחידההפלוגה קרביתמאיישים בצה"ל,[[מוצב]] במוצבכחלק במן ה[[דרוםהלחימה בדרום לבנון (1982 - 2000)|פעילות המבצעית בדרום לבנון]]., מנהלים יוסי וג'אגר מנהלים רומן [[הומוסקסואל|הומוסקסואלי]] הנשמר בסוד מכל סובביהם מתוך אילוצי תפקידם הצבאי.
 
יוסי נקרע בין תדמית המאצ'ו הישראלי לבין הכרה בכך שהוא הומוסקסואל. קשה לו להשלים עם עצמו והוא חושש לתדמיתו כמפקד אם נטיותיו תיוודענה לחייליו. ג'אגר, לעומתו, שלם עם היותו הומוסקסואל ורוצה מאוד להראות את אהבתו ליוסי, שמבקש להימנע מכך. יוסי חושש לצאת מהארון מפני שהדבר עשוי לפגוע ביכולתם של השניים לפקד ביעילות על חייליהם. ג'אגר מייחל לכך שהשניים לא יצטרכו להסתיר את אהבתם, אולם נכנע ללחצו של יוסי.
אופיר ([[אסי כהן]]), סגנו של יוסי, מאוהב בסמלת המבצעים, יעלי ([[איה קורן]]), שמאוהבת מצדה בג'אגר. הן אופיר והן יעלי אינם מודעים לנטיות המיניות של ג'אגר. אופיר משוכנע שג'אגר מנהל רומן עם יעלי וכועס על ג'אגר שכביכול גם גזל ממנו את אהובת ליבו וגם זוכה ליחס מעודף מיוסי.
 
המתח בין אנשי המוצב עולה לקראת היציאה למארבל[[מארב]] הלילי שבו הם צפויים להיתקל באויב. כשההיתקלות אכןאינה מתרחשת, גאולם בסיום המארב עלה הכוח על [[מטען חבלה]] וג'אגר נפצע אנושות בקרב. יוסי מנסהניסה לטפל בפצעיו של ג'אגר, ובמקביל משוחחשוחח עימו על מנת לנסות להשאיר את ג'אגרלהשאירו בהכרה. יוסיהוא מדברדיבר עימו על עתידם המשותף ואומרואמר לו כי הוא אוהב אותו, אךאולם זה כבר מאוחר מדי וג'אגר מת מפצעיו. אופיר, שהיה עד לסיטואציה האינטימית לכל אורכה, מביןהבין כי בין השניים התנהל רומן הומוסקסואלי.
 
יעלי, לעומתו, מתמכרתהתמכרה לאשליה שהיא הייתה חברתו של ג'אגר. כשהוריו של ג'אגר מניחיםהניחו כי בין בנם שנהרג לבין יעלי התנהלה מערכת יחסים, היא אינה מעמידה אותם על טעותם. הוריו של ג'אגר מתוודים בעת ניחום האבלים שהם כמעט ולא הכירו את בנם ומבקשים מהסובבים שיספרו להם עליו. אולם הם שומעים את אשליותיה של יעלי במקום את האמת.
 
ג'אגר, שחלום חייו היה לצאת מהארון, אינו מצליח לצאת ממנו גם אחרי מותו.