לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "שירות מבוסס מיקום"

מ
אין תקציר עריכה
מ (בוט: מעביר קישורי בינויקי לויקינתונים - d:q1198122)
מ
שירותים מבוססי המיקום משמשים למטרות שונות, החל מהכוונה לאתרים בקרבת המשתמש ([[תחנת דלק]], [[כספומט]] וכו'), וכלה בניטור רכבים ומטענים על ידי תג [[RFID]]. בנוסף ישנם שירותים היוצרים התראות בעלי היבט מסחרי, כולל פרסום ממוקד והכוונה לאירועים מסחריים קרובים.
 
סוג מסוים של שירותים מבוססי מיקום, אשר החלו לצבור פופולריות החל משנת [[2008]], הם '''[[רשת חברתית מקוונת|רשתות חברתיות]] מבוססות מיקום''' (Location-Based Social Networks), המאפשרות למשתמשים בעלי [[סמארטפון|סמארטפונים]] לראות בכל רגע נתון איפה החברים הקרובים שלהם נמצאים, לשתף את מיקומם או לאתר חברים פוטנציאליים. בין הרשתות הבולטות בסוג זה ניתן למנות את [[פורסקוור]], Loopt, PostAround.Me, Facebook Places, Yelp ועוד. מרכיב המשותף למרבית הרשתות החברתיות מבוססות המיקום הוא היכולת לבצע פעולה המכונה "צ'ק אין", המודיעה לחבריו של המשתמש כי הוא נכנס למקום מסוים.
 
==דחיפה ומשיכה==
 
==סוגיות פרטיות==
עם ההתפתחות השימוש המסחרי בטכנולוגית איתור מיקום, לדוגמה השימוש בצמידי [[RFID]] לתיוג של אובייקטים ממשיים ב[[פייסבוק]], עולות שאלות לגבי פרטיות המידע. כמו כן [[רשת חברתית מקוונת|רשתות חברתיות]] המציעות תקשורת סביב מיקום משתמש מאחסנות מידע שהועבר מהמכשיר הנייד ליישום, ומידע זה נגיש לגמרי למפתחי יישומים מבוססי מיקום.
בתי עסק המציעים צבירת נקודות לקופונים לפי תדירות הביקור בסניפים, מעלים חשש לגבי חליפין של מידע פרטי בהטבות מסחריות. מאמר מחקר שנערך מטעם רשת התקשורת האמריקאית [[AT&T]] מציין שמידע מסוים אודות מיקום משתמשים דלף לגופים מצד שלישי בכל הרשתות החברתיות שנחקרו, 20 במספר, כגון [[Facebook]], [[Twitter]], [[Myspace]], ו[[Flickr]] על אף נהלי הפרטיות שנהוגים ברשתות אלו.