לדלג לתוכן

ולנטינה טולקונובה – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
[[קובץ:Valentina Tolkunova.JPG|שמאל|ממוזער|180px|ולנטינה טולקונובה בשנת 2007]]
'''ולנטינה טולקונובה''' (ב[[רוסית]]: '''ЭдитаВалентина ПьехаТолкунова'''; {{כ}} [[12 ביולי]] [[1946]] - [[22 במרץ]] [[2010]]) הייתה [[זמר]]ת [[סובייטי]]ת ו[[רוסי]]ה. בשנת [[1987]] הוענק לה תואר [[האמן העממי]] של רוסיה. על פעילותה בתחום השירה היא זכתה במספר עיטורים רוסים.
 
== קורות חיים ==
ולנטינה טולקונובה נולדה בעיר [[ארמביר]] שב[[מחוז קרסנודר]] למשפחת עובדי מסילות הרכבת. במרץ [[1948]] המשפחה עברה ל[[מוסקבה]]. בגיל 10 היא החלה לשיר ב[[מקלה]]. לאור הניסיון שירהשהיה לה בשירה במקלה, לאחר סיום בית הספר טולקונובה החלה ללמוד ניצוח מקלות במכון מוסקבאי לתרבות.
 
בתחילת שנות ה-60 להקת [[ג'אז]] בראשות יורי סאולסקי חיפשה זמרת חדשה. ולנטינה טולקונובה החליטה לנסות להתקבל ללהקה ועברה בחינות קבלה בהצלחה. החל מקיץ [[1966]] היא החלה לשיר בלהקה ותוך זמן קצר התחתנה עם יורי סאולסקי. לאור לוח זמנים לחוץ ונסיות רבות, טולקונובה לא יכלה להמשיך בלימודים ולכן היא עברה ללימודים אקסטרניים במכון על שם גנסין. בשנת [[1971]] היא סיימה את לימודיה וקיבלה הסמכה כמנצחת מקלות.
בשנת [[1986]] היא החליטה לעשות תפנית בקריירה שלה וביימה [[אופרה]] "נשים רוסיות" על בסיס שיריו של [[ניקולאי נקרסוב]], [[אלכסנדר פושקין]] ו[[אנדריי קולצוב]]. את המזיקה כתב ידיו ותיק איליה קוייב. לצידה על הבמה הופיע [[אינוקנטי סמוקטונובסקי]]. היא עצמה הופיע ב-4 תפקידים וקיבלה ביקורת חיובית.
 
לאור ההצלחה, בשנת [[1987]] טולקונובה הקימה [[תיאטרון]] לדרמה ושירה במוסקבה שפעל שנים רבות.
 
בשנות ה-90, לאחר התפרקות [[ברית המועצות]] טלוקונובה הצליחה להמשיך ולשיר במיוחד בהופעות מחוץ לגבולות [[ברית המועצות]] לשעבר.
151,677

עריכות