לדלג לתוכן

ולנטינה טולקונובה – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
בתחילת שנות ה-60 להקת [[ג'אז]] בראשות יורי סאולסקי חיפשה זמרת חדשה. ולנטינה טולקונובה החליטה לנסות להתקבל ללהקה ועברה בחינות קבלה בהצלחה. החל מקיץ [[1966]] היא החלה לשיר בלהקה ותוך זמן קצר התחתנה עם יורי סאולסקי. לאור לוח זמנים לחוץ ונסיות רבות, טולקונובה לא יכלה להמשיך בלימודים ולכן היא עברה ללימודים אקסטרניים במכון על שם גנסין. בשנת [[1971]] היא סיימה את לימודיה וקיבלה הסמכה כמנצחת מקלות.
 
משפחתה הייתה ביחסי ידידות עם [[מלחין]] איליה קטייב והוא הציע לטולקונובה לשיר את שיריו בסדרת טלוויזיה חדשה. השירים זכו לפופולאירותלפופולאריות רבה ומבוצעות עד היום. בשנת [[1971]] להקת יורי סאולסקי התפרקה וגם הזוג החליט להתגרש. בתקופה זו טולקונובה הייתה מוכנה לכל עבודה מזדמנת - השתתפה בסרטים לתפקידים קטנים, שרה בלהקות וכו'. בשנת [[1972]] היא השתתפה בהופעה שהוקשה לשירי איליה קטייב ומשורר לב אושנין הציעה לה לשיר את השיר החדש שהוא כתב ביחד עם [[ולדימיר שאינסקי]]. ביצוע שיר זה הביא לה פופולאריות רבה. היא הייתה נחשבת ליורשת של [[קלבדיה שולז'נקו]] ו[[לידיה רוסלנובה]]. מלחינים ידועים כמו [[אוסקר פלצמן]], [[אלכסנדרה פחמוטובה]], [[מיכאל טריברדייב]] החלו להציע לה את השירים החדשים. בשנת [[1975]] היא הכירה את הפסנתרן דוד אשכנזי שהיה שותף לכל הופעותיה במשך 18 שנים.
 
בסוף שנות ה-70 - תחילת שנות ה-80 טולקונובה הייתה בין הזמרות הידועות ב[[סריתברית המועצות]]. באותם השנים היא התחתנה בפעם השנייה ובשנת [[1977]] ילדה בן.
 
בשנת [[1986]] היא החליטה לעשות תפנית בקריירה שלה וביימה [[אופרה]] "נשים רוסיות" על בסיס שיריו של [[ניקולאי נקרסוב]], [[אלכסנדר פושקין]] ו[[אנדריי קולצוב]]. את המזיקה כתב ידיו ותיק איליה קוייבקטייב. לצידה על הבמה הופיע [[אינוקנטי סמוקטונובסקי]]. היא עצמה הופיע ב-4 תפקידים וקיבלה ביקורת חיובית.
 
לאור ההצלחה, בשנת [[1987]] טולקונובה הקימה [[תיאטרון]] לדרמה ושירה במוסקבה שפעל שנים רבות.
158,626

עריכות