שינויים

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 684 בתים ,  לפני 6 שנים
בשנת 1869 קוברים שני נערים צעירים ביער של ניו המפשיר תיבה גדולה הנעולה היטב. מאה שנים מאוחר יותר מוצא אלן פאריש, (אדם האן בירד) ילד בן 12 את התיבה באתר בניה, פותח אותה ומגלה משחק לוח עליו כתוב ג'ומנג'י. הוא לוקח את המשחק לביתו ומציע לידידתו שרה ויטל (לורה בל באנדי) שבאה לבקרו להצטרף למשחק.
 
המשחק פועל באופן מוזר: כאשר שחקן זורק את הקוביות, חייל המשחק שלו נע בעצמו על פי סכום הקוביות. כבר בתור הראשון של שרה נתקלים השניים במתקפת עטלפים גדולים מאפריקה ובתור השני, תורו של אלן, הוא נשאב לתוך המשחק ומקבל הודעה כי ישהה בג'ונגל עד שמישהו יגלגל בקוביות סכום של 5 או 8. שרה המבוהלת שנשארת לבד, סוגרת המשחק ורצה לביתה תוך כדי שלהקת העטלפים רודפת אחריה.
 
26 שנה מאוחר יותר רוכשת נורה שפרד ([[ביבי ניווירט]]) את הבית הנטוש בו התגוררה בעבר משפחת פאריש שעזבה אחרי שבנם נעלם. היא עוברת לגור עם שני הילדים של אחיה, ג'ודי ([[קירסטן דאנסט]]) ופיטר (בראדלי פירס) , שנהרג עם אשתו בתאונת סקי. השנייםשני הילדים מוצאים בעליית הגג את לוח המשחק המאובק ומנסים לשחק.
 
אחרי שבמשימה הראשונה הם מותקפים על ידי יתושי ענק, פיטר מגלגל בקוביותאת הסכום 2 ומזה מגחעה חבורת קופים למטבח. כאשר הקופים יצאו מהבית ג'ודי ראתה את ההוראות שעליהן רשום: "אל תתחילו את המשחק אלה עם בכוונתכם לסיים. כל הדברים ייעלמו כאשר מישהו יגיע אל הסוף ויצעק את שמו." מפני שלפיטר יצא דאבל פיטר שוב זורק את ה[[קוביות]] עם הסכום 5 והשניים מגלים אריה אדיר ממדים שרוצה לטרוף אותם. מי שמגיע להציל את המצב ברגע האחרון הוא אלן פאריש עצמו (הפעם בדמותו של רובין ויליאמס) שהצליח להשתחרר מהג'ונגל בזכות פיטר שהטיל 5 בקוביות.
 
כדי לסיים את המשחק הם מבינים כי הם חייבים למצוא את שרה ויטל (בוני האנט) שהתחילה את המשחק לפני 26 שנים והרביעייה עוברת חוויות גדולות ומסעירות עד שאחד מהם מצליח לנצח והכל חוזר לקדמותו. החיותהדברים נשאבותשנשאבו בחזרהחזרה ללוחלמשחק המשחקהם ה[[יתוש]]ים, הציידה[[קופ]]ים, הצמחיםה[[אריה]], [[צמח]]ים אשר צומחים מהר הטורפיםמאוד, הקופיםצייד, ואילומנוסת הסופותבהלה שתקפושל אתחיות, העירמראה חוזרותקופי לתוךאצל הלוחפיטר, מבול, רצפה טובענית, עכבישי ענק ורעידת אדמה. כאשר אלן מנצח אלן ושרה מוצאים את עצמם שוב ב-1969, בדיוק באותו מקום וזמן בו התחילו את המשחק.
 
הם מחליטים לזרוק את לוח המשחק לנהר ומקווים שאף אחד לא ימצא אותו. בסצנת הסיום רואים שתי ילדות עיוורות דוברות צרפתית שמטיילות על חוף הים כשבמרחק לא רב לפניהם נמצא לוח המשחק.
 
==צוות השחקנים==

תפריט ניווט