הבדלים בין גרסאות בדף "פוג'יירה"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 2 בתים ,  לפני 6 שנים
זעיר
(תיקון + אין צורך להאדים בשנית)
(זעיר)
כלכלת פוג'יירה מבוססת על סובסידיות ומענקים ממשלתיים הניתנים לה על ידי ממשל איחוד האמירויות הערביות שמקום מושבו ב[[אבו דאבי]]. התעשייה המקומית באמירות מורכבת בעיקרה מתעשיות [[בטון]], חציבת סלעים וכריית מכרות. אלו נהנים מהצמיחה הגדולה בבנייה שמתרחשת בפוג'יירה עצמה ובאיחוד, כאשר עיקר המסחר נעשה באזור הסחר החופשי של פוג'יירה שהתפתח באזור הנמל הימי ג'בל עלי.
 
מקור התעסוקה העיקרי הוא בשירות המדינה ובמגזר השירותים. הממשלה מטילה מגבלות מסחריות נוקשות על פיהן אין ביכולתו של אדם שאינו תושב האמירות להיות בעל יתר מ-49% מבית עסק. מגבלות אלו אינן חלות על [[אזור סחר חופשי|אזור הסחר החופשי]]. התפתחות השירותים המסחריים באמירות נזקפת על פי רוב לפעילותו של השייחה[[שייח']] סאלח אל-שארקישרקי, אחיו של האמיר. יחד עם זאת, שיעור האבטלה בפוגיי'רה גבוה במיוחד (בין 50 ל-60 אחוזים), ואילו אלו המצויים בשוק העבודה משתכרים משכורות נמוכות של כ-10 [[דולר אמריקני|דולרים אמריקניים]] [[ברוטו]] לפועלי בניין עבור יום עבודה בן 12 שעות. תכניות הפיתוח של הממשל מתמקדות בקידום ה[[תיירות]], במסגרתם יפותח מתחם בעלות של מאות מיליוני דולרים ובו יחידות דיור ומלונות יוקרה.
 
אדמות האמירות אינן ניתנות לרכישה בידי גורמים זרים שאינם תושביה. ביכולתם של תושבי האמירות לרכוש קרקעות מידי הממשלה לאחר שהוכיחו אזרחותם.
 
==ממשל==
פוג'יירה מצויה משנת [[1974]] תחת שלטונו של ה[[שייחהשייח']] [[חמד בן מוחמד אל-שרקי]], בנו של השליט הקודם השייח' [[מוחמד בן חמד בן עבדאללה אל-שרקי]]. השייח' מתקיים מעסקיו הפרטיים לצד תפקידו הרשמי, אך בפועל כמעט ואין אבחנה בין ממונו הפרטי לבין כספי האמירות. מתוקף סמכותו לשייח' שליטה מוחלטת בתחום התחיקה, אך מן הנוהג שאין הוא מערער על תקפות חוקים שאושרו על ידי רשויות המדינה. הקבינט באמירות מורכב מהשייח' ומשפחתו ונכללים בו גם נציגים ממשפחות מקומיות בעלות מעמד שלהם סמכות ייעוץ בלבד. החלטות הקבינט נכנסות לתוקף רק לאחר אישור השייח' והן מגולמות בצורת חוקים או כצווים מטעמו של האמיר, שאינם עומדים בפני תהליך חקיקה וניתן להם תוקף מיידי.
 
===שרותי בריאות וחינוך===
133,425

עריכות

תפריט ניווט