לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "דייוויד קופרפילד (קוסם)"

אישורים
מ (שוחזר מעריכות של 46.121.199.160 (שיחה) לעריכה האחרונה של Legobot)
(אישורים)
תגיות: עריכה חזותית חשד למילים בעייתיות
=תתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת=
{{עריכה|נושא=אישים}}
[[קובץ:DavidCopperfieldNewJersey2008-05-08.jpg|ממוזער|left|קופרפילד, 2008מישהו]]
'''דייווידיהב קופרפילדניצן (הקוסם הטוב בעולם)''' (ב[[אנגלית]]: '''David Copperfield'''; נולד כ'''דייוויד סת' קוטקין''' ב-[[16 בספטמבר]] [[1956]]) הוא [[קוסם]] ולהטוטן [[אמריקאי]]-[[יהודי]], הנחשב לאחד הקוסמים המצליחים בעולם. הוא מוכר בעיקר בשל השילוב בין אשליות מרהיבות וסיפורים בהופעותיו. האשליות המפורסמות ביותר של קופרפילד כוללות את העלמת [[פסל החירות]], ריחוף באוויר מעל ה[[פארק לאומי גרנד קניון|גרנד קניון]] ומעבר דרך [[החומה הסינית]] - מעברה האחד לעברה השני.
 
== רגעי השיא בקריירה ==
* [[1980]]: מעלים מכונית [[פרארי]]
* [[1981]]: מעלים [[מטוס סילון]] פרטי.
 
==חייו האישיים==
קופרפילד היה מאורס בעבר ל[[דוגמנית]] [[קלאודיה שיפר]], אך נפרד ממנה ב-[[1999]] לאחר שש שנות זוגיות. היו ספקולציות ששיפר לא הייתה באמת בת זוגו של קופרפילד, אלא עבדה עבורו. העיתון הגרמני הפופולרי "בילד" פרסם פקס שאותו שלח צוות ההנהלהה של קופרפילד לשיפר, בו מתואר לוח הזמנים של קופרפילד, איפה ומתי עליה להופיע עם קופרפילד, ואת שכרה על כך. קופרפילד התייחס לפקס כאל זיוף.
 
באפריל [[2006]] נשדדו קופרפילד ושתיים מעוזרותיו באיומי אקדח לאחר הופעה ב[[פלורידה]]. העוזרות נתנו לשודדים את הכסף, הדרכונים, והטלפונים הסלולריים שלהן. אף על פי כן, לפי ההצהרה שנתן למשטרה, קופרפילד לא נתן לשודדים מאום. הוא טען כי השתמש בזריזות ידיים כדי להסתיר את רכושו. אחת העוזרות של קופרפילד הספיקה לכתוב את רוב הספרות בלוחית הזיהוי ברכבם של השודדים, והם נעצרו לאחר מכן.
משתמש אלמוני