לדלג לתוכן

מרחב התפר – הבדלי גרסאות

נוספו 408 בתים ,  לפני 8 שנים
דרישת המקור לא יכולה להוריד טענה אחרת מהערך
(דרישת המקור לא יכולה להוריד טענה אחרת מהערך)
 
1. פעילי שמאל הרואים בגדר פגיעה בלתי מוצדקת באוכלוסייה הפלסטינית. וטוענים כי הפקעת אדמות לצורך בניית הגדר, וכן יצירת בידוד בין תושבי מרחב התפר ושאר איו"ש, אינם פעולות מוצדקות, מאחר שאין צורך לבנות את הגדר דווקא בשטח איו"ש, אלא צריך לבנותה על הגבול של המדינה.
יש מתנגדים לגדר כדוגמת קבוצת [[אנרכיסטים נגד גדרות]] היוצאים מדי פעם למקומות בהם נבנית הגדר ומשתתפים בהפגנות מחאה פלסטיניות נגדה. במהלך ההפגנות מופעלת פעמים רבות אלימות, לדוגמה: חייל איבד את עינו באחת מזריקות האבנים{{הערה|{{הארץ|עמוס הראל, יובל אזולאי|החייל שאיבד עין: המפגינים שכחו שהם בטוחים בגלל אנשים כמוני|1.1018046|10.06.2005}}}}. חלקם מסיתים את הפלסטינים להתקומם נגד חיילי צה"ל{{מקור}}. לטענת פעילי השמאל, הצבא הוא שמפעיל את האלימות.
 
2. הימין רואה בגדר הכנה לקראת פינוי יהודים מיהודה ושומרון ללא שהתקבלה כל החלטה כזאת. הטענות העולות מהימין היא שהגדר איננה אפקטיבית, רוב המחבלים נתפסים בעריהם עקב מידע מודיעיני ולא בדרכם לפיגוע. בניית הגדר מחלישה את אחיזת צה"ל בערים הפלסטיניות ובמקרה של נסיגה אף תפגע קשות במודיעין, כך שיצא שכרנו בהפסדנו. לגבי הטענות של תפיסת מחבלים על הגדר הם אומרים שזה רק עקב הכוחות המרובים המפטרלים ליד הגדר ולא בגלל הגדר עצמה.
* [[עוטף ירושלים]]
* [[מג"ב]]
 
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים}}
 
[[קטגוריה:האינתיפאדה השנייה]]