לדלג לתוכן

ולנטינה טולקונובה – הבדלי גרסאות

 
== קורות חיים ==
ולנטינה טולקונובה נולדה בעיר [[ארמביר]] שב[[מחוז קרסנודר]] למשפחת עובדי מסילות הרכבת. במרץ [[1948]] המשפחה עברה ל[[מוסקבה]]. בגיל 10 היא החלה לשיר ב[[מקלהמקהלה]]. לאור הניסיון שהיה לה בשירה במקלהבמקהלה, לאחר סיום בית הספר טולקונובה החלה ללמוד ניצוח מקלות במכון מוסקבאי לתרבות.
 
בתחילת שנות ה-60 להקת [[ג'אז]] בראשות יורי סאולסקי חיפשה זמרת חדשה. ולנטינה טולקונובה החליטה לנסות להתקבל ללהקה ועברה בחינות קבלה בהצלחה. החל מקיץ [[1966]] היא החלה לשיר בלהקה ותוך זמן קצר התחתנה עם יורי סאולסקי. לאור לוח זמנים לחוץ ונסיותונסיעות רבות, טולקונובה לא יכלה להמשיך בלימודים ולכן היא עברה ללימודים אקסטרניים במכון על שם גנסין. בשנת [[1971]] היא סיימה את לימודיה וקיבלה הסמכה כמנצחת מקלותמקהלות.
 
משפחתה הייתה ביחסי ידידות עם ה[[מלחין]] איליה קטייב והוא הציע לטולקונובה לשיר את שיריו בסדרת טלוויזיה חדשה. השירים זכו לפופולאריות רבה ומבוצעותומבוצעים עד היום. בשנת [[1971]] להקת יורי סאולסקי התפרקה וגם הזוג החליט להתגרש. בתקופה זו טולקונובה הייתה מוכנה לכל עבודה מזדמנת - השתתפה בסרטים לתפקידיםבתפקידים קטנים, שרה בלהקות וכו'. בשנת [[1972]] היא השתתפה בהופעה שהוקדשה לשירי איליה קטייב ומשוררוהמשורר לב אושנין הציעה לה לשיר את השיר החדש שהוא כתב ביחד עם [[ולדימיר שאינסקי]]. ביצוע שיר זה הביא לה פופולאריות רבה. היא הייתה נחשבת ליורשת של [[קלבדיה שולז'נקו]] ו[[לידיה רוסלנובה]]. מלחינים ידועים כמו [[אוסקר פלצמן]], [[אלכסנדרה פחמוטובה]], ו[[מיכאל טריברדייב]] החלו להציע לה את השירים החדשים. בשנת [[1975]] היא הכירה את הפסנתרן דוד אשכנזי שהיה שותף לכל הופעותיה במשך 18 שנים.
 
בסוף שנות ה-70 - תחילת שנות ה-80 טולקונובה הייתה בין הזמרות הידועות ב[[ברית המועצות]]. באותן השנים היא התחתנה בפעם השנייה ובשנת [[1977]] ילדה בן.
 
בשנת [[1986]] היא החליטה לעשות תפנית בקריירה שלה וביימה [[אופרה]] "נשים רוסיות" על בסיס שיריו שלשירי [[ניקולאי נקרסוב]], [[אלכסנדר פושקין]] ו[[אנדריי קולצוב]]. את המזיקההמוזיקה כתב ידיוידידה ותיקהותיק איליה קטייב. לצידה על הבמה הופיע [[אינוקנטי סמוקטונובסקי]]. היא עצמה הופיעהופיעה ב-4 תפקידים וקיבלה ביקורת חיובית.
 
לאור ההצלחה, בשנת [[1987]] טולקונובה הקימה [[תיאטרון]] לדרמה ושירה במוסקבה שפעל שנים רבות.
משתמש אלמוני