לדלג לתוכן

ולנטינה טולקונובה – הבדלי גרסאות

מ
אין תקציר עריכה
מאין תקציר עריכה
מאין תקציר עריכה
בתחילת שנות ה-60 להקת [[ג'אז]] בראשות יורי סאולסקי חיפשה זמרת חדשה. ולנטינה טולקונובה החליטה לנסות להתקבל ללהקה ועברה בחינות קבלה בהצלחה. החל מקיץ [[1966]] היא החלה לשיר בלהקה ותוך זמן קצר התחתנה עם יורי סאולסקי. לאור לוח זמנים לחוץ ונסיעות רבות, טולקונובה לא יכלה להמשיך בלימודים ולכן היא עברה ללימודים אקסטרניים במכון על שם גנסין. בשנת [[1971]] היא סיימה את לימודיה וקיבלה הסמכה כמנצחת מקהלות.
 
משפחתה הייתה ביחסי ידידות עם ה[[מלחין]] איליה קטייב והוא הציע לטולקונובה לשיר את שיריו בסדרת טלוויזיה חדשה. השירים זכו לפופולאריות רבה ומבוצעים עד היום. בשנת [[1971]] להקת יורי סאולסקי התפרקה וגם הזוג החליט להתגרש. בתקופה זו טולקונובה הייתה מוכנה לכל עבודה מזדמנת - השתתפה בסרטים בתפקידים קטנים, שרה בלהקות וכו'. בשנת [[1972]] היא השתתפה בהופעה שהוקדשה לשירי איליה קטייב והמשורר לב אושנין הציעההציע לה לשיר את השיר החדש שהוא כתב ביחד עם [[ולדימיר שאינסקי]]. ביצוע שיר זה הביא לה פופולאריותפופולריות רבה. היא נחשבת ליורשת של [[קלבדיה שולז'נקו]] ו[[לידיה רוסלנובה]]. מלחינים ידועים כמו [[אוסקר פלצמן]], [[אלכסנדרה פחמוטובה]] ו[[מיכאל טריברדייב]] החלו להציע לה את השירים החדשים. בשנת [[1975]] היא הכירה את הפסנתרן דוד אשכנזי שהיה שותף לכל הופעותיה במשך 18 שנים.
 
בסוף שנות ה-70 - תחילת שנות ה-80 טולקונובה הייתה בין הזמרות הידועות ב[[ברית המועצות]]. באותן השנים היא התחתנה בפעם השנייה ובשנת [[1977]] ילדה בן.
בשנת [[2006]] הזמרת חלתה ב[[סרטן (מחלה)|סרטן]] אך החלימה. המחלה חזרה בשנת [[2009]] ובשנת [[2010]] היא נפטרה.
 
במהלך הקריירה המקצועית טולקונובה ביצעביצעה מעל ל-600 שירים ו-26 פעמים שכתהזכתה בתחרות "שיר השנה".
 
==קישורים חיצוניים==
101,218

עריכות