לדלג לתוכן

חישוב הקץ – הבדלי גרסאות

הוסרו 2 בתים ,  לפני 8 שנים
הגהה
מ (Mr. W העביר את הדף חישוב הקץ ל־חישוב הקץ (יהדות): קיימים גם חישובי קיצין נוצריים ואולי, מי יודע, בעוד אי אלו דתות. הדף "חישוב הקץ" אמור...)
(הגהה)
* רבי [[אברהם יעלין]], בן [[המאה ה-19]] ו[[המאה ה-20]], בספרו "גאולת ישראל" (שנכתב בשנת תרפ"ח), מוכיח כי התחלת [[הציונות]] היא קץ הגאולה בעזרת חישובי קיצים ע"פ [[ספר הזוהר]], דעת הגר"א ועל פי [[ספר דניאל]] ופירוש ה[[מלבי"ם]]. בחישובו, מביא הרב יעלין תאריכים רבים, בהם מתרחשים שלבים בגאולה, חלקם זמנים שעברו וחלקם זמנים עתידיים. התאריך הסופי שהוא מציב הוא בשנת [[ה'תש"ח]] ([[1948]]). הוא נפטר בשנת [[ה'תרצ"ה]] ([[1934]]), ולא ראה את קום [[מדינת ישראל]] שאירע בשנה זו, וייתכן ומקיים את חזונו.
* דוגמה יוצאת דופן <!-- למה יוצאת דופן? --> לעוסקים בחישובי קיצין הוא הרב [[חיים דוד הלוי]], ה[[רב]] הראשי של [[תל אביב]] בשנים [[1974]] - [[1997]], שעסק בחישובי קיצין וחזה שבסביבות שנת [[1990]] יתחיל עידן גאולה חדש.
* רבי [[שניאור זלמן מלאדי]], בספר "מאמרי אדמו"ר הזקן * על התורה והמועדים - בראשית שמות", ד"ה "ואת האלף ושבע מאות וחמשה ושבעים עשה ווים לעמודים.", דף תי"ט עד דף תכ"ג, עוסק בזמן הקץ וחזה ששנת [[ה'תשעתר"הג]] הוא שנת הקץ.
* לפי גירסתו של [[ניוטון]], "קץ הימים" יגיע סביב השנה 2060.{{הערה|{{ערוץ7|איציק וולף|סוף העולם על פי ניוטון: שנת 2060|163819|19 ביוני 2007}}}}
* דוגמה מודרנית לחישוב קיצין היא החישוב המבוסס על דברי הגמרא, "שית אלפי שנים הווי עלמא וחד חרוב" (שש אלפי שנים יתקיים העולם, ואלף אחד יהיה חרב). על פי החישוב המקובל ביהדות לראשית העולם, שש אלפי שנים יסתיימו בשנה [[ו' אלפים]] המקבילה לשנה הלועזית [[2240]].
משתמש אלמוני