לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "פרויקט בן-יהודה"

נוספו 38 בתים ,  לפני 6 שנים
בשנת [[2004]] הוקמה "[[העמותה למחשוב ספרות עברית]]" (עמותה רשומה) בראשות ברטוב, בעיקר לצורך [[התרמה|קבלת תרומות]], אשר משמשות לבניית והשבחת התשתית הטכנולוגית של הפרויקט. מאז תחילת דרכו ועד היום, הפרויקט מנוהל כולו על טהרת ההתנדבות (היינו, אין לו משרדים או מקבלי משכורות), וכל עבודת ניהול הפרויקט מרוכזת באינטרנט.
 
==הפרויקט היוםבעשור השני של המאה ה-21 ==
נכון לסוף שנת 2013 פעילים במיזם כ-250 מתנדבים, והוא כולל כ-8,000 יצירות, מאת כ-200 מחברים שונים.
 
בניגוד לשנות פעילותו הראשונות, בו עסק אך ורק ביצירות שהפכו זה מכבר נחלת הכלל, היום הפרויקט כולל גם יצירות שעודן מוגנות בזכויות יוצרים, אך מוצגות לטובת הציבור ברשות בעלי הזכויות, כמו יצירותיהם של [[אברהם רגלסון]], [[אביגדור המאירי]], [[משה בסוק]], [[שושנה שרירא]], [[ישראל כהן]], [[דוד בן-גוריון]] ורבים נוספים. יצירות אלה מסומנות באופן מיוחד באתר הפרויקט, על מנת להקל על הקוראים להבדיל בין יצירות חופשיות למוגנות.
 
באוקטובר [[2012]] חנך הפרויקט ערוץ יו-טיוב[[YouTube]], אליו מועלות הרצאות מיוחדות של אנשי רוח על הפרויקט, כגון [[אבשלום אליצור]], [[נורית גוברין]] ו[[שמואל אבנרי]] וכן סיפורים ואנקדוטות מאת מתנדבי הפרויקט. בתחילת [[2013]] החל מיזם "אנשי רוח ותרבות מקריאים מיצירות הפרויקט", במסגרתו מועלים לערוץ סרטי וידאו, בהם מצד אחד ניתן לראות את המקריאים בפעולה ומן הצד השני את הטקסט עצמו, במטרה להנגיש יצירות עבריות לקהל קוראים נוסף. בין היתר, צולמו עבור הפרויקט [[יורם מלצר]], [[נורית גוברין]], [[שמואל אבנרי]], [[מאיה בז'ראנו]], [[יקיר בן משה]], [[גלית סליקטר]], [[אגי משעול]] ואחרים.
 
בכל אחד בינואר חוגג הפרויקט את "[[יום קניין הציבור]]", בו על פי חוק זכויות יוצרים הישראלי משתחררות הזכויות על יצירותיהם של יוצרים שנפטרו לפני 70 שנה. ב-6 בינואר 06.01.2014 חגג הפרויקט את פקיעת הזכויות על כתבי [[שאול טשרניחובסקי]] ואחרים, בערב מיוחד [[הספרייה הלאומית|בספרייה הלאומית]] בהשתתפות [[דן אלמגור]], [[חזי עמיאור]], [[עידו בסוק]], [[עמינדב דיקמן]] ו[[ברי סחרוף]].
 
== קישורים חיצוניים ==