לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מפלגת הצמיחה"

הוסרו 53 בתים ,  לפני 7 שנים
 
=== השערוריה בקונגרס המפלגה ===
עוד לפני עריכת הקונגרס החודשי, שאמור היה להיערך בין ה-14 וה-15 בספטמבר, בעיתונות נמסר חוסר שביעות הרצון מפעילותשל הסניפיםהפעילים האזורייםממועדותו של המפלגה תחת מנהיג המפלגה פרוכורוב. אחד מבכירי המפלגה טען כי בקונגרס ניתן יהיה להעלות את שינוי הכללים והצורך בסילוקו של פרוכורוב, שעשוי להתחלף בגיאורגי בובט, אנדריי דונאייב או ניקיטה בליך, שנפגשו בערב עם הנשיא. ב-14 בספטמבר, ביום הראשון של הקונגרס, שנערך במבנה האקדמיה למדעים, קיבלו יריביו של פרוכורוב במפלגה ברוב המושבים בבחירות הקדם-מפלגתיות. נציגי מיכאיל פרוכורוב, אמרו לסוכנות הידיעות הרוסית כי אויביו של פרוכורב, "כבשו" את הקונגרס מתוך מטרה לשנות את ראשהמפלגה. פרוכורוב כתב בחשבון ה"[[טוויטר]]" שלו כי אין, למעשה, אחידות בקונגרס וכי לדעתו הקרמלין בוחש במפלגה מאחורי הקלעים. פרוכורוב עצמו לא היה נוכח בקונגרס, למרבה הפתעת חברי המפלגה.
 
באותו הערב בתדרוך דחוף לעיתונאים, ב-14 בספטמבר, מיכאיל פרוכורוב הודיע ​​על סיום סמכויות כראש המועצה הפוליטית של המפלגה ומינוי אנדריי דונאייב לממלא מקומו<ref>[http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1475252 רוסיה: האוליגרך פרוחורוב הודיע שלא יתמודד בבחירות לפרלמנט]</ref>. פרוחורוב גורש מהמפלגה יחד עם אנדריי בוגדנוב, והאחים ריאבקין, באשמת "גרימת נזק פוליטי למפלגה" והם הואשמו בניסיון לפגוע במעמד המפלגה. למחרת בבוקר, פרוחורוב, התראיין בתחנת הרדיו "הדי מוסקבה" ודחק בתומכיו לעזוב את המפלגה ואמר כי בכוונתו להקים מפלגה חדשה. על התפטרותו מהמפלגה, מיכאיל פרוחורוב לא הודיע בזמן השידור, אך ציין, "חתמתי על הצהרה משותפת אחרת". ב-15 בספטמבר 2011 בוצעה הצבעה רשמית בקונגרס המפלגה שהביאה לסילוקו הרשמי של פרוכורוב מהמפלגה. במקביל לקונגרס, ערכו תומכי פרוחורוב אסיפה בבניין האקדמיה הרוסית למדעים, וטענו כי המפלגה סובלת מהונאה ושחיתויות, כמו גם מהתערבות בוטה של סגל הקרמלין ובעיקר של [[ולדיסלב סורקוב]], הנחשב לאידאולוג של הקרמלין. פרוכורוב, הצהיר כי הוא לא יכול יותר להיות מזוהה עם מפלגה, שהיא "מפלגה מטעם", וקרא לתומכיו לצאת ממנה. האשם העיקרי, הודיע ​​פרוחורוב, הוא ולדיסלב סורקוב. בפגישה נכחו גם עיתונאי נודע ו[[האמן העממי|האמנית העממית של ברית המועצות]], [[אלה פוגצ'ובה]], אלה תמכו תמיכה מוחלטת בפרוחורוב, כאשר פוגצ'ובה, בין היתר, כינתה את ולדיסלב סורקוב "מטורף".
 
== ההתחברות ללאומנים רוסיים ==
ב-[[3 באוגוסט]] [[2011]] בעיתון "[[איזבסטיה]]" פורסם ראיון עם ראש הסניף האזורי של המפלגה ב[[מוסקבה]], בוריס נאדז'דין, שקרא לשתף פעולה עם הלאומנים, ובעיקר להכיר בכך שניתן להביא בהמוניהם את "גלוחי הראש הצעירים". כמו כן, המפלגה אימצה אחד מעקרונות האידאולוגיה הלאומנית של "המצעד הרוסי" (המארש הרוסי) שהעלו את הסיסמה "מוסקבה - אדמה רוסית בלבד".