הבדלים בין גרסאות בדף "שיחה:שי מאיר"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2,192 בתים ,  לפני 6 שנים
←‏חשיבות: למה הערך על שי מאיר לא עומד בסתירה לערך על האחים מאיר
(←‏חשיבות: למה הערך על שי מאיר לא עומד בסתירה לערך על האחים מאיר)
::מוטק'ה מאיר זכאי לערך בגלל הקשר לכדורגל. זה לא אומר ששי מאיר זכאי לערך, וגם אם יש חשיבות היא בוודאי לא "היסטורית". [[משתמש:ברוקולי|קוריצה]] • [[שיחת משתמש:ברוקולי|לול התרנגולות]] • <small>[[שיחת משתמש:ברוקולי/אהמ|אהמ]]</small> • [[ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אתרי המורשת העולמית|המורשת העולמית. פשוט עולמית!]] 00:54, 13 באפריל 2014 (IDT)
:::קודם כל אתה צודק מאוד. זה לא שבהכרח אם אחד זכאי לערך - אז גם השני זכאי לו. כל אחד מהם זכאי לערך מסיבות אחרות לגמרי. אצל מוטק'ה מאיר, אגב, זה לא רק הזיקה לכדורגל, שהיא סיפור ענק (רק עכשיו גמרתי את הספר על משפחת מאיר). הוא היה גם יו"ר איגוד הטניס שנים רבות וגם ויו"ר הועד המפקח של הגימנסיה הרצליה ואושיה מרכזית בכלכלה ובספורט של ישראל (אמצע המאה הקודמת). אצל שי מאיר, זה העובדה שהוא הקים את מוזיאון השעווה הישראלי ואת המאירלנד. לצעירים היום, אולי זה לא אומר כלום, אבל למבוגרים בינינו שחוו את שני המקומות הללו, זה אומר המון ולדעתי, זה קרדיט מספיק בשביל ערך. תוסיף לזה שהוא ניהל את כלבו שלום שנים רבות וגם כתב ספר על משפחתו. נראה לי שיש לכך משקל מספיק. מה דעתך?
:עוזיאל302 שלום, מה שכתוב בערך הזה, לא בדיוק מתאים לערך על האחים מאיר. זהו חי הנושא את עצמו. שי מאיר איננו אחד האחים ומה שמופיע בערך משקף את הפעילות שלו,. זו היתה היוזמה שלו להקים את מוזיאון השעווה הישראלי. כדי ללמוד את הנושא הוא נסע למוזיאוני שעווה ברחבי העולם, הביא לכאן פסלת מהמזרח הרחוק ויצר 100 פסלי שעווה של כל גדולי האומה. גולדה מאיר, משה דיין, בן גוריון, אריאל שרון. כולם הקדישו זמן כדי להכנס לפנתאון שלו. להם זה היה מספיק חשוב.
 
 
נראה לי מספיק חשוב לערך. מוזיאון השעווה שהוא ייסד היה מוקד לעלייה לרגל של כל הנהגת המדינה. זה היה מוזיאון מאוד מפורסם ומרכזי בהווייה הישראלית בשנים שהיה קיים. וזה לא הדבר היחידי. צריך לשפוט את הדברים לזמנם. זה לא סתם מישהו שהיה "הבן של". הוא עומד בזכות עצמו עם העשייה שלו. להיות המנהל של כלבו שלום דאז, זה כמו להיות מנכ"ל של חברת ענק בורסאית או מנכ"ל חברת ענק מוכרת בימינו. אני חושב שמדובר באדם ראוי. [[משתמש:yurag2009|yurag2009]] - [[שיחת משתמש:yurag2009|שיחה]]
: עוזיאל302 שלום, אתה הצבת את התבנית חשיבות וגם נימקת אותה בכך שיש ערך על האחים מאיר. אז ככה, מה שכתוב בערך הנוכחי לא מתאים לערך על חברת האחים מאיר. מדובר בפועלו של אדם שאיננו אחד האחים. מה שמופיע בערך מתאר את קורות חייו, יוזמותיו, והגופים שהוא ניהל. סתם כדי לסבר את האוזן, כדי להקים את מוזיאון השעווה הישראלי הוא נסע למוזיאוני שעווה ברחבי העולם כדי ללמוד את הנושא, התייעץ עם מומחים ונסע עד למזרח הרחוק כדי לאתר פסלת מיומנת אותה הביא לעבוד במוזיאון. אנחנו לא מדברים כאן על שנות ה-2000 אלא על אמצע המאה הקודמת. בין 100 הפסלים הראשונים שהוא יצר היו פסלים של בן גוריון, גולדה מאיר, משה דיין ואחר כך גם אריאל שרון. כל האנשים הללו חשבו שהוא מספיק חשוב והקצו מזמנם היקר כדי להכלל בפנתאון שהוא הקים. הוא היה מספיק חשוב בשבילם - המוזיאון שהוא הקים וניהל במשך 15 שנים היה מספיק חשוב בשבילם - אז למה לא בשבילנו?
משתמש אלמוני

תפריט ניווט