לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "פיתוח תוכנה זריז"

מ
בוט: החלפת תגית ref בתבנית הערה
מ (בוט: הקובץ Agile_Development_Poster_2.0.png הוסר מכיוון שנמחק מוויקישיתוף על ידי Fastily עם הסיבה: No permission since 28 August 2013: If you are the copyright ...)
מ (בוט: החלפת תגית ref בתבנית הערה)
 
{{ניווט בהנדסת תוכנה}}
'''פיתוח תוכנה זריז''' (ב[[אנגלית]]: Agile Software Development) היא גישה ב[[הנדסת תוכנה]] המניחה ש[[פיתוח תוכנה]] הוא ביסודו בעיה [[אמפיריציזם|אמפירית]], ולא ניתן לפתור אותה בשיטות המתבססות על חיזוי או תכנון. באנגלית, המונח Agile פירושו "זריז, קל רגליים, נע במהירות ובחן", ותרגומו המקורב ל[[עברית]] הוא "זריז". הגישה קובעת שפיתוח תוכנה הוא [[פיתוח מוצר חדש]]<ref>{{הערה|1=[[קן שוואבר|Schwaber, K.]]; Beedle, M. (2002). "Agile Software Development with Scrum". Prentice-Hall, ISBN 0130676349.</ref>}} ומתייחסת אליו כ[[משחק]] של שיתוף פעולה מוכוון־מטרה<ref>{{הערה|1=[[אליסטר קוברן|Cockburn, Alistair]] (2001). "Agile Software Development". Addison-Wesley Professional, ISBN 0321482751.</ref>}}. הגישה הזריזה לפיתוח תוכנה מניחה שלא ניתן להגדיר במלואה תוכנה מסוימת קודם לפיתוחה בפועל, ומתמקדת במקום זאת בשיפור יכולתו של הצוות לספק תוצרים במהירות ולהגיב לדרישות העולות תוך כדי הפיתוח.
 
הגישה הזריזה לפיתוח תוכנה היא הרחבה של הגישה האיטרטיבית, והיא שמה דגש רב על יכולת התגובה לשינוי, יעילות ואיכות. מתודולוגיות החברות במשפחה זו שמות דגש רב על [[סביבת עבודה]] מתאימה, [[אוסמוזה|זרימת מידע אוסמוטית]] בין חברי הצוות, ותקורה פורמלית־טקסית נמוכה. עקרונות היסוד של משפחה זו נקבעו במשותף על ידי רבים מהמובילים בחקר וביישום מערכות תוכנה, ופורסמו ברבים ב[[מנשר לפיתוח תוכנה זריז]].
32,748

עריכות