לדלג לתוכן

מרצ'נדייזינג – הבדלי גרסאות

נוספו 290 בתים ,  לפני 7 שנים
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
{{בעבודה}}
[[קובץ:The Manchester United Experience Macau Store.jpg|250px|ממוזער|חנות המוכרת מוצרים של [[מנצ'סטר יונייטד]] בלבד]]
'''מרצ'נדייזינג''' היא פרקטיקת [[שיווק]] בה המותג או התמונה של מוצר או שירות אחד משמש למכירת מוצר אחר. אחד מסוגי המרצ'נדייזינג הנפוצים ביותר כיום היאוהמזוהים שימושביותר עם פרקטיקת שיווק זו הוא השימוש בתמונות מסרטים או תוכניות טלוויזיה עכשוויים פופולריים, ובעיקר סרטים או תוכניות טלוויזיה פופולריות בקרב ילדים ובני נוער, בכדי למכור מוצרים שונים.
 
על מנת למכור מוצרים עם מותגים או תמונות ממוצרים אחרים, יצרני מוצרים כגון צעצועים או בגדים רוכשרוכשים קודם כל את הזכותהזכויות לעשות שימוש במותגים, לוגואים, או תמונות של דמויות אשר אותם הם מעטריםמעוניינים לעטר על הפריטים שהם מנסיםרוצים למכור, בתקווה שהםשבאופן זה הם יוכלויצליחו למכור כמות רבה בהרבה של פרטיםפריטים מאשר כמות הפריטים אותה הם היו מסוגליםמוכרים למכור אםאלמלא אותם הפריטים לאהמוצרים היו מעוטרים באותם המותגים, לוגואים או תמונות.
 
למרות שבדרך כלל היצרנים מייצרים צעצועים של הדמויות המופיעות בסרט או תוכנית, לעתים רבות מלכתחילה הסרט או התוכנית נוצרונוצרים במיוחד על מנת לקדם סט צעצועים מסוים. דוגמאות בולטות לסדרות שנוצרו במיוחד לקדם סט צעצועים מסוים כוללות בין היתר את [[הי-מן ושליטי היקום]] ו[[הרובוטריקים]].
 
לעתים המרצ'נדייזינג של תוכנית טלוויזיה מסוימת עשויה לזכות להצלחה רבה במיוחד לאורך זמן אפילו עשורים רבים לאחר שהפופולריות העיקרית לה זכתה הסדרה דעכה בינתיים.