לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אוטו הירש"

נוספו 14 בתים ,  לפני 6 שנים
סקריפט החלפות (אירוע)
(סקריפט החלפות (אירוע))
[[Fileקובץ:S-hedelfingen-otto-hirsch-gedenkplatte.jpg|thumbממוזער|לוח זיכרון לאוטו הירש בבית הקברות הדלפינגר שבשטוטגרט]]
'''אוטו הירש''' (ב[[גרמנית]]: '''Otto Hirsch'''; {{כ}}[[1941]] -[[1885]]) היה מנהל [[הנציגות הארצית של יהודי גרמניה]] בתקופת [[המשטר הנאצי]].
 
הירש היה עורך דין בשירות הציבורי בגרמניה, ב[[שטוטגרט]]. בשנת 1919 השתתף בו[[ועידת השלום בפריז (1919)|ועידת השלום בפריז]] כנציג מדינת וירטמברג שבגרמניה. הוא היה בין מנהיגי [[האגודה המרכזית של אזרחים גרמנים בני הדת היהודית]], והיה בין הציונים שבאגודה זו. הוא היה ראש מועצת יהודי וירטמברג ופעיל בתחום חינוך מבוגרים בקהילה היהודית, בין היתר בשיתוף פעולה עם [[מרטין בובר]].
בשנת [[1933]] היה הירש בין מקימי [[הנציגות הארצית של יהודי גרמניה]] והיושב בראשה, וכן עמד בקשרים עם ארגוני עזרה יהודיים מחוץ לגרמניה, בהם [[הג'וינט]].
 
הירש נעצר ב-1935 על ידי ה[[גסטפו]], ובנובמבר 1938 בארועיבאירועי "[[ליל הבדולח]]", אז נכלא ב[[זקסנהאוזן]]. לאחר שחרורו סייע ב[[יהודי גרמניה הנאצית#ההגירה מגרמניה|הגירת יהודים מגרמניה]] ואף היה נציג הנציגות הארצית בו[[ועידת אוויאן]].
 
בתחילת 1941 נכלא הירש שוב ונרצח במחנה זקסנהאוזן, בו הוחזק במאסר.