לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "טבעות הכוח"

נוספו 24 בתים ,  לפני 6 שנים
אין תקציר עריכה
אחרי מות איסילדור טבעה הטבעת בנהר ונשארה שם שנים רבות, עד שמצא אותה דיאגול, בן לעדת דייגים-[[הוביט|הוביטים]] קטנה. דיאגול נרצח בידי חברו סמיאגול שרצה את הטבעת לעצמו, ונקרא לימים [[גולום]]. גולום נדד עם הטבעת עד למערה עמוקה בהרי האובך, שם שכן בסתר שנים רבות. כשהתחזק סאורון מחדש, נטשה הטבעת את גולום כדי לשוב לאדונהּ, אך היא נמצאה על ידי ההוביט [[בילבו באגינס]], שהשתמש בה כדי לחמוק מגולום ומהאורקים שרדפו אחריו ולחזור לחבריו - ה[[גמד (פנטסיה)|גמדים]] ו[[גנדלף]]. בילבו החזיק בטבעת 60 שנה שבסופם נתן את הטבעת, בעצת גנדלף שכבר התחיל לחשוד לגבי מקורה של הטבעת, לאחיינו [[פרודו בגינס|פרודו]]. שבע-עשרה שנים אחר כך, בישר גנדלף לפרודו שהוא גילה כי טבעתו היא הטבעת האחת. בעצת גנדלף יצא פרודו למסע שבסופו השמיד את הטבעת בהר הגזי‏רה.
 
==משיסת ארגיון==
==שר הטבעות==
כאשר ענדו בני הלילית את הטבעות הם היו יכולים לדעת את מחשבותיו של סאורון והרגישו שהוא מנסה להשתלט עליהם. מיד כאשר חשפו את זהותו ואת מזימותיו, השליכו מידיהם את הטבעות והחביאו אותן. סאורון, שראה כי סודו התגלה, וכי לא יוכל לשלוט על בני-הלילית בדרך זו, תבע את הטבעות לעצמו, ומלחמה פרצה בין בני הלילית לסאורון וארגיון נחרבה. קלברימבור נתפס על ידי סאורון ועוּנה על ידו עד שנשבר וגילה לסאורון את מיקומן של 16 טבעות הכוח, אך לא את מיקומן של השלוש האחרונות, והאדירות שבהן. קלברימבור נקטל לאחר מכן על ידי סאורון שלקח את הטבעות.
סאורון חילק את הטבעות שתפס בין שאר הגזעים - הגמדים ובני האדם, עוד בעת העידן השני, אך בדעת סאורון, שכונה עתה '''שר הטבעות''', תמיד היו שלוש טבעות-הכוח האחרונות, והוא השתוקק תמיד לאסוף אותן לידיו.
 
==שר הטבעות==
 
=== שלוש טבעות בני הלילית ===